Z wizytą w Domu Małego Dziecka w Siedlcach – „Smutno jest nie być kochanym, ale prawdziwym nieszczęściem jest nie kochać” – Albert Camus

Dnia 29 maja 2013 r. reprezentanci SU z klas szóstych i piątych: Natalia Cymerska, Karolina Tokarczyk, Weronika Kwaśna, Marcelina Mazińska, Karolina Dylewska, Karolina Dobosiewicz, Weronika Kamińska, Natalia Laskowska, Ewa Szymańska oraz Jakub Wiechetek pod opieką opiekunów samorządu odwiedzili podopiecznych Domu Małego Dziecka w Siedlcach. Po drodze uczniowie wraz z nauczycielami zakupili dla 35 wychowanków soki owocowe, słodycze (pierniki, wafle, herbatniki) oraz środki chemiczne (proszek do prania, chusteczki higieniczne) za łączną kwotę 241,16 zł pozyskaną podczas działalności loterii fantowej. Podczas pobytu w Domu pod Kasztanami młodzież z wielkim zaangażowaniem zaopiekowała się dziećmi, organizując im liczne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Promując akcje charytatywne Samorząd Uczniowski pragnie zwrócić uwagę na potrzeby innych osób, chce uczyć takich cech jak tolerancja, wrażliwość, empatia, a także zachęcać do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców SP za sfinansowanie wyjazdu do Siedlec.

Organizatorzy: M. Chróścik, M. Rudnik, I. Wierzbicka

[Gallery not found]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Powrót do strony głównej