Samorząd Uczniowski
Rok szkolny 2023/2024


29 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. O stanowisko przewodniczącego zabiegało 7 kandydatów.
Skład samorząd:
Damian Gęsina (8d) – przewodniczący
Bartosz Strzelecki (8a) – zastępca przewodniczącego
Karolina Ludwiniak (8d) – sekretarz

Nowo wybranym reprezentantom uczniów życzymy wielu pomysłów na urozmaicenie życia szkolnego oraz zapału do pracy.
Opiekunowie samorządu
Marta Woźnica
Krzysztof Sowiński
Andrzej Żbik


Samorząd Uczniowski pamięta o nauczycielach i pozostałych pracownikach Naszej szkoły.
13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele samorządu składali serdeczne życzenia oraz częstowali słodkim lub zdrowym smakołykiem.Rok szkolny 2022/2023


Wybory do Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 odbyły się 30 września 2022.
Skład Samorządu:
Patrycja Zakrzewska (8c) – przewodnicząca
Iga Siemieniuk (8c)– zastępca
Maciej Beczek (6c) – sekretarz

Nowo wybranym reprezentantom uczniów życzymy mnóstwa pomysłów i dużo zapału do organizacji szkolnych atrakcji.
Plan pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023


Dzień Dziecka na sportowo
1 czerwca to dzień wyjątkowy. To święto wszystkich dzieci, a właściwie to święto każdego z Nas, bo wszyscy jesteśmy dziećmi. Uczniowie Naszej szkoły spędzili ten dzień bardzo aktywnie. Klasy 4-8 brały udział w zawodach sportowych na boisku, każdy miał szansę spróbować swoich siły w wybranej konkurencji. Najlepsi zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie lodów dla uczniów.


Dyskoteka szkolna
24 listopada odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka szkolna. Uczniowie mieli okazje pobawić się przy muzyce, zintegrować i spędzić miło popołudnie. Przedstawiciele samorządu przygotowali atrakcje takie jak wróżby andrzejkowe, licytacje przedmiotów czy też sklepik z przekąskami.


Piżamowe szaleństwo
Dzień 24 listopada to kolejna akcja Samorządu Szkolnego – Dzień Piżamy. Uczniowie przechadzali się po szkole ubrani w szlafroki, piżamy i ciepłe kapcie. Mamy nadzieję, że te stroje nie powodowały senności na lekcjach.


„Dzień bez plecaka”
12 października Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień bez plecaka”. Uczniowie prześcigali się w pomysłach na to, jak zapakować niezbędne rzeczy do szkoły. Na korytarzach można było zaobserwować młodzież z walizkami, wózkami dziecięcymi, wiadrami, kosiarkami czy koszami zakupowymi.Taneczne przerwy
Taneczne przerwy to kolejna atrakcja przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Kiedy na korytarzach szkolnych rozbrzmiewa muzyka uczniowie od razu zaczynają tańczyć, a niektórzy również podśpiewywać. Przerwy z muzyką będą organizowane cyklicznie.Rok szkolny 2021/2022


Przewodnicząca: Lena Chłopik 8D
zastępca: Oliwia Wiechetek 8D
sekretarz: Bartosz Strzelecki 6A
skarbnik: Filip Sikorski 8D.
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022 zostały:
Edyta Cybula – nauczycielka techniki i informatyki
Monika Rzążewska – nauczycielka fizyki.


Dzień koszuli, krawata i spódnicy
Czwartek 25 listopada był w naszej szkole dniem koszuli, krawata i spódnicy. Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski. W naszej zabawie wzięło udział 17 klas. Oto wyniki konkursu:
I miejsce 4a – 100% przebranych uczniów 😊
II miejsce 7D – 96% przebranych uczniów 😊
III miejsce 4E – 85 % przebranych uczniów 😊

IV miejsce 7C – 74%
V miejsce 6B – 69,5 %
VI miejsce 6D – 68%
VII miejsce 6A – 67%
VIII miejsce 5A – 65%
IX miejsce 7B – 60%
X miejsce 8D – 55%
XI miejsce 7E, 5C – 54,5%
XII miejsce 4D – 52,6 %
XIII miejsce 8A – 40%
XIV miejsce 8F – 35%
XV miejsce 5D – 27%
XVI miejsce 8G – 24%
XVII miejsce 7A – 17%
XVIII miejsce 8E – 6%
Konkurs jest wliczany do Pucharu Dyrektora Szkoły.
Zwycięzcom gratulujemy!!!
Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zabawy serdecznie dziękujemy.
Samorząd Uczniowski


