Klub Szkół Unicef

Klub Szkół Unicef zaprasza uczniów do zaangażowania się w prace wolontariatu.
Zobacz co działo się w roku szkolnym 2022/2023 —>TUTAJ
Zobacz jakie działania planujemy w roku szkolnym 2023/2024 —>TUTAJ

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Akcja charytatywna „Ile waży św. Mikołaj?” zakończona!

Z przyjemnością i wielką radością chcemy ogłosić zakończenie akcji charytatywnej, prowadzonej w naszej szkole przez Szkolny Klub Szkół Unicef pod hasłem: „ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ?” Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, która od blisko 30 lat prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży. Zbierane środki pomagają utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację. Działalność Fundacji skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk, przygotowując ich do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie. W naszej szkole, oprócz dobrowolnej zbiórki drobnych monet do puszek wśród uczniów klas 1-3, w połowie grudnia 2022 roku odbył się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony był w całości na finansowe wsparcie akcji. Dochód z prowadzonej zbiórki oraz kiermaszu to 1893,86 złotych. Zebrano w sumie 7586 monet
Wszystkim, którzy przyłączyli się do zgromadzenia tej kwoty i wsparli szkolną akcję charytatywną serdecznie dziękujemy.
Koordynatorki akcji na terenie szkoły: Joanna Gójska i Katarzyna Świerczyńska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Podziękowania

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Szkolny Klub Wolontariatu „Klub Szkół Unicef”

unicef

Szkolny Klub Wolontariatu „Klub Szkół Unicef” zaprasza dzieci i młodzież do działania w roku szkolnym 2022/2023.
Opiekunowie: Joanna Gójska i Katarzyna Świerczyńska

Plan działań na rok szkolny 2022/2023 —>>>
Sprawozdanie z działań w roku szkolnym 2021/2022.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Akcja szycia laleczek z projektu „Wszystkie Kolory Świata” zakończona!

W dniu 31 marca 2022 roku szkolny klub UNICEF zorganizował kiermasz uszytych przez uczniów laleczek w ramach międzynarodowego projektu „Wszystkie Kolory Świata”. Na łączniku budynku A organizatorzy przygotowali do sprzedaży ponad 40 szmacianych lalek, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W prowadzeniu kiermaszu pomagali starsi koledzy – wolontariusze UNICEF – Amelia Sobczyk i Maciej Gójski. Laleczki wyprzedały się błyskawicznie. Jako pamiątkowe egzemplarze pozostał Czerwony Kapturek i Łowiczanka – lalki, które zostały laureatkami konkursu dla klas I–III. Dochód z kiermaszu to 1325 złotych. Jednocześnie pragniemy ogłosić wyniki szkolnego konkursu na najładniejszą laleczkę w klasach I–III. Należy zaznaczyć, że komisja konkursowa miała przed sobą ogromnie trudne zadanie, ponieważ wszystkie laleczki były bardzo oryginalne i urocze.
I miejsce (ex aequo) – Jaś Kowalik i Lena Borucka
II miejsce – Dominik Fidecki
III miejsce (ex aequo) – Filip Matuszewski i Franek Poszalski
Specjalne wyróżnienie otrzymują: Milena Miszta, Karolina Bujnowska, Hugo Lorent, Oskar Mokrzycki oraz Jakub Rombel
Wszystkim gratulujemy i pragniemy poinformować, że nagrody dla autorów każdej laleczki zostaną wręczone na uroczystym apelu.
Organizatorzy akcji: Joanna Gójska i Katarzyna Świerczyńska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (5 votes cast)Szyjąc laleczki – pomagamy dzieciom nie tylko na Ukrainie…

W piątek – 4 marca 2022r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu związanym z ogólnopolską akcją „Wszystkie Kolory Świata” organizowaną przez UNICEF Polska. Tego dnia również, na znak jedności z Ukrainą, uczniowie i nauczyciele ozdobili swój ubiór elementem w barwach ukraińskiej flagi.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja, która ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata – w tym roku również pomoc dzieciom na Ukrainie. W ramach akcji zachęcamy uczniów do zaprojektowania i własnoręcznego uszycia szmacianej laleczki. Autor każdej z nich będzie musiał wypełnić „Akt urodzenia”, tzn. nadać imię laleczce i określić kraj, z którego pochodzi. Każda praca weźmie udział w ogólnoszkolnym konkursie na najciekawszą laleczkę, jak również zostanie wystawiona do sprzedaży na kiermaszu UNICEF, który odbędzie się w dniach 30-31 marca 2022 r. na łączniku w budynku A. Wszyscy chętni będą mogli wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie pomóc potrzebującym dzieciom, przekazując na ten cel darowiznę (minimalny koszt laleczki to 25zł). Zebrane środki zostaną po połowie przekazane na pomoc dzieciom z dotkniętej wojną Ukrainy, a także na zakup szczepionek dla dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby, jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.
Termin oddania lalek wraz z wypełnionym aktem urodzenia upływa 24 marca 2022 r. („Akty urodzenia” do odebrania w sali 106 lub 104), dokładny opis wykonania pracy oraz szablony do wydruku znajdują się poniżej).

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji i z niecierpliwością czekamy na wspaniałe laleczki.
Koordynatorki akcji: Katarzyna Świerczyńska i Joanna Gójska

Etapy szycia laleczki Instrukcja wykroju laleczki —>>>


Szablony wykroju laleczki

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (8 votes cast)Strona 1 z 512345