Dzieci Dzieciom z Afryki – Adopcja Serca

Od września do października 2022r. dzieci z klas I-III wykonywały z koralików dziesiątki różańców, aby zdobyć fundusze na naukę i posiłek dla adoptowanych dziewczynek 5-letniej Ernis i 10-letniej Janett z Kamerunu. Uczniowie bardzo się ucieszyli, że mogą się czegoś nowego nauczyć i dzięki zaangażowaniu, pomóc dzieciom z Afryki. Dzieci niedowierzały, że na wykonanie dziesiątków różańca wykorzystali kilka tysięcy koralików. Różańce były rozprowadzane w każdej klasie. Wiele osób kupowało dla całej swojej rodziny albo na prezenty. Uczniowie uzbierali 747 zł na wysłanie do Afryki. Bardzo dziękujemy za tak piękną postawę i podawanie dobra dalej.
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu „Podaj dobro dalej”
Hanna Kulesza

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Pola Nadziei w naszej szkole

To już kolejny rok, w którym do tej ogólnopolskiej akcji włącza się nasza szkoła zbierając datki dla warszawskiego Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów przy ul. Tykocińskiej 27/35
Cebulki będą rozprowadzane w klasach 1-8 od 10 do 31 października.
Koszt jednej cegiełki – cebulki od 3zł
Akcja Pola Nadziei (ang. Fields of Hope) zrodziła się w Wielkiej Brytanii w 1988 r. Organizacją inicjującą było Marie Curie Cancer Care (MCCC). Za cel akcji przyjęto zbieranie funduszy na utrzymanie hospicjów. W Polsce akcja pojawiła się dzięki współpracy MCCC z Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. To pierwsze hospicjum w naszym kraju, które rozpoczęło – wieloletnią już tradycję – organizacji Pól Nadziei. Pierwsza akcja odbyła się w Krakowie w 1998 roku.
Jesienią w całej Polsce wolontariusze hospicyjni w zamian za datki wręczają ofiarodawcom cebulki żonkili. Żonkil symbolizuje zwycięstwo miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem. Cebulki można posadzić w przydomowym ogrodzie, w donicy, czy na rabatce przed budynkiem firmowym. Finał Pól Nadziei ma miejsce wiosną, kiedy z cebulek wyrastają kwiaty, a na rzecz hospicjów odbywają się kwesty i różnorodne wydarzenia.
Wolontariat klas 1-3 oraz Szkolne Koło Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.9/10 (7 votes cast)Podziękowania

wolont 1-3 Szanowna Dyrekcja, Szanowne Grono Pedagogiczne,
Drodzy Uczniowie
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie

Pragnę Wam gorąco podziękować za aktywny udział w misyjnym dziele Kościoła, za kontynuowanie programu „Adopcji serca”, otwarte serca i solidarność z ubogimi dziećmi Kamerunu.
Potwierdzam wpłatę 940 zł , która wpłynęła na nasze konto 8.07.2022 r. Dziękujemy bardzo za przeprowadzoną zbiórkę, gratulujemy zebranej kwoty i składamy za nią szczere „BÓG ZAPŁAĆ!”.

Ofiarowane przez Was środki przeznaczamy na edukację przedszkolną i szkolną podopiecznych: Koukem Suample Ernise- 174 L i Dongang India Jeannette – 5 L na misji Balengou. W ich imieniu, rodzin oraz sióstr misjonarek wypowiadamy szczere MERCI! czyli DZIĘKUJEMY
Zapewniamy, że Siostry wraz z podopiecznymi są wdzięczne za każdą okazaną im pomoc i modlą się w intencjach Przyjaciół z Polski, dzięki którym ich życie staje się radośniejsze, z nadzieją na lepszą przyszłość.
Łączę się w modlitwie za misje i życzę każdemu z Was obfitych łask Bożych i Opieki Matki Najświętszej.
s. Eligia Opiłowska

List —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)Szkolny Klub Wolontariatu dla klas 1 – 3

Szkolny Klub Wolontariatu dla klas 1 – 3 zaprasza i przedstawia swój plan na rok szkolny 2022/2023.
Opiekun koła – p. Hanna Kulesza.

Plan pracy w roku szkolnym 2022/2023 —>>>
Sprawozdanie z realizacji działań w roku szkolnym 2021/2022.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)Dziękujemy za pomoc Ukrainie

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom naszej szkoły, którzy otworzyli serca i tak aktywnie uczestniczyli w zbiórce produktów żywnościowych oraz środków czystościowych, prowadzonej w dniach 1-14.03.22 uruchomionej w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Wszystkie produkty zostały w całości przekazane na potrzeby gości z Ukrainy przebywających na terenie naszej Gminy.
Serdeczne podziękowania składamy także rodzicom i dzieciom klas 1-3 za ofiarowanie zabawek i gier świetlicowych, które zostały przekazane do utworzonej w naszej szkole świetlicy dla dzieci z Ukrainy.
Wolontariat klas 1-3
Szkolne Koło Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Adopcja Serca

Przedstawiamy naszych podopiecznych. Zdjęcie 1 – Koukem Suample Ernise – chodzi do przedszkola – ma 4 lata. Mieszka w Afryce, w Kamerunie, w miejscowości Balengou, pochodzi z plemienia Bamileke. Ma 3 braci i 1 siostrę, Ernise jest najmłodsza. Rodzice utrzymują się z uprawy roli.
Zdjęcie 2 – Dangang India Jeannette – chodzi do szkoły – ma 9 lat. Tak wyglądała, gdy miała 5 lat. Mieszka w Afryce, w Kamerunie, w miejscowości Balengou, pochodzi z plemienia Bamileke. Ma 3 braci oraz młodszą siostrę. Rodzice utrzymują się z uprawy roli i z dorywczej pracy, tata jest murarzem.
Od września do października 2021r. dzieci ze świetlicy z klas III wykonywały z koralików dziesiątki różańców, aby zdobyć fundusze na naukę i posiłek dla adoptowanych dziewczynek 4-letniej Ernis i 9-letniej Janett z Kamerunu.
Uczniowie bardzo się ucieszyli, że mogą się czegoś nowego nauczyć i dzięki ich zaangażowaniu, pomóc dzieciom w Afryce. Niektórzy uczniowie pomimo, że nie uczęszczają na świetlice zostawali po lekcjach, aby włączyć się w akcję wolontariuszy. Dzieci były bardzo zaskoczone, że na wykonanie dziesiątków różańca wykorzystali kilka tysięcy koralików.
Drodzy Uczniowie Klas I – III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie —>>> Podziękowania

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 6123456