Konkurs Samorządu Uczniowskiego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji nasz Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą gazetkę ścienną o tej właśnie tematyce. Prace były oceniane według następujących kryteriów: 1. Estetyka wykonania 1p; 2. Zgodność z tematem 1p; 3. Wkład pracy 1p; 4. Pomysłowość 1p. Razem można było zdobyć 4 punkty. W naszym konkursie wzięło udział 17 klas.
Oto wyniki: I miejsca zajęły klasy: 5b, 7d, 8b; II miejsca: 4b, 5c, 4e, 7b; III miejsca: 6a, 6b, 6d, 8d; IV miejsca: 4c,7f, 8c, 8e; V miejsca: 8a, 8f. Wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie otrzymują punkty w konkursie o Puchar Dyrektora Szkoły: I miejsce – 4p. , II miejsce – 3p., III miejsce – 2p., pozostałe klasy otrzymują po 1 punkcie. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie.
Samorząd Uczniowski


„BohaterON” w nasze szkole
W tym roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji „BohaterON” – włącz historię. To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
W naszej szkolnej akcji wzięło udział 530 uczniów. Promocją akcji zajął się Samorząd Uczniowski. Cieszymy się, że w tym roku przyłączyli się do nas najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki. Uczestnicy aktywnie poznawali historię uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja w naszej szkole trwała od początku października do 19 listopada, podczas zajęć powstały przepiękne kartki dla Powstańców, które prześlemy do Fundacji. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniom, którzy włączyli się do naszej akcji.
Koordynatorzy: Edyta Beczek, Kinga Barszcz, Monika RzążewskaRok szkolny 2020/2021


14 września odbyło się spotkanie Klasowych Samorządów z Dyrektor Lidią Kołakowską i Wicedyrektorem Janem Rutkowskim. Na zebraniu uczniowie wybrali spośród wszystkich nauczycieli swoich opiekunów.
To zaszczyt być tak uznanymi i zaufanymi nauczycielami. Gratulacje.
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021 zostali:
Przemysław Jurewicz – nauczyciel wychowania fizycznego,
Krzysztof Sowiński – nauczyciel wychowania fizycznego,
Monika Rzążewska – nauczycielka fizyki.

Przemysław Jurewicz
P.Jurewicz
Krzysztof Sowiński
K_sowinski
Monika Rzążewska
m_rzazewska


Rok szkolny 2019/2020


Plan pracy Samorządu Uczniowskiego
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Julia Masna klasa 8c
Opiekunowie: Monika Rzążewska, Kamila Sielecka, Krzysztof Sowiński, Andrzej Żbik


Dyskoteka andrzejkowa
Samorząd Uczniowski zorganizował andrzejkową dyskotekę. Uczniowie bawili się doskonale, co widać na zdjęciach. Kuba Rek – szkolny DJ stanął na wysokości zadania i rozbawił muzyką wszystkich uczestników.


Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie przygotowali plakaty, a cała szkoła była w kolorze żółtym.
Uśmiech nie kosztuje, a lody przełamuje.
Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami całe życie.
Najlepszym lekarstwem, którego nie można przedawkować jest życzliwość dla drugiego człowieka.


Akcja BohaterON
Z końcem października zakończyliśmy akcję BohaterON – kartka dla Powstańca. Uczniowie naszej szkoły wykonali ponad 250 pięknych kartek dla bohaterów Powstania Warszawskiego. W akcję włączyły się prawie wszystkie klasy za co bardzo dziękujemy.

Najwięcej kartek wykonali uczniowie klas 5d, 7c i 5c. Jesteście super ! Dziękujemy.

Kolorowy tydzień.

W październiku odbył się również konkurs Samorządu Uczniowskiego „Kolorowy tydzień”. Zabawa polegała na tym, że w określonym dniu tygodnia uczniowie musieli przyjść ubrani zgodnie z kolorystyką dnia określoną przez Radę Uczniowską. Wygrywała klasa, której członkowie najliczniej wzięli udział w zabawie. Wgrała klasa 5d, na drugim miejscu znaleźli się uczniowie klasy 7c a na trzecim miejscu klasa 6b. Gratulujemy!

