Świetlica szkolna
Rok szkolny 2024/2025
- Regulamin świetlicy —>>>
- Załącznik 1 – Regulamin świetlicy – WNIOSEK
- Załącznik 2 – Regulamin świetlicy – Upoważnienie odbioru
- Załącznik 3 – Regulamin świetlicy- Informacja o zajęciach dodatkowych
Świetlica szkolna zaprasza uczniów, którzy muszą przebywać w szkole dłużej niż wskazuje na to plan ich lekcji:
a. ze względu na czas pracy obojga rodziców;
b. ze względu na oczekiwanie na dowóz organizowany przez gminę;
c. ze względu na oczekiwanie na zajęcia dodatkowe.
Świetlica jest czynna w godzinach: 7.00 – 7.30 oraz po zajęciach do godziny 17.00.
ŚWIETLICA DLA UCZNIÓW Z KLAS I – III
Uczniowie klas I – III, którzy w szkole są przed 7.30 zobowiązani są przebywać w świetlicy w sali nr 3 „za szybą”. O godzinie 7.30 opiekę nad uczniami obejmuje nauczyciel dyżurujący.
ŚWIETLICA DLA UCZNIÓW Z KLAS IV-VIII
Świetlica dla uczniów klas IV -VIII w godzinach 12.45 – 16.30 mieści się w sali nr 20, w godzinach 16.30 – 17.30 mieści się w sali nr 21.
Uczniowie, którzy zakończyli zajęcia udają się do domów lub w przypadku konieczności pozostania w szkole
są zobowiązani przebywać na świetlicy.
W przypadku uczniów klas IV – VIII dopuszczalne jest oczekiwanie na dowóz lub zajęcia dodatkowe w bibliotece szkolnej w budynku C lub w strefie wypoczynkowej przy bibliotece.
Godziny pracy świetlic przedstawia poniższy harmonogram
Harmonogram świetlic 2024/2025
Godziny zajęć sportowych uczniów z klas I-III
wtorek – 14.30 -15.30 – K. Sowiński – sala 102
wtorek – 15.30 -16.30 – K. Sowiński – sala 204
wtorek – 13.30 – 14.30 – P. Jurewicz – sala 20
wtorek – 14.30 – 15.30 – P. Jurewicz – sala 105
środa – 14.30 – 15.30 – K. Trojniel – sala 104
piątek – 14.30 – 15.30 – K. Trojniel – sala 206
Prosimy odbierać uczniów przed lub po zajęciach sportowych.
Najdłuższy łańcuch na choinkę
Przez ostatnie trzy dni dzieci ze świetlicy 21, w grupach dwu i trzyosobowych brały udział w wewnętrznych świetlicowych zawodach nad wykonaniem najdłuższego łańcucha na choinkę. Grupie która wygrała, udało się wykonać łańcuch o długości 44.5 metra.
Gratulujemy grupie która wykonała najdłuższy łańcuch, a wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i pracę.
Andrzejki w świetlicy 21
W dniu 29 listopada nasza świetlica 21 zamieniła się w magiczny salon wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci chętnie uczestniczyły w takich zabawach jak: andrzejkowy wyścig butów, poznanie swojego przyszłego zawodu oraz losowaniu przepowiedni na przyszłość. Najwięcej emocji było jednak podczas lania wosku przez klucz i odczytywania co oznacza dany kształt. Na koniec zabaw andrzejkowych odbyła się degustacja popcornu. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili. Ten dzień dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w świetlicy
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, która w 1989 roku została zatwierdzona przez
Organizację Narodów Zjednoczonych. Ten ważny dokumenty zaznacza, że każdemu dziecku niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. W nawiązaniu do tego dnia, w naszej świetlicy 21, przeprowadziliśmy zajęcia o tematyce związanej z prawami dziecka. Uczniowie malując swoje dłonie na niebiesko i odbijając je na kartkach – przypieczętowali swoje prawa.
Realizacja 2 zadania w ramach projektu edukacyjnego „Gramy Zmysłami”
W piątek uczniowie świetlicy 21, w ramach projektu edukacyjnego „gramy zmysłami”, zaliczyli drugie zadanie, tworząc swój slime.
Świetlicowy „Dzień Dyni”
30 października na naszej szkolnej świetlicy 21, obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Podczas zajęć dzieci określały, jak wyglądają dynie, poznały ich rodzaje i sposoby wykorzystywania. Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie ozdobić swoją przyniesioną dynię według swojej wyobraźni.
Ten dzień przyniósł wiele wrażeń, odkrywania i zabawy.
Wyniki plastycznego konkursu świetlicowego „Barwy Jesieni”
W świetlicowym konkursie plastycznym klas I-III „Barwy Jesieni”, jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Łucja Baran z klasy 1b
II miejsce: Maja Osiak z klasy 1c
III miejsce: Anna Jura 1a
Wyróżnienia: Franciszka Kaim kl. 2d, Oleksandra Dychko kl. 1b, Julia Fikus kl. 1e, Hanna Rosińska kl. 1a, Bruno Bešić kl. 1b.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie w życie naszej szkoły.
Koordynator konkursu: Monika Uścińska
Magiczne eksperymenty na świetlicy 21
W czasie zajęć na świetlicy 21, uczniowie klas drugich, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, miały okazję do przeprowadzenia kolorowych eksperymentów. Dzieci mogły zobaczyć jak z prostych składników, dostępnych w każdej domowej kuchni można wyczarować coś magicznego.
Tego typu zajęcia, są nie tylko doskonałą formą edukacji, ale także budują między uczniami więzi.
„Gramy zmysłami” w świetlicy 21
W czwartek uczniowie świetlicy 21, zrealizowali pierwsze zadanie w ramach projektu edukacyjnego „Gramy zmysłami”. Zadaniem dzieci było wykonanie „sensorycznych obrazów”. Realizując zadanie dzieci uczyły się również współpracy w grupie.
