Wycieczka do schroniska dla zwierząt w Celestynowie

Dnia 13 czerwca 2023 roku wolontariusze Animals Halinów odwiedzili schronisko w Celestynowie. Była to okazja do przekazania darów zebranych w szkole oraz posłuchania ciekawych i ważnych informacji o funkcjonowaniu schroniska. Mieliśmy też okazję powitać przebywające tam pieski. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Goździkowe Bagno – zaskakujące pięknym krajobrazem torfowisko wysokie położone niedaleko Centrum Edukacji Leśnej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Dzień cyrku bez zwierząt

Uczniowie należący do wolontariatu Animals Halinów zorganizowali wystawę, której celem było uwrażliwienie dzieci na los zwierząt w cyrkach, zwrócenie uwagi na warunki życia zwierząt cyrkowych oraz zachęcenie do świadomej rezygnacji z oglądania tresury dzikich zwierząt.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Animals Halinów i zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie

Kolejna akcja Animals Halinów zakończyła się sukcesem. Przez dwa dni prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy do puszek, a na przerwach sprzedawaliśmy soczki i przekąski. Udało się nam zebrać duże ilości karmy oraz 935,81 zł dla schroniska w Celestynowie. Nasze dary przekażemy w czasie wizyty w schronisku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Światowy Dzień Kota

Z okazji Światowego Dnia Kota kolejny raz zorganizowaliśmy Koci Kiermasz, na którym sprzedawaliśmy zabawki i ozdoby o tematyce kociej i nie tylko. Wolontariusze odwiedzali też klasy i prosili o finansowe wsparcie Fundacji Koci Zakątek. Łącznie udało się nam zebrać 571 zł, które przekazaliśmy na rzecz Fundacji.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)Zbiórka dla schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

W dniach 19-22 grudnia zorganizowaliśmy akcję pomocy zwierzętom ze schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Uczniowie chętnie przynosili karmę i akcesoria dla zwierząt. Wolontariusze przygotowali plakaty informujące o akcji, zbierali pieniądze do puszek, na przerwach sprzedawali napoje i słodkości a także wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne. Udało się nam zebrać 1255,76 zł, które wpłaciliśmy na konto schroniska, zaś zebraną karmę wysłaliśmy do Fundacji. Dziękuję za pomoc bezdomnym zwierzętom!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)25 listopada – Dzień bez Futra

Z okazji Dnia bez Futra przypadającego na 25 listopada wolontariusze Animals Halinów przygotowali wystawę, z której mogliśmy się dowiedzieć jak wiele jest w naszym kraju ferm futrzarskich oraz jak bardzo cierpią zwierzęta hodowane na futro. Są to przede wszystkim lisy, norki i jenoty, a także króliki, szynszyle i nutrie. Zwierzęta trzymane są w złych warunkach, w niewielkich, metalowych klatkach, gdzie nie mogą wyrażać naturalnych dla siebie zachowań. Co roku ginie 6-10 mln zwierząt. Na wystawie pojawiły się liczne hasła zniechęcające do zakupu futra, a także informacje, jak odróżnić sztuczne futro od prawdziwego. Wolontariusze prowadzili również zbiórkę pieniężną na rzecz organizacji walczącej o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra. Udało nam się zebrać 716 zł 88 gr, które przekazaliśmy na konto Fundacji MRNRZ Viva! Antyfutro.
Opiekun Maria Groszek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 71234567