11 listopada
W listopadzie odbył się konkurs na najlepszą gazetkę klasową z okazji Święta Niepodległości. Prawie wszystkie klasy wzięły udział w naszym konkursie. Konkurencja była ogromna i komisja miała niemały kłopot z wyborem najlepszych prac.

Najlepszą gazetką ogłoszono pracę uczniów 5d, na drugim miejscu znalazła się praca klasy 4c a na trzecim miejscu gazetka klasy 8b. Serdecznie gratulujemy. Wszystkie prace były wspaniałe. Dziękujemy, że wzięliście udział w naszym konkursie.

Zbiórka karmy dla zwierząt.

Październik był również miesiącem szkolnej zbiórki karmy dla zwierząt znajdujących się pod opieką schroniska w Celestynowie. W tym roku udało nam się zebrać ponad 250 kg karmy. Do akcji włączyło się 12 klas. Najwięcej zebrali uczniowie klasy 5d, na drugim miejscu uczniowie klasy 7c a na trzecim klasa 5b. Wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy. Wszystkie psiaki i kociaki ze schroniska, ich opiekunowie oraz dyrekcja schroniska w Celestynowie są Wam ogromnie wdzięczni.


Akcja BohaterON

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów do akcji BohaterON. Podobnie jak w zeszłym roku tworzymy kartki dla Powstańców. Tym razem nie ma gotowego szablonu. Musimy sami stworzyć kartki według własnego pomysłu. Udział w akcji będzie wliczany do konkursu SU o puchar Dyrektora. Kartki zbieramy do 16 października, a potem wysyłamy je do Fundacji. Mamy nadzieję, że tak jak poprzednio przyłączycie się do akcji.

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

19 września 2019 w naszej szkole odbyły się wybory Rady Uczniowskiej Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów stanęło 8 kandydatów: Budny Igor – 6a, Matusik Kacper – 6a, Wiśniewski Stanisław – 6a, Kublik Paulina – 7b, Beczek Weronika – 7b, Rek Jakub – 7c, Masna Julia – 8c i Kister Bartosz – 4d. W wyborach wzięło udział 524 uczniów, oddano 520 ważnych głosów. Wybory przebiegały bez zakłóceń. Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Przewodnicząca Komisji – Magdalena Dobosiewicz – 8b; Członek Komisji – Weronika Konowrocka – 8c, Członek Komisji – Lena Podrucka – 7c

Bardzo dziękuję dziewczynom za zaangażowanie i bardzo sprawne przeprowadzenie wyborów.
Nad przedsięwzięciem czuwali opiekunowie SU p. Krzysztof Sowiński i p. Monika Rzążewska
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Masna Julia 8c – 175 głosów,
Funkcję Zastępcy Przewodniczącej obejmie Kublik Paulina 7b – 125 głosów
Sekretarzem Samorządu Uczniowskiego został Rek Jakub 7c – 71 głosów

Gratulujemy i życzymy udanej i owocnej pracy.
Monika Rzążewska – opiekun SU


Rok szkolny 2018/2019


Prezydium Samorządu Uczniowskiego
Maria Zimna – Przewodnicząca
Sylwia Tomaszewska – Zastępca Przewodniczącej
Emil Filipowski i Zofia Rosołowska – Sekretarz

Opiekunowie: p. Przemysław Jurewicz, p. Monika Rzążewska, p. Krzysztof Sowiński.


Konkurs o Puchar Dyrektora ZSP w Halinowie
Samorząd Uczniowski ogłosił szkolny konkurs o Puchar Dyrektora ZSP w Halinowie. Szczegóły konkursu w zakładce o Samorządzie Uczniowskim.
Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ –>>>
Za co można zarobić punkty w marcu???

1. „Wiosenna sala” – konkurs na najciekawszą dekorację Sali – rozstrzygnięcie 21.03 na apelu. Dekorujecie do 19.03
2. „Kolorowy tydzień” – 04.03 – 08.03. 2019. Poniedziałek – niebieski. Wtorek – czerwony. Środa – żółty. Czwartek – różowy. Piątek – w kwiatki.
3. „Wiosna w szkole”. Szukamy oznak wiosny – 12.03 (długie przerwy) – ogłoszenie wyników 21.03. Krzyżówka wiosenna – 19.03 (długa przerwa) – ogłoszenie wyników 21.03. Plakat klasowy – „Wiosna naszymi oczami” (termin oddania 15.03)- ogłoszenie wyników 21.03. Pierwszy Dzień Wiosny – 21.03. „Mam talent” – każda klasa wystawia jedną drużynę, zgłoszenia proszę przynosić do Pana Przemysława Jurewicza. Termin zgłoszeń 13.03.2019. Najlepsze przebranie wiosenne (miss i mister wiosny)

Za co można zarobić punkty w kwietniu, maju i czerwcu???


