Szkolny Wolontariat „Nakręceni”logo_nakretka1 mini

Rok szkolny 2023/2024


Plan pracy w roku szkolnym 2023/2024 —>>>
Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Nakrętka”
Zgoda na uczestnictwo w Szkolnym Klubie Wolontariatu.
Sprawozdanie z działań w roku szkolnym 2022/2023.

logo_nakretka1 mini

Rok szkolny 2022/2023

Finał akcji Szkolnego koła Wolontariatu Nakręceni


Wywóz nakrętek 2023
„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.
Pomagając innym pomagasz i sobie.”

Robert Baden–Powell

Na początku czerwca 2023r. odbył się wywóz zebranych w ciągu roku nakrętek. W tym roku szkolnym uzbieraliśmy 915 kg plastikowych korków. Dało nam to 1280 zł. Pieniądze zostaną przekazane naszym podopiecznym podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego – Zuzannie Machaj i Piotrowi Starczykowi.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, ich rodzicom i rodzinom za zaangażowanie w akcję, ogromne serce i wsparcie. Jednocześnie zachęcam do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.
Serdeczne podziękowania kieruję do uczniów, którzy pomogli w przygotowaniu nakrętek do transportu i załadunku – Annie Roguszewskiej, Gabrieli Janusz, Oliwii Bondyrze, Joannie Dul, Alanowi Dzięsławowi, Maciejowi Januszowi oraz rodzicom – Jarosławowi Dzięsławowi i Tomaszowi Roguszewskiemu.
Organizator Akcji Nakrętka: Justyna Mirosz„Prawdziwą miarą człowieka jest to, jak traktuje kogoś,
kto nie może mu się w żaden sposób odwdzięczyć.”

Samuel Johnson

Wraz z końcem roku szkolnego – co stało się już tradycją – najlepsi wolontariusze z każdej klasy otrzymują pamiątkowe złote medale za największą ilość przyniesionych do szkoły nakrętek. To szczególne wyróżnienie otrzymuje jeden uczeń z klasy więc rywalizacja jest ogromna. Z wielką przyjemnością ogłaszam, że w roku szkolnym 2021/2022 najlepszymi wolontariuszami zostali: Alicja Zarzycka, Kacper Gawinek, Karol Szmurło, Weronika Mieczkowska, Paweł Buta, Zuzanna Kamińska, Bartek Popek, Kinga Biernat, Jakub Wasiak, Wojciech Sztygowski, Tomasz Domański, Zofia Błaszczyk, Lena Kiczuk, Bartosz Szczęsny, Krystian Wachowski, Michał Dąbrowski, Wiktoria Zdun, Sebastian Lis, Anna Roguszewska, Nikola Rogowska, Alan Dzięsław, Martyna Mirosz, Kamil Śledź, Nikodem Momot.
Wszystkim szczerze gratuluję i zapraszam do włączenia się w akcję w przyszłym roku szkolnym!
Serdeczne podziękowania kieruję do fundatora medali – Burmistrza Halinowa Pana Adama Ciszkowskiego.

Organizator akcji Nakrętka
Justyna Mirosz


Wywóz nakrętek
„Małe czyny, które robisz, są lepsze niż duże, które planujesz.”
George Catlett Marshall

Na początku czerwca 2022r. odbył się wywóz zebranych w ciągu roku nakrętek. W tym roku szkolnym wspólnymi siłami uzbieraliśmy 753kg plastikowych korków. Dało nam to 1054zł. Pieniądze zostaną przekazane naszym podopiecznym w nowym roku szkolnym – Zuzannie Machaj i Piotrowi Starczykowi. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, ich rodzicom i rodzinom za przyłączenie się do akcji. Jednocześnie zachęcam do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły. Serdeczne podziękowania kieruję do uczniów, którzy pomogli w przygotowaniu nakrętek do transportu i załadunku – Annie Roguszewskiej, Alanowi Dzięsławowi, Wojciechowi Kołodziejskiemu, Maciejowi Hajdusowi, Antoniemu Antkowiakowi, Tomaszowi Dobosiewiczowi, Marcelowi Szmejterowi, Jakubowi Palak oraz rodzicom – Agnieszce Bondyrze, Jarosławowi Dzięsławowi i Tomaszowi Roguszewskiemu.
Organizator Akcji Nakrętka – Justyna Mirosz


