Drugie zajęcia Dziecięcej Drużyny Pożarniczej

11 kwietnia 2019 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiej Kościelnej odbyły się kolejne zajęcia Dziecięcej Drużyny Pożarniczej prowadzone przez dh Joannę. Na początku dzieci wysłuchały wiersza pt. „Chory kotek” Stanisława Jachowicza. Następnie wskazały, jakie okoliczności sprawiły, że kotek się rozchorował oraz w jaki sposób dbać o zdrowie. Dh Roman oraz dh Artur pięknie opowiedzieli o zastosowanie sprzętu, znajdującego się w torbie medycznej, używanego podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. W tym dniu Miś Florian oraz inne pluszowe maskotki przyniesione przez dzieci zostały honorowymi pacjentami. Pod czujnym okiem strażaków dzieci nauczyły się, w jaki sposób sprawdzić, czy poszkodowany Miś oddycha oraz w jaki sposób opatrzyć ranę. Zdobytą wiedzę dzieci mogły wykorzystać w praktyce, ćwicząc na swoich pluszakach. Młodzi strażacy wykonali pracę plastyczną dotyczącą zawartości torby medycznej. Cieszymy się, że nasze szeregi zasilają młodzi strażacy. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się w życiu codziennym. Sama świadomość, że dziecko potrafi sobie poradzić w sytuacji, gdy się skaleczy, potrafi wezwać pomoc, w sytuacji zagrożenia jest dla nas bardzo ważna. Na zakończenie spotkania Prezes OSP Długa Kościelna dh Mirosław Lesiński złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt i wręczył dzieciom słodkie upominki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (10 votes cast)OSP Długa Kościelna wsparta przez najmłodszych strażaków

W dniu 27.03.2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbyły się pierwsze zajęcia Dziecięcej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiej Kościelnej w dwóch grupach wiekowych – grupa 1 „Ogniki” (6-8 lat) oraz grupa 2 „Płomyki” (9-11 lat). Cieszymy się, że na spotkanie organizacyjne, które odbyło się 16 marca w strażnicy OSP Długa Kościelna przybyło wiele osób.
Prezes OSP Długa Kościelna dh Mirosław Lesiński wraz z opiekunem Dziecięcej Drużyny Pożarniczej dh Joanna Szczepańską serdecznie powitali członków Dziecięcej Drużyny Pożarniczej.
Dzieci wraz z rodzicami mogły obejrzeć wozy strażackie, sprzęt używany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Dodatkowo, młodzi strażacy rozwiązywali zagadki oraz odpowiadali na pytania związane ze strażą pożarną. Strażacy zapoznali dzieci z mundurami: galowym, koszarowym i bojowym oraz podstawowym sprzętem używanym podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Dzieci zostały zapoznane z pracą strażaka, poznały numer alarmowy 998 oraz zostały poinstruowane jak zachowywać się w przypadku wystąpienia zagrożeń.
Istotnym elementem działalności OSP Długa Kościelna jest edukacja oraz szeroko rozumiana działalność profilaktyczna w zakresie działań przeciwpożarowych. – nowoczesna jednostka OSP to dziś nie tylko gaszenie pożarów czy uczestniczenie w likwidacji skutków nawałnic czy powodzi. Od samego początku stawiamy na edukację i rozwój naszej młodzieżowej drużyny, a teraz także tej dziecięcej – powiedział prezes OSP Długa Kościelna dh Mirosław Lesiński.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (6 votes cast)Strona 1 z 11