Karnawałowa dyskoteka
Dnia 28 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa. Wszyscy pięknie się bawili przy muzyce przygotowanej przez znakomitego DJ’a – Jakuba Reka z klasy 6c. W trakcie zabawy Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najlepsze przebranie, w którym zwyciężyli: Amelia Sobczyk z klasy 5c oraz Kuba Sierpiński z klasy 4b. Nagrody rzeczowe laureaci odebrali z rąk Pani Dyrektor Lidii Kołakowskiej. Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania dla Jakuba Reka za wielką pomoc i zaangażowanie w przygotowanie oraz prowadzenie dyskoteki, a także dla Pauliny Sowińskiej i Mateusza Sowińskiego za pomoc w sprzątaniu po dyskotece.


Góra Grosza
Za nami kolejna edycja akcji charytatywnej Góra Grosza, którą przeprowadził Samorząd Uczniowski. W tym roku udało nam się zebrać 1283,07zł! Pierwsze trzy klasy, które uzbierały najwięcej groszy otrzymają nagrody od Samorządu Uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom klas za udział w akcji.
Zobacz szczegółowe wyniki akcji ->>>


Wybory Samorządu Uczniowskiego
24 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory prezydium Samorządu Uczniowskiego.
Zgłosiło się 19 – stu kandydatów. W głosowaniu wzięło udział 571 osób uprawnionych. Prawidłowo zagłosowało 551 osób, 20 głosów było nieważnych.
W wyniku głosowania Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Maria Zimna uczennica klasy 8 C, zastępcą Sylwia Tomaszewska 8 B, sekretarzem Emil Filipowski 8 B oraz Zofia Rosołowska 6 D.

W Komisji Wyborczej pracowały:
Marcela Terlecka i Natalia Chudek z klasy 8 B pod opieką p. Moniki Rzążewskiej – opiekuna SU.

Wybranym uczniom gratulujemy uznania społeczności uczniowskiej, a komisji dziękujemy za żmudną pracę.


Wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego
W drugim tygodniu września odbyło się spotkanie Samorządów Klasowych z dyrektor Zespołu Lidią Kołakowską. W wyniku głosowania uczniów opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 zostali nauczyciele:
p. Przemyslaw Jurewicz – nauczyciel wychowania fizycznego;
p. Monika Rzążewska – nauczyciel fizyki i chemii;
p. Krzysztof Sowiński – nauczyciel wychowania fizycznego.

Gratulujemy nauczycielom uznania w oczach uczniów.


Rok szkolny 2017/2018

Magda Dobosiewicz – Przewodnicząca
Marysia Zimna – Zastępca Przewodniczącej
Weronika Kuka – Sekretarz/Skarbnik


Góra Grosza 2017/2018
Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza. W klasach 4-7 akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski. Przez ponad miesiąc udało nam się zebrać 797,51 zł! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy aktywnie uczestniczyli w tym szlachetnym przedsięwzięciu.
Opiekunowie SU Kamila Sielecka i Przemysław Jurewicz


Karnawałowa dyskoteka
To już ostatnia karnawałowa dyskoteka dla klas 4 – 7, jaką zorganizował Samorząd Uczniowski. Tym razem bawiliśmy się na balu przebierańców. Stroje fantastyczne, a najlepsze pomysły doceniono nagrodami. Konkurs na najlepszy strój wygrali: dziewczęta – Weronika Sado 6a, chłopcy – Beniamin Kuśmider 5c. Od samorządu w nagrodę otrzymali plecaki.


Szkolny Dzień Życzliwości
21 listopada, już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował apel, na którym przedstawił historie powstania święta oraz główna ideę – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. W tym dniu pamiątkowe dyplomy otrzymali uczniowie oraz nauczyciele uznani przez szkolną społeczność za najżyczliwszych. Serdecznie gratulujemy.