logo_nakretka1 mini

Rok szkolny 2021/2022


Plan pracy w roku szkolnym 2021/2022 —>>>
Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Nakrętka”
Zgoda na uczestnictwo w Szkolnym Klubie Wolontariatu.
Sprawozdanie z działań w roku szkolnym 2020/2021.

logo_nakretka1 mini


logo_nakretka1 mini

Rok szkolny 2020/2021


Plan pracy w roku szkolnym 2020/2021 —>>>
Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Nakrętka”
Zgoda na uczestnictwo w Szkolnym Klubie Wolontariatu.

logo_nakretka1 mini

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.”
Ks. Mieczysław Maliński

W II semestrze zebraliśmy 680 kg plastikowych nakrętek. Wynik, jak na czas, kiedy większość roku szkolnego z racji obostrzeń spowodowanych COVID-19 spędziliśmy w domach – jest całkiem dobry. Worki pełne nakrętek przełożyły się na pieniądze, które pomogą naszym podopiecznym w powrocie do zdrowia. Kwota, jaką otrzymaliśmy ze sprzedaży nakrętek to 800 złotych. Dziękujemy uczniom klas: 6c – Alanowi Dzięsławowi, 7e – Szymonowi Jonaszowi, Michałowi Juszczakowi, Krzysztofowi Jakubowskiemu, Igorowi Żychalukowi, 8b – Kamilowi Starzyńskiemu, Michałowi Tresce za przygotowanie nakrętek do wywozu, a Panu Jarosławowi Dzięsławowi za pomoc w organizacji transportu. Pamiętajmy, że Akcja Nakrętka kręci się dalej i cały czas można przynosić je do szkoły. Pomagajmy potrzebującym!
Organizatorzy Akcji Nakrętka: Justyna Mirosz, Anna Dziobak i Małgorzata Cudny


Chcemy i potrafimy pomagać – nakrętkowy dar naszych serc dla Oli
W grudniowe popołudnie, dnia 17 grudnia 2020r. Ignacy Antkowiak i Jakub Rek -przedstawiciele Samorządów Uczniowskich wraz z panią dyrektor Lidią Kołakowską i organizatorem wolontariatu panią Justyną Mirosz powitali w progach szkoły panią Grażynę Białobrzeską, mamę naszej podopiecznej Oli, dla której przez wiele miesięcy zbieraliśmy plastikowe nakrętki. Niestety, ze względów sanitarnych nie mogliśmy się spotkać wszyscy, ale w imieniu całej społeczności szkolnej przekazaliśmy pani Grażynie świąteczne życzenia i wręczyliśmy fundusze, które udało nam się zebrać dzięki ogromnej ofiarności wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły. W tej edycji uzbieraliśmy wspólnie 2998 kg nakrętek, co dało nam sumę 2450 złotych.

laura logo Podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy. Jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi, którzy dają nadzieję potrzebującym na lepsze jutro. Dziękujemy Waszym rodzicom, rodzinom, przyjaciołom i znajomym, którzy z całego serca wspierali naszą akcję.
Dziękujemy również pani Katarzynie Żukowskiej i anonimowemu darczyńcy za ufundowanie świątecznego stroika dla Oli oraz panom Jarosławowi Dzięsławowi i Tomaszowi Kornackiemu za pomoc w organizacji transportu i skupu plastikowych korków.


