W drodze powrotnej Berlin – finał wymiany międzyszkolnej

Berlin to ostatni punkt programu wymiany międzyszkolnej Halinów – Esbjerg. Uczniowie prowadzeni przez przewodniczkę poznali najważniejsze punkty tego ciekawego i różnorodnego miasta.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (8 votes cast)Poznajemy miasta Danii – wymiana międzyszkolna

Wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Danii zwiedzamy i poznajemy ich kraj. Muzeum z wspaniałym fokarium, Ribe – miasto z najstarszym kościołem, wybrzeże Morza Północnego, Esbjerg – największy port handlowy w Danii. Wszystko przestrzenne, zadbane i przemyślane technologicznie i ekologicznie.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (5 votes cast)Poławiacze seafood in Wadden Sea

Wadden Sea czyli Morze Wattowe to akwen przybrzeżny Danii, który pomimo nazwy swojej nie jest morzem. To część Morza Północnego, która ze względu na swoje unikatowe walory przyrodnicze jest obecnie objęta ochroną. Uczniowie ze szkoły w Halinowie i ze szkoły w Esbjerg zostali wyposażeni w odpowiednie stroje i narzędzia. Wszyscy pod opieką przewodnika ruszyliśmy w dal Morza Wattowego na poszukiwanie żywych skarbów z dna morza. O ciekawym życiu wyłowionych żyjątek opowiadała nam przewodniczka National Park Wadehavet. Dla wszystkich uczestników wyprawy zajęcia w Wadden Sea były ekscytującym przeżyciem.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Pozdrowienia z Legolandu

Uczniowie z ZSP z Halinowa biorą udział w projekcie wymiany międzyszkolnej ze szkołą z Danii z Esbjerg. Tym razem mieszkają w rodzinach duńskich i razem z gospodarzami zwiedzają Danię. Niezapomniana wizyta w Legolandzie pozostawi wspomnienia i bagaż pozytywnych emocji.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Młodzież z Esbjerg z wizytą w naszej szkole

Organizowanie międzynarodowych wymian w naszej szkole stanowi wieloletnią tradycję naszej szkoły. W dniach od 12 do 17 marca młodzież z duńskiego miasta Esbjerg gościła w rodzinach naszych uczniów. Młodzi Duńczycy zwiedzili nie tylko Halinów, ale także Warszawę, Kraków i Oświęcim. Polsko-duńską grupą młodzieży opiekowali się p. dyrektor Lidia Kołakowska, p. Krystyny Tulewicz oraz duńscy nauczyciele p. Krista Eriksen i p. Jesper Hjuler. W Krakowie uczniowie zwiedzili Katedrę i odbyli wędrówkę po Starówce. W Oświęcimiu młodzież była w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym. Zarówno nas, jak i naszych duńskich kolegów bardzo poruszyła tragedia II Wojny Światowej i okupacji. Była to dla nas niezmiernie ważna lekcja historii.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (3 votes cast)Strona 1 z 11