Zobacz szczegóły —>>>


Wybory Samorządu Uczniowskiego
Dnia 2 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się wyboru Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z regulaminem, w tym roku należało przeprowadzić wybory powszechne, w myśl zasady – „każdy uczeń ma jeden głos”.
Uczniowie po wpisaniu się na listę otrzymywali kartę do głosowania, gdzie zaznaczali nazwisko swojego faworyta, po czym kartę wrzucali do prawdziwej urny wyborczej.
Dziękujemy bardzo za tak liczny udział w głosowaniu. Wybory przeprowadzone w takiej formie to dla nas wszystkich wspaniała lekcja obywatelskiej postawy.
Opiekunowie K. Sielecka, P. Jurewicz

Zobacz wyniki
W głosowaniu udział wzięło 399 uczniów klas IV-VII z 443 uprawnionych do głosowania.
4 głosy oddano nieważne.
I Magda Dobosiewicz 6B – 165 głosów – Przewodnicząca
II Marysia Zimna 7C – 94 głosy – Zastępca Przewodniczącej
III Weronika Kuka 7B – 45 głosów – Sekretarz/SkarbnikRok szkolny 2016/2017

Przewodnicząca: Maria Zimna kl. VIc
Zastępca: Weronika Kuka kl. VIb
Sekretarz: Magdalena Dobosiewicz kl. Vb

Opiekunami SU są: p. Kamila Sielecka, p. Przemysław Jurewicz.IMG_9431poziom


Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach IV-VI
„Jest taka piękna kraina,
gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.
Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie”

Dnia 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w obchody tego święta. Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski, i przygotował się do tego bardzo solidnie. Kilka dni wcześniej została wystawiona „Skrzynka Życzeń i Pozdrowień”. Uczniowie mogli wrzucać do niej życzliwe liściki i pozdrowienia. Korytarz szkolny zamienił się w „aleję życzliwości” wypełnioną licznymi cytatami i myślami na temat serdeczności. Zorganizowany został kącik fotograficzny, w którym wszyscy mogli robić sobie zdjęcia (z kim tylko chcieli!). Posłuży nam to do stworzenia szkolnej „galerii życzliwości”. Samorząd Uczniowski wręczał także całej społeczności szkolnej symbol życzliwości, czyli „uśmiechnięte buźki” z życzeniami oraz coś słodkiego na poprawę humoru.

Zobacz więcej —>>>


29.09.2016 r. odbyło się spotkanie organizacyjne trójek klasowych, na którym zostały wybrane nowe władze Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej kl. IV-VI. W tym roku szkolnym zarząd SU tworzą: Maria Zimna (kl. VI c) – przewodnicząca, Weronika Kuka (kl. VI b) – z-ca przewodniczącej oraz Magdalena Dobosiewicz (kl. V b) – sekretarz/skarbnik.
Gratulujemy i życzymy realizacji wielu pomysłów.


 

Archiwum działań Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016

DSC_0006 Dzięki operatywności opiekunów i młodzieży działającej w Samorządzie Uczniowskim – uczennice zyskały piękne, nowe, czerwone koszulki sportowe, w których będą reprezentowały naszą szkołę w zawodach sportowych. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu. Teraz już nie ma odwrotu – szkoła musi zakupić równie piękne koszulki dla chłopców. DSC_0003

Oogólnokrajowa akcja GÓRA GROSZA

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w ogólnokrajowej akcji GÓRA GROSZA, i w tym roku było podobnie. To już XVI edycja tej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
W naszej szkole zbiórka pieniędzy była prowadzona przez Samorząd Uczniowski, w dniach: 30 listopada – 4 grudnia.
Pieniądze zostały już podliczone i mamy przyjemność ogłosić, że wspólnie udało się zebrać: 804,71.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom za zaangażowanie w zbiórkę i za okazane serce. A dwie klasy wyróżnić w szczególności: to kl. VIa i Vb. W nagrodę przyznaliśmy tym klasom vaucher upoważniający do jednorazowego zwolnienia ze sprawdzianu w wybranym przez siebie dniu oraz niespodziankę.

Szczególne podziękowania dla dziewcząt z komisji zliczającej pieniądze (bo naprawdę była tego ogromna ilość): Klaudii Strzeleckiej, Sandry Kosiec, Amelii Laskowskiej, Oliwii Szatańskiej i Uli Dobosz!


