Klasa IV D w bibliotece szkolnej

Bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy IV D z wychowawczynią panią Marleną Pilarską. Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie poznali historię książki, zapoznali się z nowościami książkowymi. Młodzi czytelnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji o tym, jak korzystać ze zbiorów bibliotecznych, w którym miejscu szukać potrzebnych pozycji, jak poruszać się miedzy regałami.
Biblioteka Szkolna

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Lekcja biblioteczna w klasie 4B

Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 4B z wychowawcą panią Beatą Grynfelder. Uczniowie poznali historię książki, zapoznali się z nowościami wydawniczymi. Poznali regulamin biblioteki i zasady korzystania z księgozbioru. Nowe serie czytelnicze zakupione do biblioteki zachęcą uczniów do sięgnięcia po ciekawą lekturę.
Biblioteka szkolna

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)Certyfikat Ratownicy Czytelnictwa dla Naszego Zespołu

Zespół Szkolno-Przedszkolny brał udział w ogólnopolskiej akcji Ratownicy Czytelnictwa pod patronatem Fundacji Powszechnego Czytania. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzięki różnorodnym działaniom biblioteki udało się uzyskać Certyfikat dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za udział w programie. W tym roku szkolnym będziemy kontynuować działania mające na celu upowszechnianie czytelnictwa. Zaczynamy od przedszkola!!! Pamiętamy o klasach 1 – 8!!!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (4 votes cast)Spotkanie z pisarzem, podróżnikiem oraz ekstremalnym biegaczem Tomaszem Sobanią

Uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w dniach 8-9.02.2023 w spotkaniach z 24-letnim pisarzem Tomaszem Sobanią. Jest on autorem książek „Speculo” i „Nowy świt” oraz „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”, a także nowej książki „Biegiem z Polski do Rzymu 1500 kilometrów 36 maratonów”, a ponadto zaangażowanym charytatywnie biegaczem – w 2018 roku przebiegł 300km z hiszpańskiego Aviles do Santiago de Compostella (w 7 dni) dla chorej Laury, w 2019 roku już 750km z Zakopanego do Gdyni (29.07.-15.08.) dla chorej Dominiki, a ostatnio przebiegł 1500 km (w miesiąc) z Częstochowy do Rzymu prosto na audiencję u Papieża Franciszka dla Hani. Podróżnik – odwiedził 25 krajów świata, uczestniczył w dwumiesięcznym Rejsie Niepodległości z Panamy do Gdyni. Podczas spotkań Tomek opowiadał o tych niesamowitych doświadczeniach swoim młodszym kolegom. O tym jak wydał książkę jako nastolatek, jak korespondował z Robertem Lewandowskim, jak spełniał swoje marzenia “mimo wszystko”. Opowiadając kolejne historie, wskazując przeszkody jakie przezwyciężył na drodze do coraz większych celów, które przed sobą stawiał, motywował zebranych do działania. Zachęcał też uczniów do czytania, bo jak sam mówił dzięki książkom rozwijał swój wewnętrzny świat i budował fabuły swoich dwóch powieści. Jego historia okazała się dla tych młodych ludzi bardzo inspirująca i z zaciekawieniem słuchali jego opowieści.
Dziękujemy Radzie Rodziców i Dyrekcji Szkoły za opłacenie spotkań.
Biblioteka klas 4-8
Ewa Ludwiniak

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)Bajkoterapia w bibliotece

W miesiącu styczniu w bibliotece odbyły się zajęcia z bajkoterapii. Podstawą były podarowane z okazji Mikołajek książki p. Marka Marcinkowskiego pt „Piętra lasu” oraz „Podwodny świat”. Dzieci poznały treść książki oraz razem z p. Sylwia Mróz i nauczycielami wychowawcami omówiły występujące w książce postacie zwierząt oraz sytuacje. Było dużo dyskusji o ekologii, dbaniu o planetę Ziemię oraz o szacunku do otaczającej nas przyrody i zwierząt. Dzieci pod koniec lekcji wspólnie z nauczycielami narysowały plakaty nawiązujące do treści zawartych w książkach. Będzie to miłe podziękowanie dla autora książek p. Marcina Marcinkowskiego.
Sylwia Mróz, biblioteka klas 1-3

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (5 votes cast)Prezent Mikołajkowy od pisarza Marka Marcinkowskiego

Dzięki staraniom Pani Sylwii Mróz biblioteka klas 1 – 3 wzbogaciła się o książki Pana Marka Marcinkowskiego. Autor wybrał trzy biblioteki, które otrzymały je jako prezent Mikołajkowy. Wśród nich nasza szkolna biblioteka, która wykorzysta książki do bajkoterapii. Pisarza można odwiedzić na stronie www.pisarzmarek.pl i fb.com/PisarzMarek i na Instagramie PisarzMarek.
Sylwia Mróz, biblioteka 1-3
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 1012345678910