Organizatorzy Akcji NAKRĘTKA Justyna Mirosz i Małgorzata Cudny


„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.”
Phil Bosmans

Za nami kolejny wywóz plastikowych korków zebranych w ramach akcji „NAKRĘTKA”. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 1137 kg!
Dziękujemy uczniom z klasy VIIF, którzy z ogromną ochotą pomogli przygotować pełne worki nakrętek do transportu: Oliwii Łukaszuk, Antoniemu Antkowiakowi, Tomaszowi Dobosiewiczowi, Dawidowi Galembie, Maciejowi Hajdusowi, Wojciechowi Kołodziejskiemu, Partykowi Osińskiemu, Jakubowi Palakowi, Michałowi Pietroniowi, Mateuszowi Ptaszyńskiemu, Marcelowi Szmejterowi oraz najmłodszemu naszemu wolontariuszowi Czarusiowi.
Duże podziękowania kierujemy również do Pana Jarosława Dzięsława, który pomógł nam zorganizować transport oraz do Pana Tomasza Kornackiego, który zamienił nakrętki na realną pomoc dla naszej podopiecznej – Oli Białobrzeskiej.

Koordynatorzy akcji NAKRĘTKA
Anna Dziobak, Justyna Mirosz


logo_nakretka1 mini

Rok szkolny 2019/2020


Podsumowanie działań Szkolnego Wolontariatu Ogólnopolska Akcja Nakrętka w roku szkolnym 2019/2020

Sprawozdanie z realizacji zadań w roku szkolnym 2019/2020 —>>>


Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Nakrętka”
Zgoda na uczestnictwo w Szkolnym Klubie Wolontariatu.

logo_nakretka1 mini

nakretkiPodziękowania

logo_nakretka1 mini Dnia 16 października br. wczesnym rankiem dzielna grupa wolontariuszy podjęła się trudnego zadania. W pocie czoła udało się nam przygotować do transportu 940 kg plastikowych nakrętek. Dziękujemy z całego serca – jesteście niezastąpieni! Cieszy nas fakt, że tyle kilogramów udało nam się zamienić na realną pomoc finansową dla naszej podopiecznej – Oli Białobrzeskiej. Mile zaskoczyła nas obecność pani Iwony Chruślińskiej, dla której los Oli też nie jest obojętny – dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do wspaniałego organizatora odbioru nakrętek – pana Jarosława Dzięsława.
Organizatorzy akcji NAKRĘTKA: M. Cudny, J. Mirosz

Akcja „NAKRĘTKA”
W tym roku szkolnym nadal zbieramy plastikowe nakrętki dla Oli Białobrzeskiej. Przynosimy je do oznaczonych pojemników umieszczonych na szkolnych korytarzach i w przedszkolu. Zachęcamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej do udziału w całorocznym konkursie „Najlepszy wolontariusz”, który polega na przyniesieniu jak największej ilości nakrętek. Z każdej klasy najlepszy wolontariusz wytypowany przez nauczyciela otrzyma w nagrodę pochwałę oraz okolicznościowy medal, który zostanie wręczony w czerwcu 2020r. podczas uroczystej gali.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy Szkolnego Klubu Wolontariatu „NAKRĘTKA”
Justyna Mirosz – kl. 1-3,
Małgorzata Cudny – kl. 4-8


logo_nakretka1 mini

Rok szkolny 2018/2019

Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Nakrętka”
Plan pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Nakrętka”
Zgoda na uczestnictwo w Szkolnym Klubie Wolontariatu.

logo_nakretka1 mini

Drodzy Korkowicze!
Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy czynnie włączyli się w akcję – „Pomóżmy Oli”. Dziękuję za pomoc w sprzedawaniu pisanek, książeczek dziecięcych, plakatów, świec Caritas oraz innych gadżetów, których sponsorem była Pani Katarzyna Goździewska. Dziękujemy Pani Kasiu za Wielkie Serce!! W zeszłym roku z w/w akcji udało nam się uzbierać ponad 700 zł. Zapraszamy Was również i w tym roku do włączenia się w Akcję „Nakrętka” oraz ciekawe działania, loterie fantowe. Zróbmy wszystko, aby uzbierać dużo pieniędzy dla Oli, która liczy na naszą pomoc, bowiem jak mówił Albert Schweitzer „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”. Liczymy na Was!!
Małgorzata Cudny


„W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca”
Ola Białobrzeska jest mieszkanką Długiej Kościelnej. Od urodzenia choruje na porażenie mózgowe. Ma padaczkę, porusza się na wózku inwalidzkim. Wymaga rehabilitacji i stałych wizyt u specjalistów. W chwili obecnej potrzebuje wsparcia na rehabilitację oraz sprzęt rehabilitacyjny, aby zatrzymać postępującą skoliozę oraz przykurcze kończyn.