Dzień spadającego liścia na świetlicy 21
23 września obchodzimy Dzień Spadającego Liścia. Pomysłodawcą tego dnia jest poeta, podróżnik Jerzy Szewczyk z Zielonej Góry, a przesłaniem jest radosne przywitanie jesieni. Z tej okazji uczniowie świetlicy 21, słuchając radosnej piosenki „liście spadają”, stworzyli pracę plastyczną – jesienne kolaże, z wykorzystaniem liści.
Świetlica obchodzi Międzynarodowy Dzień Kropki
To święto, które obchodzone jest 15 września i nawiązuje do postaci stworzonej przez Petera Reynoldsa-Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła, że potrafi rysować. Jednak jej nauczycielka zachęciła ją do narysowania na papierze kropki, co stało się początkiem jej artystycznej podróży. To inspirująca historia o tym, że każdy z nas ma w sobie potencjał do tworzenia czegoś pięknego. Z tej okazji uczniowie świetlicy nr 21 aktywnie włączyli się w obchody Dnia Kropki! To naprawdę wyjątkowe wydarzenie, które pomaga dzieciom odkrywać swoje talenty i budować kreatywność!.
Monika Uścińska
Światowy Dzień Ziemi na świetlicy 21
W dniu 22 kwietnia 2024 roku, w naszej świetlicy 21, obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W ramach akcji uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat tego, co jest dobre, a co złe dla naszej planety. Z tej okazji uczniowie zaprojektowali i wykonali ekologiczne stroje z papierowych gazet, które później prezentowali przed kolegami i koleżankami.
Monika Uścińska
Witamy Wiosnę!
Krokusy, pierwiosnki, szafirki, tulipany, narcyzy, zawilce, konwalie, niezapominajki, przylaszczki, przebiśniegi i wiele wiele innych! W pierwszy dzień wiosny dzieci świetlicy szkolnej poznały wiosenne kwiaty i tworzyły piękne kwiatowe prace.
Witaj Wiosno!
Kreatywna świetlica 21
W czwartek uczniowie świetlicy 21, wykonali kreatywną pracę plastyczną „wiosenne tulipany”. Do wykonania pracy dzieci wykorzystały rolki po papierze toaletowym i kolorowe farby. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwinęły swoje zdolności manualne i umiejętność pracy w grupie.
Zajęcia plastyczne świetlic 20 i 21
W czwartkowych zajęciach plastycznych udział wzięli uczniowie świetlic 20 i 21. Dzieci miały za zadanie wykonać z papierowych rolek, kleju i farb „bociany. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli rozszerzyć zdolności plastyczne, nauczyć się współpracy w grupie, umiejętności dzielenia się z kolegą i wzajemnej pomocy.
Organizatorzy zajęć: Monika Uścińska, Joanna Szczepanik
Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową dla uczniów świetlicy klas I-III
W grudniu odbył się w naszej szkole Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową dla uczniów świetlicy klas I-III, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Łącznie zostało przekazanych kilkadziesiąt pięknych prac wykonanych przeróżnymi metodami, spośród których wyłonione zostały trzy najładniejsze.
Zwyciężyli następujący uczniowie:
I MIEJSCE: Sofia Goławska – Klasa 2C
II MIEJSCE: Mikołaj Rek – Klasa 2A
III MIEJSCE: Marcelina Woś – Klasa 1C
Wyróżnione zostały prace następujących uczniów:
Kajetan Dąbrowski – klasa 1B, Franciszka Kaim – klasa 1D, Marcelina Uścińska – klasa 1C, Pola Rosiak – klasa 2D, Franciszek Rutkowski – klasa 2A oraz Kinga Szczawińska – klasa 3E.
Wszystkim uczestnikom serdecznie DZIĘKUJEMY, a zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!
Organizator: Joanna Szczepanik
Dzień Misia w świetlicy 21
Dzień 25 listopada ustanowiony został na całym świecie Dniem Światowego Misia. W związku z tym uczniowie na świetlicy 21, zapoznali się z historią powstania tej maskotki, oraz wykonały pracę plastyczną przedstawiającą swojego wymarzonego pluszaka. Dzieci wykorzystały technikę wyklejania, rysowania i malowania farbami. Na koniec zajęć chętni mogli wykonać wspólne pamiątkowe zdjęcie ze swoimi misiami
Monika Uścińska
Tydzień Dobrych Relacji w świetlicy
W ramach tygodnia dobrych relacji, w świetlicy 21, w piątek obchodziliśmy „Święto Dyni”. Uczniowie poznali wiele informacji i ciekawostek związanych z tym warzywem. Następnie dzieci samodzielnie wykonały pracę plastyczną „Moja Dynia”. Wszystkim uczniom dopisywał w tym dniu świetny humor, a wspólne wykonywanie dyni, sprzyjało integracji.
Światowy Dzień Gier Planszowych w świetlicy szkolnej
10 października obchodziliśmy w naszej szkole i świetlicy Światowy Dzień Gier Planszowych. Tego dnia uczniowie grali nie tylko w różnego rodzaju gry planszowe, ale także w bierki, warcaby, dobble. Koleżeńskie rozgrywki były świetną rozrywką i odbywały się w wesołej atmosferze.
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
W dniu 2 października 2023r. z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia odnoszące się do tematyki przemocy. Dzieci zdobyły wiedzę czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje i jak jej przeciwdziałać. Miały możliwość przekazania własnych spostrzeżeń. Z tej okazji dzieci tworzyły prace plastyczne na temat „Stop przemocy”. Wszyscy uczniowie znakomicie wykazali się kreatywnością. W tym ważnym dniu wychowanków świetlicy odwiedził Pan Policjant, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat możliwości przeciwdziałania oraz informowania służb przez najmłodszych o zaistniałych aktach przemocy. Policjant nauczył dzieci międzynarodowego gestu dłonią „Help me – pomóż mi”. Podczas spotkania dzieci miały mnóstwo pytań, na które Pan Policjant umiejętnie odpowiadał. Panu Policjantowi oraz wszystkim uczestnikom zajęć serdecznie dziękujemy.