Samorząd Uczniowski zbierał pieniądze dla Domu Dziecka „Pod Kasztanami” w Siedlcach.

Podczas ostatniej dyskoteki szkolnej, która odbyła się 25 listopada Samorząd Uczniowski zbierał pieniądze dla Domu Dziecka „Pod Kasztanami” w Siedlcach. Dzięki Wam udało nam się zebrać 240 złotych, które przekazaliśmy na zakup artykułów papierniczych dla podopiecznych tego ośrodka. Paczkę razem z życzeniami świątecznymi od całej naszej społeczności przekazaliśmy 8 grudnia. I już otrzymaliśmy odpowiedź: gorące podziękowania za wielkie serca oraz życzenia świąteczne.

Samorząd Uczniowski dziękuje pani Iwonie Wierzbickiej i pani Marcie Zakrzewskiej za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia!


” Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy”
A. de Mello

20 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień (który przypada na 21). Tego dnia korytarze naszej szkoły były ozdobione sentencjami odnoszącymi się do tematu święta, a każdy uczeń i pracownik szkoły został obdarowany symbolem życzliwości – „życzliwymi buźkami”. Wielu uczniów odpowiedziało, także na naszą akcję pisania życzeń i pozdrowień do wybranej osoby. Kilka dni wcześniej została wystawiona specjalna „Skrzynka Życzeń i Pozdrowień”, do której można było wrzucać napisane przez siebie karteczki. Tego dnia wystarczyło uśmiechnąć się i być uprzejmym dla innych, by włączyć się w obchody tego święta. I chyba się udało – podnieśliśmy swoją życzliwość na nieco wyższy poziom!

Fotorelacja z Dnia Życzliwości.


Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

20 listopada będziemy w naszej szkole obchodzić Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (który przypada na 21.11), jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom!!! Od 18 listopada na korytarzu pojawi się „SKRZYNKA ŻYCZEŃ I POZDROWIEŃ”. Będziecie mogli wrzucać tam karteczki z życzeniami i pozdrowieniami dla kolegów i koleżanek, nauczycieli, pracowników szkoły itp. Karteczki te zostaną wręczone do adresatów 20 listopada.
Tego dnia prosimy Was, także aby ubrać się na kolorowo, żeby było milej; i – BADŹCIE ŻYCZLIWI!
Przeczytaj więcej.


WYBRALIŚMY „NOWE WŁADZE”
16 września 2015r. odbyło się spotkanie organizacyjne trójek klasowych, na którym to zostały wybrane nowe władze Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej kl. IV-VI.
Spośród 7 kandydatów najwięcej głosów uzyskała uczennica klasy VIc – Klaudia Strzelecka, i to ona została przewodniczącą, natomiast zastępcą – Dariusz Żukowski (kl. VIc), a sekretarzem – Patrycja Smoderek (kl. VI a).
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym będą: p. Edyta Pieprzyk, p. K. Sielecka i p. P. Jurewicz.


Dnia 29 września 2015r., podczas spotkania trójek klasowych zostały powołane cztery następujące sekcje:
– gazetkowa: M. Zimna, I. Łanecka, L. Korczyk, M. Woźniak.
– informacyjna: K. Strzelecka, M. Olszak, R. Jaworowski, P. Smoderek.
– porządkowa: A. Sarniak, J. Kruczek, W. Rączkiewicz, J. Smoderek.
– charytatywna: S. Tomaszewska, A. Tyczyńska, L. Sosińska, M. Marczyk.

Każda z tych sekcji ma wyznaczone cele i zadania, które powinny być wykonane z odpowiednią starannością, zaangażowaniem i w odpowiednim czasie. A wszystko to dla dobra naszej szkoły!