Drodzy Korkowicze! W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki dla Oli. Udowodnijmy po raz kolejny, że damy radę. Pomóżmy Jej! „Skoro można pomyśleć, ze może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej”. W GÓRĘ SERCA!
Organizatorzy Szkolnego Klubu Wolontariatu „NAKRĘTKA” Justyna Mirosz, Małgorzata Cudny


3, 2, 1 start!
5 marca wywieźliśmy ze szkoły 921 kg nakrętek. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc przy załadunku oraz młodzieży i nauczycielom z gimnazjum za włączenie się w naszą Akcję. Tym razem transport zapewnili nam Państwo Wiechetek, za co z całego serca dziękujemy. Bardzo miło zaskoczył nas Pan Mariusz Wiechetek, który przygotował dla wszystkich pań z naszej szkoły piękne kwiaty z okazji 8 marca. W imieniu wszystkich obdarowanych kobiet bardzo dziękujemy za miły gest.
Kochani! Dalej zbieramy nakrętki dla Oli!
Organizatorzy Akcji „Nakrętka” Małgorzata Cudny, Justyna Mirosz


Rok szkolny 2017/2018


Podziękowanie

My – rodzice Amelki i ona sama chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy włożyli swoje wielkie serca i ogromny trud, aby uzbierać tak dużą kwotę na rehabilitację Amelki. Bez Was nie byłoby to możliwe. Ze środków uzyskanych za zbieranie nakrętek Amelka dzielnie ćwiczy codziennie z uśmiechem i ani razu nie zapłakała.
Pamiętajcie, że to Wy macie siłę, aby sprawić, że ten świat będzie lepszy. To Wy możecie nieść pomoc tym najsłabszym. Czasami potrzebna jest pomoc rzeczowa, a czasami dobre słowo, albo tylko dobra myśl o kimś. Dalej kontynuujcie Wasze „małe dzieło” bo potrzebujących jest wielu i wielu czeka na Waszą pomoc.
Gorąco ściskamy. Amelka i Rodzice.

Wszystkie dzieci nasze są

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”.
Jan Paweł II

Szkolny Klub Wolontariatu –„NAKRĘTKA” działa od wielu lat w naszej szkole. Naszym głównym celem jest kształtowanie postawy otwartej wobec świata i ludzi potrzebujących pomocy. Jak działamy? To proste! Zbieramy plastikowe nakrętki i w ten sposób pozyskujemy pieniądze na aktualne potrzeby naszych podopiecznych. Tak też się stało i tym razem. W czerwcu 2018r. odbyła się uroczysta Gala pod patronatem burmistrza Halinowa, podczas której zostały wręczone fundusze dla Amelki Rak. W ciągu dwóch lat udało nam się uzbierać 4000 zł!!! Galę uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły: Weroniki Kuka, Sylwii Tomaszewskiej, Urszuli Dorosz, Mai Witkowskiej, Amelki Dziołak, Oliwii Bondyra, zespołów: Polskie Ptaszniki, Biedronki, Tęczowe dziewczyny i szkolny zespół teatralny uczniów z klas IV i V w ramach realizacji projektu unijnego „Wsparcie w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z gminy Halinów”. Prezenterami byli: Oliwia Lewandowska, Sylwia Tomaszewska, Nina Gomoła, Beniamin Kuśmider i Urszula Dorosz.


an


laura logo Serdecznie zapraszamy
wszystkich zaangażowanych w Akcję „NAKRĘTKA”,
realizowaną pod honorowym patronatem
Burmistrza Halinowa Pana Adama Ciszkowskiego,
na uroczystą Galę
która odbędzie się 19 czerwca 2018r. o godzinie 11:45
w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Halinowie.