Organizator: Joanna Szczepanik
Świetlica obchodzi Światowy Dzień Zwierząt
4 października w naszej szkole i świetlicy 21 obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Jest to wspaniała okazja dla każdego, aby pamiętać o swoich ulubionych pupilach oraz dzikich zwierzętach. Podczas zajęć na świetlicy uczniowie mogli opowiedzieć o swoich ulubionych pupilach, a także poznać zasady „jak powinien zachować się odpowiedzialny właściciel”. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną polegającą na narysowaniu i pokolorowaniu według wzoru „rysowanie- krok po kroku” jeża. Pamiątką tego święta, obchodzonego w kalendarzu dni nietypowych, jest wspólne zdjęcie z ulubionymi pluszowymi zwierzątkami.
Monika Uścińska
Rok szkolny 2022/2023
Uwaga. Od 15 września 2022 świetlica uczniów klas czwartych jest w sali 102 – budynek A, I piętro.
- Regulamin świetlicy —>>>
- Załącznik 1 – Regulamin świetlicy – WNIOSEK
- Załącznik 2 – Regulamin świetlicy – Upoważnienie odbioru
- Załącznik 3 – Regulamin świetlicy- Informacja o zajęciach dodatkowych
Świetlica szkolna zaprasza uczniów, którzy muszą przebywać w szkole dłużej niż wskazuje na to plan ich lekcji:
a. ze względu na czas pracy obojga rodziców;
b. ze względu na oczekiwanie na dowóz organizowany przez gminę;
c. ze względu na oczekiwanie na zajęcia dodatkowe.
Świetlica jest czynna w godzinach: 7.00 – 7.30 oraz po zajęciach do godziny 17.00.
Uczniowie klas I – III, którzy w szkole są przed 7.30 zobowiązani są przebywać w świetlicy w sali 20. O godzinie 7.30 opiekę nad uczniami obejmuje nauczyciel dyżurujący.
Uczniowie, którzy zakończyli zajęcia udają się do domów lub w przypadku konieczności pozostania w szkole
są zobowiązani przebywać na świetlicy.
W przypadku uczniów klas IV – VIII dopuszczalne jest oczekiwanie na dowóz lub zajęcia dodatkowe w bibliotece szkolnej w budynku C.
Godziny pracy świetlic przedstawia poniższy harmonogram
Plan zajęć świetlicy 2022/2023 II półrocze.
Plan zajęć świetlicy 2022/2023 I półrocze.
ŚWIETLICA DLA UCZNIÓW Z KLAS I – III
Świetlica dla uczniów klas I -III w godzinach 7.00 – 7.30 mieści się w sali nr 20, w godzinach 15.30 – 17.00 mieści się w salach nr 19, 21, 105.
ŚWIETLICA DLA UCZNIÓW Z KLAS IV-VIII
Świetlica dla uczniów klas IV -VIII w godzinach 12.45 – 17.00 mieści się w sali nr 105.
Godziny zajęć sportowych uczniów z klas I-III
poniedziałek – 14.30 -15.30 – K. Sowiński – sala 105
poniedziałek – 15.30 -16.30 – K. Sowiński – sala 21
wtorek – 14.30 – 15.30 – P. Jurewicz – sala 206
poniedziałek – 14.30 – 15.30 – K. Trojniel – sala 204
poniedziałek – 15.30 – 16.30 – K. Trojniel – sala 19
Prosimy odbierać uczniów przed lub po zajęciach sportowych.
Rok szkolny 2019/2020
Regulamin korzystania ze świetlicy w ZSP w Halinowie
- Regulamin świetlicy —>>>
- Załącznik 1 – Regulamin świetlicy – WNIOSEK
- Załącznik 2 – Regulamin świetlicy – Upoważnienie odbioru
- Załącznik 3 – Regulamin świetlicy- Informacja o zajęciach dodatkowych
Świetlica szkolna zaprasza uczniów, którzy muszą przebywać w szkole dłużej niż wskazuje na to plan ich lekcji:
a. ze względu na czas pracy obojga rodziców;
b. ze względu na oczekiwanie na dowóz organizowany przez gminę;
c. ze względu na oczekiwanie na zajęcia dodatkowe.
Świetlica jest czynna w godzinach: 7.00 – 7.30 oraz po zajęciach do godziny 18.00.
Uczniowie klas I – III, którzy w szkole są przed 7.30 zobowiązani są przebywać w świetlicy w sali 20. O godzinie 7.30 opiekę nad uczniami obejmuje nauczyciel dyżurujący.
Uczniowie klas I – IV, którzy zakończyli zajęcia udają się do domów lub w przypadku konieczności pozostania w szkole
są zobowiązani przebywać na świetlicy.
W przypadku uczniów klas V – VIII dopuszczalne jest oczekiwanie na dowóz lub zajęcia dodatkowe w bibliotece szkolnej.
Świetlica dla uczniów klas I -III w godzinach 7.00 – 7.30 mieści się w sali nr 20, a w godzinach 15.30 – 17.00 mieści się w salach nr 19, 21, 105.
Świetlica dla uczniów klas IV -VIII w godzinach 12.45 – 16.45 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek) oraz 12.45 – 16.30 (piątek) mieści się w sali nr 22. Po godzinie 16.45 i 16.30 zapraszamy do sali nr 21.
Pozostałe godziny pracy świetlic przedstawia poniższy harmonogram
Rok szkolny 2018/2019
Świetlica szkolna zaprasza uczniów, którzy muszą przebywać w szkole dłużej niż wskazuje na to plan ich lekcji:
a. ze względu na czas pracy obojga rodziców;
b. ze względu na oczekiwanie na dowóz organizowany przez gminę;
c. ze względu na oczekiwanie na zajęcia dodatkowe.
