Biblioteka szkolna



Rok szkolny 2023/2024

logo_biblioteki-kopiowanie Biblioteka dla uczniów klas 1-3
Budynek ADM sala 16
poniedziałek 8.00 – 12.00
wtorek 8.00 – 11.00
środa 8.45 – 10.45 i 12.30 – 14.00
czwartek 8.45 – 11.45
piątek 10.00 – 11.30

Nauczyciel bibliotekarz
Ewa Kupiec

Biblioteka dla uczniów klas 4 – 8
Budynek C sala 0.21
pn. – 7.30 – 14.30
wt. – 7.45 – 14.00
śr. – 7.45 – 13.45
czw. – 7.45 – 13.45
pt. 7.45 – 12.30

Nauczyciel bibliotekarz:
Ewa Ludwiniak


Szanowni czytelnicy Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Spieszymy donieść, że od dnia 5 listopada 2017r.,
stajemy się dla Was również biblioteką wirtualną MOL NET+
Dzięki temu możecie sami przeglądać zasoby biblioteczne, korzystając z katalogu OPAC. Macie też możliwość rezerwacji książek drogą internetową. Logując się do systemu, możecie śledzić informacje o tym, jaką książkę ostatnio wypożyczyliście, co „zalega” na Waszym koncie i „domaga” się już zwrotu, kiedy powinniście oddać wypożyczoną lekturę, by nie przekroczyć terminu zwrotu itp.
Katalog biblioteki MOL NET + znajdziecie pod linkiem: https://m001012molnet.mol.pl

Katalog możecie przeglądać bez logowania, żeby jednak móc zarezerwować książkę wybraną w katalogu należy:

  • przejść do strefy logowania (na stronie katalogu klikacie myszką w ikonę z kluczami – w prawym górnym rogu strony),
  • wpisać poprawnie swój login (tj. adres e-mailowy taki, jaki podaliście w danych kontaktowych do sekretariatu szkoły. biblioteki szkolnej)
  • wpisać poprawnie hasło (to, z którego korzystacie logując się do dziennika elektronicznego) i zalogować się na swoje indywidualne konto,
  • jeżeli wystąpił błąd podczas logowania i nie jest możliwe zalogowanie do katalogu, mimo poprawnego wpisywania loginu i hasła, należy skontaktować się osobiście z biblioteką szkolną,
  • po zalogowaniu wyszukujecie interesującą Was książkę, sprawdzacie jej dostępność i dokonujecie rezerwacji, klikając w kafelek „Rezerwuj”,
  • z uwagi na wolny dostęp do pólek preferowany w naszej bibliotece książka, którą wybraliście zostanie dla Was zarezerwowana w chwili, gdy na swój adres e-mailowy otrzymacie wiadomość potwierdzającą dokonanie rezerwacji.

Zapraszamy do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej!!!


Dla Rodziców. Co musisz wiedzieć rodzic o powieści „Rodzina Monet”

DRODZY RODZICE to będzie ważny post, mimo że grafika na to nie wskazuje; mamy jednak nadzieję, że przyciąga uwagę. Ostatnio coraz więcej młodych Czytelników pyta o „Rodzinę Monet”, stąd zdecydowaliśmy się zamieścić parę słów (prosimy, przeczytajcie go do końca). Ponieważ pytania padają od osób w wieku 9 lat i więcej chcielibyśmy wyraźnie zaznaczyć:
• jest to książka dla kategorii wiekowej 16+ (choć okładka sugeruje całkiem inaczej),
• w książce pojawia się przemoc,
• opisane są brutalne sceny (nawet sceny z bronią),
• niektóre relacje są toksyczne,
• pojawia się wulgarne słownictwo,
• pokazane jest przedmiotowe traktowanie kobiet,
• niektóre problemy rozwiązuje się za pomocą przemocy,
• znajdziecie w niej problemy z odżywianiem,
• pojawiają się traumatyczne dla bohaterki sytuacje
Powieść nie jest odpowiednia dla młodszych czytelników, ponieważ może utrwalać złe wzorce zachowań i nie jest dostosowana do ich rozwoju emocjonalnego.


Czytanie książek to wyjątkowy czas w codziennym życiu, a biblioteka to miejsce, w którym można wypożyczyć „kawałek” innego świata. Tego uczucia doświadczają uczniowie, którzy odwiedzają naszą bibliotekę. Tutaj chętnie spędzają czas wolny, czytają książki, czasopisma, odrabiają lekcje, przygotowują się do konkursów.
W bibliotece organizowane są też spotkania z literatami. Dotychczas gościliśmy między innymi: p. Wandę Chotomską i jej córkę Ewę Chotomską, p. Małgorzatę Gutowską -Adamczyk, p. Grzegorza Kasdepke, p. Krzysztofa Petka, p. Annę Onichimowską, p. Barbarę Ciwoniuk, p. Ewę Nowak, p. Małgorzatę Karolinę Piekarską, p. Pawła Beręsewicza, p. Stanisławę Gujską, p. Agnieszkę Frączek.
Jedną z największych imprez bibliotecznych, która stała się już tradycją naszej biblioteki, jest organizowana corocznie uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na Czytelników.
Inne, istotne i bardzo popularne przedsięwzięcie, to udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zainicjowanej
przez Fundację ABCXXI.
Zapraszamy wszystkich, do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki szkolnej i korzystania z jej zasobów.

Tutaj każda książka ma swoją duszę…