Dyrekcja ZSP w Halinowie
oraz Organizatorki Akcji

herb halinow

Dnia 06 czerwca 2018r. wyjechał do skupu ostatni w tym roku szkolnym transport plastikowych korków. Tym razem udało nam się wspólnie uzbierać 1033 kg. Zakończyliśmy dwuletnią akcję – NAKRĘTKA dla naszej małej Amelki. W sumie uzbieraliśmy ponad 4 tony nakrętek. Wszystkim zaangażowanym wolontariuszom dziękujemy z całego serca. Jesteście wielcy! Uwieńczeniem naszej pracy będzie uroczysta Gala.
CIEKAWOSTKA:
Przez 8 lat trwania Akcji zebraliśmy 12 ton nakrętek. Wielu ludziom i sobie udowodniliśmy, że to, co wydaje się czasem niemożliwe – jest możliwe! Wystarczy Tylko Chcieć. Nasze zaangażowanie w niesienie ludziom pomocy świadczy o nas, o naszej szkolnej społeczności i środowisku lokalnym. Daliśmy się ponieść fali ludzkich serc!
Organizatorzy: Małgorzata Cudny, Justyna Mirosz


Przegląd talentów przed Galą
Dnia 23 kwietnia 2018r. odbył się przegląd talentów. Casting wyłonił artystów, którzy zaprezentują się podczas Gali połączonej z uroczystym wręczeniem zebranych środków ze sprzedaży nakrętek, naszej małej podopiecznej – Amelce Rak z Cisia. Wszystkim uczniom którzy wzięli udział w castingu bardzo dziękujemy.
Galę uświetnią: Tęczowe Dziewczyny – klasa IIIe, Maja Witkowska – klasa IIc, Amelia Dziołak – klasa IIa, Oliwia Bondyra – klasa IIa, Weronika Kuka – klasa VIIb, Polskie Ptaszniki – klasa Vc, Biedronki – klasa VIc
Opiekunki: Małgorzata Cudny i Justyna Mirosz


Drodzy Korkowicze!
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w Akcję NAKRĘTKA. Miło nam poinformować Was, że w pierwszym semestrze 2017/2018 uzbieraliśmy wspólnie 1 tonę i 82 kg nakrętek. Przypominamy Wam, że Gala połączona z uroczystym wręczeniem zebranych środków dla Amelki Rak z Cisia odbędzie się w czerwcu 2018 roku. Nadal zbieramy plastikowe nakrętki na wózek elektryczny i rehabilitację dla naszej małej podopiecznej. Kolejne zadania:sSprzedaż ciast podczas przerw i zebrań z rodzicami; Przegląd Talentów – 23 kwietnia 2018r. godzina 16.00 w siłowni (wytypowanie osób, które zaprezentują swoje talenty podczas Gali). Chętne osoby prosimy o zgłoszenie się do p. J. Mirosz (kl. I-III) i p. M. Cudny (kl. IV-VII) do 16 kwietnia 2018r.


Dziękujemy wszystkim osobom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu NAKRĘTKA za załadunek nakrętek do transportu, a Bartkowi Litwińczukowi za wykonanie pięknego plakatu. Osoby chętne do finansowego wsparcia tej szlachetnej Akcji mogą dokonać wpłat na konto Rady Rodziców (z dopiskiem dla Amelki Rak). Konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej 29 8019 0000 2001 0200 9786 0001
Organizatorzy Szkolnego Klubu Wolontariatu „NAKRĘTKA”
Justyna Mirosz (kl. I-III), Małgorzata Cudny (kl. IV-VII)