Świetlica jest czynna w godzinach: 7.00 – 7.30 oraz po zajęciach do godziny 18.00.
Uczniowie klas I – III, którzy w szkole są przed 8.30 zobowiązani są przebywać w świetlicy w sali 20. O godzinie 8.30 opiekę nad uczniami obejmuje nauczyciel dyżurujący.
Uczniowie klas I – IV, którzy zakończyli zajęcia udają się do domów lub w przypadku konieczności pozostania w szkole
są zobowiązani przebywać na świetlicy.
W przypadku uczniów klas V – VIII dopuszczalne jest oczekiwanie na dowóz lub zajęcia dodatkowe w bibliotece szkolnej.
Sale zajęć dla świetlicy
klasa 1a, 1b – sala 19
klasa 1c, 1d – sala 207
klasa 1e – sala 204
klasa 2a, 2d – sala 102
klasa 2b, 2c, 2e – sala 21
klasa 3a, 3b, 3d – sala 105
klasa 3c – sala 204
Świetlica dla uczniów klas IV -VIII w godzinach 12.45 – 16.00 (poniedziałek, wtorek, środa, piątek) oraz 12.45 – 15.45 (czwartek) mieści się w sali nr 9. Po godzinie 16.00 i 15.45 zapraszamy do sali nr 20.
Zmiany w planie świetlic w I semestrze 2018/2019 —>>>
Plan świetlic będzie modyfikowany w zależności od potrzeb jej organizacji.
Rok szkolny 2017/2018
Świetlica dla uczniów klas I -III w godzinach 7.00 – 7.30 mieści się w sali nr 20. W godzinach 7.30 – 8.00 dzieci przebywają pod klasą pod opieką nauczyciela dyżurującego. Po lekcjach dzieci przebywają w salach zgodnie z poniższym harmonogramem. Plan świetlic w II semestrze 2017/2018 —>>> Plan świetlic w I semestrze 2017/2018 —>>> |
Nauczyciele wychowawcy świetlicy: |
Wyprawka dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicy —>>>
|
Świetlica dla oddziałów zerowych.7.00 – 7.50 – sala numer 20, I piętro w prawej części szkoły (budynek administracji) |
Dla dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicowych zorganizowane zostały dodatkowe zajęcia rekreacyjno-sportowe. Zajęcia prowadzi nauczyciel Krzysztof Sowiński zgodnie z poniższym harmonogramem.
Poniedziałek 13.30 – 14.30 klasa 3a, 3b sala 205
Poniedziałek 14.30 – 15.30 klasa 2b, 2c sala 204
Wtorek 13.30 – 14.30 klasa 3d, 3e sala 19
Wtorek 14.30 – 15.30 klasa 3c, 3f sala 20
Środa 13.30 – 14.30 klasa 2a, 2d sala 106
Środa 14.30 – 15.30 klasa 1a, 1d sala 102
Czwartek 14.00 – 15.00 oddziały zerowe sala 219
Czwartek 15.00 – 16.00 oddziały zerowe sala 217
Rok szkolny 2016/2017
Spotkanie z pisarzem Wojciechem WidłakiemW marcu dzieci ze świetlicy miały okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Wojciechem Widłakiem, autorem książek o Panu Kuleczce. Zaciekawione historią powstawania pomysłu na przygody Pana Kuleczki oraz zabawami proponowanymi przez pana Wojciecha Widłaka dzieci długo nie przestawały opowiadać o spotkaniu.
|
|
Wolontariusze z Gimnazjum Przez cały rok szkolny, raz w tygodniu odwiedzają nas Wolontariusze z Gimnazjum w Halinowie. Maluchy bardzo niecierpliwie czekają na te spotkania. Dopytują: kiedy przyjdą starsi koledzy, czy to już dziś, jak długo jeszcze trzeba czekać? Nic dziwnego, bo kiedy tylko starsi koledzy wejdą do sali pomysły na zabawę sypią się z rękawa, a radosne okrzyki młodszych wyrażają więcej niż słowa
|
|
Dzień Niezapominajki. 15 maja dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej obchodziły Dzień Polskiej Niezapominajki. Wspólnie poznawaliśmy walory polskiej przyrody i jej różnorodność biologiczną.Rozmawialiśmy o potrzebie jej ochrony. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne, które będą przypominały nam o najważniejszych dla nas rzeczach. Inspiracją były prawdziwe kwiaty- niezapominajki. Aby cieszyły swym wyglądem wszystkich uczniów posadziliśmy je w szkolnym ogrodzie. Zobacz więcej —>>> |
|
Przyjaciele książek W pierwszym tygodniu maja obchodziliśmy w nasze szkole XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Dzieci ze świetlicy bardzo lubią słuchać, kiedy wychowawcy czytają im różne opowieści, ale same tez chętnie sięgają po książki i czasopisma przeznaczone dla nich, które mogą również znaleźć w Bibliotece Szkolnej. Z okazji tego wyjątkowego tygodnia postanowiliśmy „wydać” własne książki. Dzieci ochoczo przystąpiły do pracy. A było jej niemało, gdyż oprócz pomysłu na opowiadanie trzeba było również wykonać ilustracje. Efekty były bardzo ciekawe . |
|
Roksana czyta…
Przed feriami, dzięki zaangażowaniu pani Małgorzaty Podolak oraz uczennicy klasy Vc, Roksany Szulich dzieci odwiedziły bibliotekę, by posłuchać jak ważną rolę w życiu człowieka pełni książka. Po przypomnieniu ważnych zasad dotyczących szanowania książek oraz tego, jak należy zachować się w bibliotece mogliśmy posłuchać bajek pięknie czytanych przez starszą koleżankę. |
|
„Słoneczko nasze rozchmurz buzię…” Wiosna nie rozpieszcza nas pogodą, ale na świetlicy w słonecznych nastrojach znajdowaliśmy jej oznaki. Przy śpiewie piosenek o tematyce wiosennej wychowankowie wysyłali kartki do pani Wiosny i tworzyli ekologiczne podobizny owadów, które już obudziły się po zimie. Zobacz więcej —>>> |
|
Na zielonej łące kłaniam się biedronce!
„Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi okruszek chleba”. Któż z nas nie pamięta rymowanek z dzieciństwa? Świetlicowe dzieci też je znają, ale biedronki nie odleciały, wytrwale i dumnie zdobią świetlicę. |
|
Świetlicowy turniej szachowy Szachy na świetlicy? Dlaczego nie. Uczniowie chętnie rozwijają swoje pasje na świetlicy i uczą się nowych rzeczy. Rozgrywki szachowe dla jednych są nowością, a dla innych możliwością doskonalenia swoich umiejętności. Bardzo ciężko było wyłonić zwycięzcę, gdyż dzieci kibicując pomagały swoim niedoświadczonym kolegom. Rywalizacja i współpraca wraz z rozwojem intelektu były naszym mottem podczas turnieju. Zobacz więcej —>>> |
|
Sport to zdrowie… nawet dla bałwanków. Dzieci doskonale wiedzą, że aktywny tryb życia to bardzo ważna sprawa, dlatego wykonując w świetlicy wesołe bałwanki wyposażyły je w narty, żeby mogły wesoło szusować po śniegu. |
|
Czym różni się Arktyka, Antarktyka i Antarktyda? Dzieci ze świetlicy szkolnej znają już odpowiedź na to pytanie. Przez ostatnie dni poszerzały swoją wiedzę dotyczącą tych mroźnych lądów. Czytaliśmy książki o tych rejonach, oglądaliśmy filmy ukazujące życie zwierząt marskich i lądowych. Poznaliśmy ludzi, którzy zamieszkują te zimne tereny oraz ludzi, którzy je badają. Wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych których głównym motywem były zwierzęta min. pingwiny, niedźwiedzie i foki. Zobacz więcej —>>> |
|
Na świetlicy pamiętamy o ptakach zimą Dokarmianie ptaków w czasie mroźnych dni może pomóc im przetrwać. Dlatego też dzieci malowały farbami, jak one dbają o ptaki. Innym razem wspólnie stworzyliśmy makietę karmnika wraz z jego mieszkańcami. Do tego dzieła każdy podszedł z zapałem i starannością w oddawaniu szczegółów. A efekt przerósł samych twórców. Zobacz więcej —>>> |
|
Karnawał trwa! Karnawał to doskonała okazja do zabawy i przebierania się w zabawne stroje. Dzieci ze świetlicy dobrze o tym wiedzą, dlatego na swój bal karnawałowy przygotowały nie tylko wymyślne maski, ale wcześniej poczyniły też projekty wymarzonych strojów na bal karnawałowy. Zabawa ta wzbudziła takie emocje, że pomimo faktu, iż bal już się odbył produkcja różnorodnych rekwizytów trwa do dziś.Zobacz więcej —>>> |
|
Balonowy zawrót głowy. Podczas karnawału balony odgrywają istotną rolę. Służą min. do dekorowania sal. Uczniowie ze świetlicy szkolnej wykorzystali balony jeszcze do innych celów. Przeprowadzili kilka doświadczeń dotyczących elektryzowania ciał. Teraz już wiedzą dlaczego niektóre przedmioty przyciągają się, a inne odpychają, dlaczego po potarciu włosy stają na głowie. Było mnóstwo dociekliwych pytań oraz nowych pomysłów. Po zajęciach balony posłużyły do zabawy w sali świetlicy oraz na sali gimnastycznej. Zobacz więcej —>>> |
|
Tworzenie masek karnawałowych Karnawał to okres zabaw i radości, a przede wszystkim balów i przyjęć. Z tej okazji dzieci podczas zajęć świetlicowych tworzyły maski na bal karnawałowy. Zobacz więcej —>>> |
|
Dinozaury nie takie straszne Wśród dzieci temat dinozaurów jest bardzo popularny. Uczniowie na lekcjach oraz w domu poznają wiele ciekawostek z ich życia. Na świetlicy również to zagadnienie cieszy się dużym powodzeniem – czytamy książki, oglądamy filmy, opowiadamy o nich oraz wykonujemy różne prace plastyczne dotyczące tych prehistorycznych zwierząt. Jedną z takich prac było wykonanie dinozaurów z balonów. Dzieci poważnie i skrupulatnie podeszły do pracy, ponieważ chciały wiernie odzwierciedlić ich wygląd. Wszystkie prace wyszły piękne. Zobacz więcej —>>> |
|
I znów jesteśmy o rok starsi… Nastał Nowy rok a z nim noworoczne postanowienia i podsumowania wcześniejszych wydarzeń. Na świetlicy poznaliśmy kalendarz – jego budowę i znaczenie dla każdego człowieka. Mijający czas od zawsze fascynował ludzi, którzy próbowali go określać wg. układu słońca, gwiazd, wierzeń i świąt. Kalendarze Majów, Inków czy Żydów różnią się od tego, którym posługujemy się na co dzień, a jednak również odmierzają rok. Z tą i wieloma innymi informacjami dzieci zaprojektowały swój kalendarz na 2017 rok. Zobacz więcej —>>> |
|
Hej kolęda, kolęda! Kolędowanie ma w Polsce wielowiekową tradycję. Pamiętając o tym postanowiliśmy spotkać się na „dużej” świetlicy i wspólnie rozpocząć celebrowanie okresu Bożego Narodzenia. Najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci i wychowawców, dźwięki tradycyjnych instrumentów, choinka, blask świec i lampionów sprawiły, że ten czas był naprawdę magiczny. Zobacz więcej —>>> |
|
Świąteczna gorączka na świetlicy. Okres przedświątecznych przygotowań dotarł także na świetlicę. Dzieci wspólnie z wychowawcami wykonały łańcuchy i inne ozdoby, którymi ozdobiły choinkę. Po wysłuchaniu opowiadania, dowiedzieliśmy się dlaczego to renifery ciągną sanie św. Mikołaja i śpiewaliśmy kolędy. Na zakończenie dzieci odnalazły prezent, który zostawił dla nich Mikołaj – poczęstowały się słodkimi niespodziankami. Zobacz więcej —>>> |