6 października 2015r. odbyło się krótkie spotkanie trójek klasowych dotyczące obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Nastąpiło omówienie i przygotowanie plebiscytu na Supernauczyciela, rozdzielenie zadań i obowiązków.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku, jest wykształcenie”
Arystoteles

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski włączył się w przygotowania uroczystości z okazji DEN. Podczas akademii przygotowanej przez p. Kamilę Sielecką i p. Zdzisława Nadrowskiego, nasza przewodnicząca Klaudia Strzelecka wręczyła nagrodę Supernauczyciela. W przeprowadzonym wcześniej plebiscycie udział wzięli wszyscy uczniowie kl. IV-VI i zgodnie tytuł Supernauczyciela przyznali panu Norbertowi Skurskiemu.
Poza rytym SU wręczył też drobne upominki w postaci przepięknych kart z życzeniami wszystkim pracownikom naszej szkoły.
Przedstawiciele Szkolnego Samorządu tego dnia wzięli także udział w imprezie sportowej. Wspólnie z nauczycielami rywalizowaliśmy w konkurencjach sprawnościowo-szybkościowych tzw. „wyścigach rzędów”. Zabawa była wyśmienita, nauczyciele bardzo dobrze sobie radzili (duży ukłon w ich stronę!), nawet deptali nam po piętach, ale ostatecznie to my triumfowaliśmy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nauczycielom i dziękujemy za wspaniałą zabawę.


Działania Samorządu Uczniowskiego

Powitanie wiosny.
W tym roku powitanie wiosny w naszej szkole nastąpiło już na początku marca, kiedy to zostały ogłoszone szkolne konkursy. Również sekcja „gazetkowa” Samorządu Uczniowskiego przygotowała gazetkę tematyczną na szkolnym korytarzu, informując społeczność szkolną, że wielkimi krokami zbliża się wiosna.
Czytaj więcej —>>>


Najlepsi z najlepszych.
Na początku marca Samorząd Uczniowski przygotował wystawę przedstawiającą uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w I semestrze oraz uczniów, którzy lubią chodzić do szkoły i osiągnęli oni w I semestrze 100% frekwencję.
Czytaj więcej —>>>


Szkolna Poczta Walentynkowa.
Od 13 do 14 lutego na terenie szkoły podstawowej działała Poczta Walentynkowa. Uczniowie klas IV-VI mogli wrzucać liściki do specjalnie przygotowanej skrzynki wystawionej przed pokojem nauczycielskim.
Czytaj więcej —>>>


Niech żyje bal…
12 lutego 2014 r., tuż przed dniem świętego Walentego Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnawałowy dla uczniów z klas IV-VI. Młodzież bawiła się na sali gimnastycznej udekorowanej, jak na bal przystało, balonami, serpentynami i białymi gwiazdami. Wszyscy uczniowie wykazali się znakomitymi umiejętnościami rytmiczno-tanecznymi.
Czytaj więcej —>>>


Wybraliśmy Figę!
W miesiącu styczniu, w imieniu Samorządu Uczniowskiego, pani Edyta Pieprzyk dokonała przelewu kwoty 200 zł na leczenie i utrzymanie podopiecznego Fundacji VIVA – pieska o imieniu Figa. Kwotę tę pozyskaliśmy ze zbiórki zorganizowanej na przełomie października i listopada oraz z pieniędzy samorządowych.
Czytaj więcej —>>>


Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, przypadającego na 25 listopada, podczas dyskoteki szkolnej została zorganizowana zbiórka maskotek dla podopiecznych z Domu Małego Dziecka w Siedlcach.
Czytaj więcej —>>>


Zabawa była świetna!
Dnia 28 listopada 2013 r. w naszej szkole została zorganizowana zabawa andrzejkowa dla uczniów z klas IV-VI. Organizacji dyskoteki podjął się Samorząd Uczniowski.
Czytaj więcej —>>>


Październik miesiącem dobroci dla zwierząt.
W miesiącu październiku Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy na leczenie chorych kotów i psów. Zwierzęta te znajdują się pod opieką Fundacji VIVA z siedzibą w Mińsku Mazowieckim.
Czytaj więcej —>>>


Uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Dnia 14 października po uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowanej przez uczniów z klas III pod opieką wychowawców, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Ewa Szymańska oraz Agnieszka Kruczek wraz z młodszymi kolegami z Małego Samorządu złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pracownikom Oświaty oraz wręczyli symboliczne bukiety kwiatów Pani Dyrektor Ewie Dziumak oraz Pani Dyrektor Ewie Kupiec.
Czytaj więcej —>>>


Wybory „nowych władz”.
Dnia 25 września 2013 r. podczas spotkania organizacyjnego trójek klasowych zostały wybrane nowe władze Samorządu Uczniowskiego SP klas IV-VI. Uczniowie, po burzliwych naradach, spośród 5 kandydatów wytypowali na przewodniczącą samorządu Zuzannę Połog z kl. VIa, na zastępcę-Patrycję Beczek z kl. VIb, zaś skarbnikiem a zarazem sekretarzem została uczennica z klasy VIa, Karolina Adamiec.
Czytaj więcej —>>>