Rok szkolny 2016/2017


W tym roku szkolnym uczniowie i ich rodziny, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły, społeczność parafialna z Długiej Kościelnej oraz mieszkańcy naszej gminy zebrali wspólnie 2 tony i 5 kg nakrętek. To nasz nowy rekord! W przyszłym roku dalej zbieramy nakrętki dla Amelki Rak – mieszkanki naszej gminy. Dziękujemy firmie Koma – naszemu odbiorcy nakrętek za życzliwą współpracę. Pragniemy też bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom nakrętek, szczególnie uczniom, którzy przez cały rok szkolny pamiętali o zbiórce.
Podziękowanie kierujemy również w stronę pracowników szkoły, którzy pomagali w składowaniu nakrętek do boksu, państwu Monice i Dariuszowi Baj za ogromne zaangażowanie w akcję oraz p. Mirosławowi Malka, który z własnej woli odwoził z nami zebrane nakrętki do skupu. Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły. Pamiętajmy o Amelce w czasie wakacji!
Organizatorzy akcji: Małgorzata Cudny i Justyna MiroszZbieramy nakrętki dla siedmioletniej Amelki Rak z Cisia.

Dziewczynka urodziła się jako wcześniak. Cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce i padaczkę. Aby mogła w przyszłości w miarę normalnie funkcjonować potrzebna jest stała i kompleksowa rehabilitacja. Pomóżmy rodzicom Amelki zakupić specjalistyczny sprzęt do nauki chodu NF – Walker. Koszt jego jest bardzo duży (30.000 zł). Rodzina liczy na nasze wsparcie.
Miło nam poinformować Was, że patronat nad naszą Akcją objął Burmistrz Halinowa, pan Adam Ciszkowski.
Przeczytaj o szczegółach Akcji Nakrętka —>>>


Akcja Nakrętka – kręci się dalej…

W tym roku szkolnym (2016/2017) naszą ideą jest pomoc potrzebującym z gminy Halinów. Obecnie zbieramy nakrętki dla siedmioletniej Amelki Rak z Cisia. Postanowiłyśmy pomóc rodzicom Amelki zakupić specjalistyczny sprzęt do nauki chodu NF – Walker. Za zgodą ks. J. Rucińskiego – proboszcza parafii p.w. Św. Anny w Długiej Kościelnej, w akcję włączyli się również parafianie. Trudno jest sprecyzować, ile czasu może potrwać akcja. Wszystko zależy od naszego zaangażowania.
W pierwszym semestrze uzbieraliśmy łącznie 1 tonę 277kg.
Takie wyniki osiągaliśmy w skali rocznej. Pobiliśmy kolejny rekord.

Przeczytaj o szczegółach Akcji Nakrętka —>>>


Z radością informujemy Was, że w przeciągu 10 dni udało nam się wspólnie zebrać aż 444 kg nakrętek! Gratulujemy! Osiągnęliśmy imponujący wynik! Chcąc spełnić marzenia małej Amelki musimy podwoić siły. Ona wciąż czeka na naszą pomoc. Do akcji włączyła się cała Polska, ale wciąż brakuje na operację dziewczynki w Stanach Zjednoczonych, która może uratować Jej życie. Trwa dramatyczna walka z czasem, bo każdy dzień zwłoki zmniejsza szansę na uratowanie oka. Amelce Marzycielce może pomóc każdy!
Zbierzmy siły! W górę serca! Do 23 września można również wykonać własnoręcznie wykonaną kartę dla Amelki i złożyć ją u p. Małgosi i p. Justyny.
Organizatorzy Akcji „Nakrętka”
M. Cudny, J. Mirosz, Rada RodzicówSpełnijmy marzenia Amelki – Marzycielki


Dnia 7 września odbył się apel podczas którego nasi wspaniali wolontariusze zostali poinformowani o ogólnopolskiej akcji na rzecz Amelki.
Kochani! Zbierzmy siły! Czasu mamy tak niewiele, ale wierzymy w Wasze zaangażowanie. Wszystkie osoby, które chcą pomóc małej dziewczynce prosimy o przynoszenie do szkoły plastikowych nakrętek (do 15 września).
„3-letnia Amelka walczy z nowotworem złośliwym lewego oka, siatkówczakiem. Stan dziewczynki jest bardzo poważny, a jej leczenie kosztowne (ok. 1,5 mln zł). Amelka może stracić oko ponieważ jest bardzo masywny wysięk do ciała szklistego, a to ogranicza sposoby leczenia w Polsce i daje złe rokowania, dlatego rodzice muszą leczyć Amelkę w USA u najlepszego specjalisty na świecie, który może się pochwalić ponad 90% skutecznością leczenia. Warunek: musi się zjawić JAK NAJSZYBCIEJ.