|
Wyniki świetlicowego konkursu plastyczno – przyrodniczego „Dary Jesieni”. Żegnając kalendarzową jesień pragniemy się pochwalić zdolnościami naszych świetliczaków. W zorganizowanym przez świetlicę PLASTYCZNO-PRZYRODNICZYM KONKURSIE „DARY JESIENI” wzięły udział dzieci z klas I-III. Ze zgłoszonych w konkursie prac powstała wystawa, która długo cieszyła oczy wszystkich ją podziwiających. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników, na którym zjawiły się wszystkie grupy świetlicowe wręczyliśmy nagrody zwycięzcom. Zobacz więcej —>>> |
|
„Na misiowo-andrzejkowo…” Zabawy związane z Dniem Pluszowego Misia jak zawsze bardzo przypadają do gustu najmłodszym. W tym roku asortyment pomysłów na zabawy ruchowe, dramowe, matematyczne i nie tylko zdawał się nie mieć końca, bo poza propozycjami wychowawców były oczywiście pomysły dzieci. Na zakończenie wesołego tygodnia zorganizowaliśmy „pluszakową dyskotekę andrzejkową”. Energii było tyle, że nie dało się zatrzymać jej w kadrze. Oj działo się, działo! Zobacz więcej —>>> |
|
Numizmatyka czyli jak kiedyś wyglądały monety Na świetlicy poznajemy różne ciekawe hobby. Jednym z nich jest numizmatyka. Dzieci oglądały kolekcję monet i dowiedziały się, że służą one nie tylko jako środek płatniczy, ale również są produkowane jako monety kolekcjonerskie lub okazjonalne. Na zakończenie każde z nich zaprojektowało własną wymarzoną monetę. Zobacz więcej —>>> |
|
W Aniołkowie na świetlicy Chociaż na co dzień nie zawsze jesteśmy aniołkami to pomaganie innym jest dla nas bardzo ważne. Cały miniony tydzień tworzyliśmy prace plastyczne, uczyliśmy się śpiewać „Świąteczne aniołki, wesołe aniołki…” i fikać z nimi koziołki. Jednym słowem ciężko pracowaliśmy, aby innym w nadchodzące święta umilić czas i sprawić odrobinę przyjemności. A w podziękowaniu za podarunki od św. Mikołaja wykonaliśmy jego podobizny. Zobacz więcej —>>> |
|
Ubieramy choinkę w świetlicy klas 2b i 3c Coraz bliżej Święta. Nadszedł czas, aby dzieci same ubrały choinkę. Zobacz więcej —>>> |
|
Barbórka w świetlicy klas 2b i 3c Barbórka, Dzień Górnika jest to tradycyjne święto górnicze obchodzone 4 grudnia. Z tej o to okazji przeprowadziliśmy zajęcia, na których dzieci min. oglądały film jak wydobywa się węgiel, a następnie same rysowały węglem prace pt.: „Górnik przy pracy” Zobacz więcej —>>> |
|
Dzień Pluszowego Misia w świetlicy klas 2b i 3c Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka. Z tej oto okazji robiliśmy Misiowe koszyczki oraz lepiliśmy misie z plasteliny. Zobacz więcej —>>> |
|
Fantazja, bo fantazja jest od tego… „Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego….” Zgodnie ze słowami piosenki „Moja fantazja” zespołu Fasolki, fantazja potrzebna jest do zabawy. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej na pewno posiadają ją. Dzięki ogromnej fantazji i wyobraźni powstaje mnóstwo ciekawych rzeczy oraz zabaw związanych z klockami np. typu Lego. Zobacz więcej —>>> |
|
Muzyka łagodzi obyczaje Świetlica szkolna to doskonałe miejsce do obcowania z muzyką. Otaczający nas świat jest pełen dźwięków. Jedne są miłe dla ucha, inne nie. Dźwięk trąbki niewątpliwie jest bardzo miłym doznaniem dla nas. 29 grudnia wysłuchaliśmy koncertu naszej koleżanki z klasy V c Roksany Szulich. Zagrała dla nas na trąbce piękne utwory min. kolędy „Dzisiaj w Betlejem” i „Cicha noc”, które wspólnie zaśpiewaliśmy. Po występie było mnóstwo pytań do naszej trębaczki co jest dowodem na to, że koncert bardzo podobał się dzieciom. Zobacz więcej —>>> |
|
Super księżyc na świetlicy W nocy 14 listopada mogliśmy zobaczyć na niebie niezwykłe zjawisko zwane Superksiężycem. Dzieci ze świetlicy wspólnie zgłębiały wiedzę dotyczącą naszego ziemskiego satelity. Oglądały zdjęcia Księżyca w różnych fazach oraz poznawały mity związane z nim. Na koniec wykonały pracę plastyczną ukazującą nasz Superksiężyc. Zobacz więcej —>>> |
|
Gimnazjalistki na świetlicy W każdy czwartek odwiedzają nas uczennice kl. I d Gimnazjum w Halinowie, Sandra Kosiec oraz Klaudia Strzelecka. Dziewczynki w ramach wolontariatu organizują dzieciom ze świetlicy wspólne tańce, gry i zabawy ruchowe. Podczas zajęć dzieci uczą się i bawią, a uśmiechom nie ma końca. Dziękujemy za poświęcony nam czas wolny. Zobacz więcej —>>> |
|
Klasyczna chusta Klanza Częstym rekwizytem na zajęciach świetlicowych jest chusta animacyjna, kolorowa i rozweselająca nam szare i deszczowe dni. Dzięki choreoterapii dzieci osłuchują się z muzyką klasyczną Mozzarta. Ta metoda pozwala łączyć naukę rytmu, natężenia dźwięku, kontroli ruchów swojego ciała z dobrą zabawą. Uśmiech gwarantowany. Zobacz więcej —>>> |
|