Z wizytą w Domu Małego Dziecka w Siedlcach.
„Smutno jest nie być kochanym, ale prawdziwym nieszczęściem jest nie kochać” – Albert Camus.
Czytaj więcej —>>>


Akcja „Dzieci dzieciom” trwa!
Już po raz drugi Samorząd Uczniowski SP włączył się w akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Domu Małego Dziecka w Siedlcach. W tym celu w dniach 24.05, 27.05 i 28.05 została zorganizowana loteria fantowa dla dzieci i młodzieży z kl. I-VI.
Czytaj więcej —>>>


Podsumowanie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny.
Czytaj więcej —>>>


Powitanie wiosny.
W naszej szkole powitanie wiosny nastąpiło już na początku marca, kiedy to „sekcja gazetkowa” Samorządu Uczniowskiego w składzie: Ola Chądzyńska, Ola Piłkowska oraz Ola Janusz, przygotowała gazetkę o tematyce wiosennej. Również na początku marca zostały ogłoszone szkolne konkursy.
Czytaj więcej —>>>


Nasze „Gwiazdy”
Na początku marca Samorząd Uczniowski przygotował wystawę przedstawiającą uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen w I semestrze powyżej 4,75 oraz uczniów, którzy lubią chodzić do szkoły i osiągnęli oni w I semestrze 100% frekwencję.
Czytaj więcej —>>>


Szkolna Poczta Walentynkowa!
Od 13 do 14 lutego na terenie szkoły podstawowej działała Poczta Walentynkowa. Uczniowie klas IV-VI mogli wrzucać liściki do specjalnie przygotowanej skrzynki wystawionej przed pokojem nauczycielskim.
Czytaj więcej —>>>


Sekcja „gazetkowa”
W I semestrze prężnie działała sekcja „gazetkowa” w składzie: Weronika Biłan, Joanna Pawłowska i Wiktoria Szybilska. Dziewczęta z klas szóstych przygotowały gazetki tematyczne na szkolnym korytarzu związane z wydarzeniami z naszej szkoły.
Czytaj więcej —>>>


Akcja „Góra Grosza”
W dniach od 26 listopada do 7 grudnia 2012 r. w naszej szkole została zorganizowana zbiórka pieniędzy w ramach akcji charytatywnej „Góra Grosza”.
Czytaj więcej —>>>


Zbliżają się Święta…
Dnia 8 grudnia 2012 r. Samorząd Uczniowski wsparł inicjatywę Rady Rodziców, pomagając w zbieraniu funduszy podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.
Czytaj więcej —>>>


Zabawa była przednia!
Dnia 22 listopada 2012 r. dla uczniów z klas IV-VI została zorganizowana zabawa andrzejkowa. Organizacji dyskoteki podjął się Samorząd Uczniowski. Pod opieką p. M. Chróścik, p. M. Koryckiej, p. H. Konowrockiej, p. A. Kupiec, p. A. Ludwiniak, p. M. Rudnik, p. N. Skurskiego oraz p. K. Trojniela bawiło się około 150 osób.
Czytaj więcej —>>>


Pamiętaliśmy o Dniu Edukacji Narodowej.
Dnia 12 października, po uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów z klas Vd i VIc pod opieką pani Agnieszki Kupiec, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Marcelina Mazińska złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty.
Czytaj więcej —>>>


Przeprowadziliśmy wybory…
Dnia 14 września 2012 r. na czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się wybory na drugiego opiekuna Samorządu Uczniowskiego SP. Zgłoszono kandydatury trzech osób: pani Mileny Chróścik, pana Jacka Gałązki oraz pani Edyty Pieprzyk.
Czytaj więcej —>>>


„Nowe władze”
Dnia 13 września 2012 r. zostały wybrane nowe władze Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI. Trójki klasowe wytypowały na przewodniczącą samorządu Marcelinę Mazińską z kl. VIc, na zastępcę Joannę Pawłowską z kl. VId, zaś skarbnikiem a zarazem sekretarzem została uczennica klasy VIb Weronika Kwaśna.
Czytaj więcej —>>>