Jest nadzieja… na ZDROWIE, ŻYCIE i WZROK. Jak zawsze problemem są pieniądze…
Oto krótka historia choroby Amelki.
Nie pozwólcie by RAK pisał ją za Nią.
Za wszelkie wsparcie z góry DZIĘKUJEMY!”
Rodzice Amelki

Można również wpłacać pieniądze na Konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej
29 8019 0000 2001 0200 9786 0001 z dopiskiem DLA AMELKI.

Koordynatorzy Ogólnopolskiej Akcji:
Małgorzata Cudny, Justyna Mirosz
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej


logo_nakretka1 mini

Rok szkolny 2015/2016

logo_nakretka1 mini

W tym roku szkolnym zbieraliśmy nakrętki również dla Michała z Sulejówka na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Dnia 16 czerwca 2016r. odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone środki pieniężne dla Michała. W koncercie wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły. Dziękujemy za udział w koncercie Ignacemu Paulinkowi z kl. IIg i Weronice Kuka, Marceli Terleckiej i Sylwii Tomaszewskiej z kl. Vb. Podziękowania kierujemy również do rodziców naszych młodych artystów.
Diecezjalne Centrum Światowych XXXI Dni Młodzieży zaprosiło naszą szkołę do włączenia się w akcję „Nakręć się na ŚDM”, którą zainicjował ks. E. Parafiniuk – Dyrektor Diecezjalnego Centrum ŚDM Warszawa – Praga. Uzbierane nakrętki zostały przetopione na różańce dla wszystkich gości, którzy przyjadą do Polski w lipcu 2016r. Staną się one narzędziem modlitwy o lepszy świat. W marcu 2016r. udało nam się zawieźć bezpośrednio do Diecezjalnego Centrum 190 kg plastikowych nakrętek.

W tym roku szkolnym udało nam się wspólnie uzbierać 1034kg plastikowych nakrętek. Dziękujemy dzieciom z przedszkola i oddziałom zerowym, wszystkim uczniom z klas I – VI, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzinom za wielkie zaangażowanie się w akcję NAKRĘTKA. Jan Paweł II mawiał: „ Nie wolno przechodzić obojętnie. Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to, kim jest. To dar z nas samych”. Niech ta myśl przyświeca naszym działaniom również w czasie wakacji. Kupując napoje podczas upałów, zawsze możemy odłożyć nakrętkę dla tych, którzy czekają na naszą pomoc.
„Małego Księcia” śpiewa Ignacy „Kolorowy wiatr” śpiewają Marcela i Sylwia Dziękujemy również p. Teresie Żukowskiej i p. Annie Łukasiewicz za systematyczną pracę, cierpliwość i czynną pomoc w naszej Akcji „NAKRĘTKA”
Wszystkich wolontariuszy zachęcamy do dalszej współpracy.
ORGANIZATORZY: M. Cudny, J. Mirosz

„Nakręć się na ŚDM”, czyli pomysł na różańce z nakrętek

Diecezjalne Centrum Światowych XXXI Dni Młodzieży zaprasza do włączenia się w akcję „Nakręć się na ŚDM”. Akcja jest zainicjowana przez ks. E. Parafiniuka – Dyrektora Diecezjalnego Centrum ŚDM Warszawa – Praga. Uzbierane nakrętki zostaną przetopione na różańce dla wszystkich gości, którzy przyjadą do Polski w lipcu 2016r. Staną się one narzędziem modlitwy o lepszy świat.
Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Dnia 26 lutego 2016r. udało nam się zawieźć bezpośrednio do Diecezjalnego Centrum 60 kg plastikowych nakrętek. Pomógł nam w tym zadaniu ks. M. Domagała. Dziękujemy. Dnia 1 marca 2016r. przyjechał do nas p. J. Sienkiewicz po odbiór kolejnych worków, w których znajdowało się 130 kg nakrętek.
Przeczytaj więcej informacji.