Spotkanie z aktorką Dorotą Zawadzką-Chwedorowicz Dnia 28 października 2016 r. świetlicę szkolną odwiedziła p. Dorota Zawadzka-Chwedorowicz – aktorka filmowa i teatralna, która przybyła na spotkanie z uczniami na zaproszenie p. M. Szulim i p. E. Zalewskiej oraz dzięki uprzejmości p. E. Zawadzkiej – mamy aktorki i jednocześnie nauczycielki wychowania przedszkolnego w Przedszkolu w Halinowie. Celem spotkania był udział aktorki w prowadzonej w naszej szkole akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zobacz więcej —>>> |
|
Na świetlicy bawimy się wesoło! Czas na zabawę swobodną w świetlicy dzieci spędzają zarówno na zabawach indywidualnych, jak i zespołowych. Jedne i drugie sprawiają, że buzie dzieci są roześmiane. Czy to zabawa wymyślona samodzielnie, czy przez kolegę, czy przez nauczyciela – uśmiech na twarzy wyraża wszystko.Zobacz więcej —>>> |
|
Świetlica na przedszkolnej akademii z okazji Święta Niepodległości W dniu 10 listopada społeczność naszej szkoły obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci przebywające na świetlicy również miały okazję uczestniczyć w obchodach tego ważnego święta. Dostały zaproszenie na akademię przygotowaną przez grupę „Maki” z przedszkola. Zarówno występy, jak i piękne stroje w barwach ojczyzny sprawiły, że atmosfera patriotyzmu była wręcz magiczna. Dziękujemy!Zobacz więcej —>>> |
|
W czwartek 10.11 obchodziliśmy Dzień Jeża. Wspólnie odkrywaliśmy zwyczaje tych dzikich, ale pożytecznych zwierząt i dowiedzieliśmy się, dlaczego należy je chronić. Na zakończenie dzieci wykonały „ryżowe” portrety jeży. Zobacz więcej —>>> |
|
Tęczowe parasole W tym roku jesień porządnie tupnęła nogą i już od pierwszych dni października dobitnie zaznaczała swoją obecność deszczową aurą. Ale w świetlicy dzieci radzą sobie ze wszystkimi kłopotami. Nie straszne im ani ciemne chmury, ani płaczące niebo. Podczas gdy dzieci z zerówek zajęły się budowaniem konstrukcji domków chroniących przed brzydką pogodą, straszaki stworzyły tęczowe parasole, które na przekór wszystkiemu ubarwią każdy dzień. Zobacz więcej —>>> |
|
…bo śniadanie ważna rzecz! Już od pierwszych dni roku szkolnego dzieci starają się brać udział w codziennych rytuałach na świetlicy. Przykładem tego jest II śniadanie, które dzieci pałaszują o stałej porze. Jest to stały moment „oddechu” i wyciszenia po porannych wesołych zabawach z przyjaciółmi. Zobacz więcej —>>> |
Rok szkolny 2015/2016
W naszym codziennym środowisku ważne są też codzienne sprawy. Poza udziałem w różnorodnych zajęciach mamy też np. stały rytuał wspólnego drugiego śniadania oraz prac porządkowych w salach świetlicowych. Wszystkim dzieciom miło jest zastać po lekcjach zorganizowane miejsce do wspaniałej zabawy. Zobacz więcej —>>> |
Wiele z dzieci, które odwiedzają świetlicę deklaruje miłość do czworonożnych przyjaciół. Odzwierciedlają to we wszelkich formach zabawy, od rysunku, poprzez zabawy konstrukcyjne, aż do ciekawych zabaw dramowych. Chętnie podejmują działania w zaproponowanych zajęciach dotyczących zwierząt. Swego czasu na świetlicy zamieszkał stworzony przez milusińskich Ciapek – niebieski piesek, o którego wszyscy dbali jak mogli. Zobacz więcej —>>> |
|
Dzieci w świetlicy mają na co dzień kontakt z różnorodnymi formami kultury i sztuki, ale koncerty Filharmonii Narodowej to prawdziwa gratka! Mamy okazję brać w nich udział co miesiąc, a odwiedzający nas wtedy goście za każdym razem przygotowują dla nas ciekawe muzyczne niespodzianki. Zobacz więcej —>>> |
|
Tęczowa chusta animacyjna to jeden z ulubionych rekwizytów do zabawy dzieci korzystających ze świetlicy. Mogłyby z niej chyba korzystać bez końca, tym bardziej, że pomysły na coraz to nowe zabawy, które wymyślają również dzieci, zdają się tego końca nie mieć. Zobacz więcej —>>> |
|
W świetlicy szkolnej dzieci wykonały drobne upominki dla swoich kochanych Mam. Starsi uczniowie przygotowali piękne broszki, natomiast młodsi kolorowe laurki z portretami. Zobacz więcej —>>> |
|
W poprzednim miesiącu mieliśmy okazję wybrać się na ciekawą wycieczkę. Razem z grupą dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej odwiedziliśmy kompleks pałacowy-ogrodowy będący letnią rezydencją ostatniego króla Rzeczypospolitej Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na szczęście dopisała nam pogoda i bez żadnych problemów odbyliśmy piękny spacer po tym jakże pięknym, ale i ważnym dla historii Polski miejscu. Zobacz więcej —>>> |
|
W minionym tygodniu dzieci w świetlicy miały okazję zamienić się w muzyków. Instrumenty, na których grały bardzo przypadły im do gustu. Kolorowe Bub Bum Rurki okazały się świetnym materiałem do dobrej zabawy. Zobacz więcej —>>> |
|
Wiosenne skojarzenia. Kalendarzowa wiosna już u nas zagościła, a tymczasem w świetlicy dzieci w grupach przenosiły na papier swoje wiosenne skojarzenia. Na pracach pojawiły się między innymi kolorowe kwiaty i powracające po zimie ptaki. Zobacz więcej —>>> |
|
