Bajkoterapia w 0D

14.10.2020r. do sali grupy 0D została zaproszona Pani Sylwia ze szkolnej biblioteki, która przebrana w strój księżniczki przeczytała przedszkolakom historię o dzielnym żółwiu Śmigaczu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Bajkoterapia czyli jak „Cała Polska czyta dzieciom”

Od 12 października nasza biblioteka organizuje zajęcia dla najmłodszych uczniów i przedszkolaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Do dzieci przychodzi piękna królewna z bajkowej, książkowej krainy w asyście dwóch elfów, jej wiernych podanych. Królewna zachęca do mycia rąk, dbania o zdrowie i o swoją wyobraźnię, bo dzięki niej mieszkańcy jej baśniowej krainy mogą być szczęśliwi. Dzieci tylko muszą czytać bajki z rodzicami oraz wierzyć w magię. Królewna z przyjemnością czyta bajki oraz opowiada historię ze swojej magicznej krainy. Niektóre bajki kończą dzieci. W końcu mają wspaniałą wyobraźnię. Zajęcia odbyły się w 0a, 0b, 0d oraz w klasie 2f, grupie Rumianki, Pszczółki. W następnym tygodniu królewna na pewno postara się odwiedzić inne dzieci.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (12 votes cast)Wspólne czytanie

W dniu 24.10.2018 r. biblioteka szkolna zorganizowała razem ze szkolnym kołem Caritasu wspólne czytanie książki „Dziewczynka z parku” Barbary Kosmowskiej w klasie 2b. Książka bardzo przypadła dzieciom do gustu. Organizatorzy: Sylwia Mróz, Maria Lipiec i wychowawca 2b – Iwona Giezek. Czytały dziewczynki z 5d: Lena Chłopik i Weronika Krzyżanowska.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.1/10 (10 votes cast)Jak nie czytam, jak czytam

Redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole” serdecznie dziękuje Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Halinowie za udział placówki w III edycji akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Zobacz dyplom —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (9 votes cast)Spotkanie z Panem Andrzejem Sosnowskim Mazowieckim Wicekuratorem Oświaty oraz Panią Marzenną Zaleską Dyrektor Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych – w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”…

Dnia 26 maja 2017 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Gościliśmy bowiem p. Andrzeja Sosnowskiego Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty i towarzyszącą mu p. Marzennę Zaleską Dyrektor Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych. Przybyli oni na zaproszenie p. Małgorzaty Podolak, p. Hanny Konowrockiej oraz p. Lidii Kołakowskiej – Dyrektor ZSP w Halinowie. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, IId z wychowawczyniami oraz p. Ewa Kupiec – Wicedyrektor ZSP w Halinowie. Na początku spotkania p. Dyrektor Lidia Kołakowska serdecznie powitała gości, a następnie p. Małgorzata Podolak w krótkim wprowadzeniu podkreśliła, iż w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasza szkoła uczestniczy od kilku lat. Zapraszani są goście (włodarze miasta, literaci, aktorzy), którzy wspierają bibliotekarza, nauczycieli i dyrekcję szkoły w szczytnym zadaniu – promowania czytelnictwa i rozwijania kultury czytelniczej.
Następnie p. Marzenna Zaleska przeczytała rosyjską baśń wg Piotra Jerszowa pt. „Konik Garbusek”. Pani Małgorzata Podolak zwróciła dzieciom uwagę na wartości, takie jak: prawdomówność, skromność, pracowitość, pokora, którymi wyróżniał się najmłodszy z braci i ostatecznie odniósł największy sukces. Potem p. Wicekurator przeczytał wiersz Danuty Wawiłow pt.” Trójkątna bajka”, a dzieci głośno powtarzały rymujące się słowa: trójkątna i okrągła.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (11 votes cast)1-8 maja XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 1-8 maja 2017 r. obchodzony był XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem było podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: ”Biblioteka. Oczywiście!”. Nasza biblioteka włączyła się w obchody tego Święta i wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Halinów przygotowała dla swoich czytelników kilka atrakcji. Najmłodszym czytaliśmy najpiękniejsze wiersze Danuty Wawiłow oraz prozę Pawła Beręsewicza. W roli lektorów wystąpiły p. Małgorzata Podolak i p. Agnieszka Kupiec. Dużym zainteresowaniem cieszył się też spektakl pt.: „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu aktorów z Teatru Edu-Artis z Krakowa. Przedstawienie obejrzały przedszkolaki, uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej oraz drugoklasiści. Dzieci przeżyły wiele zaskakujących zdarzeń, a wszystko to za sprawą takich postaci jak: Baba-Jaga, Kopciuszek, Pan Kleks, Czerwony Kapturek. Ach, to dopiero był galimatias! Widzów zachwyciły też kolorowe kostiumy, rekwizyty oraz oprawa muzyczna.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (11 votes cast)Strona 1 z 512345