d5


Wyniki szkolnego konkursu na logo akcji „Góra Nakrętek”
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Halinowie

24 listopada 2015r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs na logo akcji „Góra Nakrętek”. Na konkurs wpłynęło 9 prac. Komisja Konkursowa w składzie: p. M. Cudny, p. Justyna Mirosz, p. D. Baj i jury – p. M. Chróścik wybrała 3 najlepsze prace.
Zwyciężczynią została Laura Korczyk. Logo wykorzystywane będzie przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Halinowie do celów identyfikacyjnych, reklamowych, promocyjnych i korespondencyjnych. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.
Zobacz szczegółowe wyniki konkursu.


nakr

5 listopada 2015r. wyjechał z naszej szkoły pierwszy transport nakrętek. Od początku roku szkolnego udało nam się wspólnie uzbierać 246 kg.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za włączenie się w kolejną edycję Akcji „Góra Nakrętek”.

Przeczytaj szczegóły

1

W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki dla Michała z Sulejówka na zakup podnośnika do aktywnej rehabilitacji.

I POMYŚLEĆ RADOŚĆ WIELKA,
KTÓREJ SKUTKIEM JEST… NAKRĘTKA!

TA BRATERSKA CHĘĆ DZIAŁANIA,
WIELKIE SERCE TWE ODSŁANIA!

Archiwum wydarzeń – lata 2012 – 2015

3

Bezinteresowna pomoc jest wartością
„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami,
by nie zareagować na potrzeby innych
ze współczuciem i życzliwością”
Thomas Jefferson

Dlaczego bierzemy udział w Ogólnopolskiej Akcji Nakrętka?

0

Udało się! W przedsięwzięcie włączyły się przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele – z Zespołu Szkół w Halinowie, rodzice, a nawet pobliskie instytucje. Tony nakrętek, czynny udział w uroczystych galach i szereg wspólnie podjętych akcji świadczy o wielkiej wrażliwości ludzkich serc, którym nie są obojętne losy innych ludzi.

Rok szkolny 2010/2011 – jak działa akcja.

2

Zrezygnowałyśmy z formy konkursu. Uznałyśmy, że motywem wspólnego działania będzie wolontariat. W ciągu całego roku szkolnego 2011/2012 nakrętki będą wrzucane do oznaczonych pojemników wystawionych na szkolnych korytarzach.

Rok szkolny 2011/2012.

4

Uczniowie z Zespołu Szkół w Halinowie po raz kolejny przekonali się, że „Bezinteresowna pomoc jest wartością”, że warto, nawet dla uśmiechu chorych ludzi, schylić się po zwykłą plastikową nakrętkę, bo jej wartość jest NIEZWYKŁA.

Rok szkolny 2012/2013.

1

W roku szkolnym 2013/2014 wspólnie zebraliśmy 1312 kg nakrętek.
Wszystkim dziękujemy za włączenie się do akcji.
To właśnie dzięki Wam Drodzy Korkowicze
marzenia Sandry mogą się spełnić.

Rok szkolny 2013/2014.

8

W bieżącym roku kontynuujemy zbiórkę nakrętek. Zebrane fundusze przeznaczymy na pomoc mieszkanki z Sulejówka. Wiemy, że jest chora, ma przepuklinę mózgowo–rdzeniową dlatego nie chodzi od urodzenia. . Nie może się samodzielnie poruszać. Dlatego chcemy jej pomóc w zakupie wózka. To około 400,00 tysięcy zł.

Rok szkolny 2014/2015.

120x120 logo

Drodzy Korkowicze
W tym roku również zostaliśmy zaproszeni do wspólnej akcji zbierania nakrętek. W zeszłym roku mogliśmy zobaczyć szczęśliwy uśmiech Sandry.
W tym roku mamy szansę spełnić marzenia Michała.

Co planujemy w roku szkolnym 2015/2016.