Śmieci mniej, Ziemi lżej W świetlicy nie tylko bawimy się, ale jest też czas na naukę. Niedawno dzieci zapoznały się z pojęciem ekologii, dowiedziały się, czym jest recykling, dziura ozonowa, czy efekt cieplarniany. Starałyśmy się uświadomić dzieciom, że również ich postawy i zachowania mają wpływ na czystość naszej planety. Na koniec zajęć w grupach wykonały plakaty. Zobacz więcej —>>> |
|
Miasto wyobraźni – zajęcia na świetlicy. Dzieci podzielone na dwa zespoły (damski i męski) miały za zadanie przy użyciu klocków wykonać miasto ich wyobraźni, a następnie opowiedzieć nam o swoich budowlach. Obie drużyny wykazały się kreatywnością i dobrą współpracą w grupie, czego efekty widać na zdjęciach. Zobacz więcej —>>> |
|
Dzień Mężczyzn w świetlicy. Dzieci uczęszczające w tym tygodniu do świetlicy nie zapomniały również o Dniu Mężczyzn, który obchodzony jest 10 marca. Własnoręcznie wykonały laurki dla najważniejszych Mężczyzn w swoim życiu. Zobacz więcej —>>> |
|
8 marca w świetlicy. W Dzień Kobiet dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały pełne ręce roboty. Własnoręcznie wykonały kwiaty i z wielką radością obdarowywały nimi żeńską część Rady Pedagogicznej, a także personelu szkoły. Zobacz więcej —>>> |
|
Obieżyświat w świetlicy szkolnej Po krajach europejskich przyszła kolej na daleką wyprawę do Ameryki Południowej. W lutym dzieci w świetlicy miały okazję poznać podstawowe informacje dotyczące Brazylii, a także tradycje i ciekawostki związane z tym krajem. Zobacz więcej —>>> |
|
Dzień Babci i Dziadka w świetlicy W świetlicy szkolnej nie zapomnieliśmy o naszych Kochanych Dziadkach. Z okazji ich święta dzieci przygotowały ciekawe upominki. Zobacz więcej —>>> |
|
Życie na Biegunie Tuż po feriach zimowych dzieci na świetlicy poznały tajemnice stref polarnych. Dowiedziały się gdzie żyją Inuici, gdzie można znaleźć pingwiny, a gdzie niedźwiedzie polarne. Na zakończenie wykonały prace plastyczne obrazujące „Życie na Biegunie”. Zobacz więcej —>>> |
Dzień Pluszowego Misia w świetlicy | Przyszła zima w szkolnej świetlicy. | ||
Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim… Miniony tydzień w świetlicy szkolnej był czasem zadumy. | Obieżyświat W trakcie całego roku szkolnego będziemy zabierać dzieci w podróże po wybranych krajach na świecie |
||
Zabawy z plasteliną. | Moje hobby. | ||
Muzyczny poranek w świetlicy klas pierwszych. | Lekcja historii w świetlicy dla klas III. | ||
„Figuraki” na świetlicy. Dzieci z oddziałów zerowych przebywające na świetlicy bardzo lubią kreatywne zabawy, dlatego wiele radości sprawiła im zabawa kolorowymi figurami. |
Poczta na świetlicy klas trzecich. | ||
Piątek u „pierwszaków” – co słychać na świetlicy. | Pierwsze dni w świetlicy szkolnej. Uczniowie odpoczywają, bawią się i twórczo budują, malują. A po zabawie – nauka. |
||
Plastyczna twórczość na świetlicy. Spacer, a potem jesienne obrazy. |
Bezpieczne dziecko zajęcia plastyczne na świetlicy klas trzecich. |
Jak wygląda organizacja pracy świetlicy szkolnej?
Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 7:00-18:00. Praca świetlicy regulowana jest przez Statut Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, a szczegółowe informacje na temat organizacji pracy świetlicy dostępne są w Wewnętrznym Regulaminie Świetlicy w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Halinowie.
Jak wygląda nasz dzień?
W ciągu całego dnia w świetlicy szkolnej wbrew pozorom bardzo dużo się dzieje. Nauczyciele wkładają mnóstwo pracy i dużo serca, aby nie była to tzw. „przechowalnia dzieci”. Czas przed lub po zajęciach staramy się organizować tak, aby dzieci wyszły ze świetlicy zadowolone. Codziennie umożliwiamy im zabawę z rówieśnikami, stwarzamy warunki do odrabiania prac domowych, organizujemy czytanie książek, zabawy integracyjne, muzyczne, oglądanie filmów, wykonujemy ciekawe prace plastyczne, a także, o ile pogoda nam pozwoli, przebywamy na świeżym powietrzu lub organizujemy zajęcia sportowe w hali. Jednak, aby to wszystko można było zrealizować potrzebna jest przemyślana organizacja czasu. Nauczyciele muszą wcześniej zaplanować co będzie się działo w danej chwili. Nie jest to łatwe, ponieważ nie mamy stałej grupy uczniów. Do świetlicy dzieci przychodzą o różnych godzinach, niektóre spędzają z nami kilka godzin dziennie, inne przychodzą tylko na kilkanaście minut. Aby praca nauczycieli świetlicy była efektywna musimy ustalić sobie harmonogram dnia. Dzięki temu dzieci doskonale wiedzą, kiedy jest czas na posiłek, kiedy na zabawę, a kiedy na wspólne zajęcia tematyczne. Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci uczęszczające do świetlicy czuły się u nas dobrze i bezpiecznie.
W razie niejasności zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy potrzebnych informacji i odpowiemy na pytania dotyczące organizacji naszej pracy.
Nauczyciele świetlicy szkolnej