Wakacje – pamiętaj o swoim zwierzaku

Z uwagi na zbliżające się wakacje Animalsi przygotowali wystawę, w której główny nacisk położony był na odpowiedzialną opiekę nad pupilami w czasie wakacji. Nie porzucajmy naszych zwierząt, zadbajmy o dobre warunki w czasie podróży oraz upałów, spędźmy te wakacje razem!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych

Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych obchodzony jest 24 kwietnia. Dzień ten skłania do refleksji nad bólem i cierpieniem zadawanym żywym stworzeniom poświęconym dla wątpliwej korzyści ludzkości. Święto powstało z inicjatywy obrońców zwierząt. Dzień ten jest sprzeciwem wobec wiwisekcji, czyli badaniom na żywych zwierzętach. Wolontariusze Animals Halinów przygotowali wystawę edukacyjną, z której możemy dowiedzieć się co każdy z nas może zrobić aby pomóc w walce z testowaniem na zwierzętach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Wielka zbiórka na organizację Zwierzęta Sulejówek

W dniach 17-19 kwietnia odbyła się w naszej szkole zbiórka na organizację Zwierzęta Sulejówek. W całym budynku pojawiły się plakaty informujące o akcji. Uczniowie chętnie przynosili karmę oraz akcesoria potrzebne dla zwierząt. Przez trzy dni nasi wolontariusze odwiedzali wszystkie klasy z prośbą o finansowe wsparcie akcji. Na długich przerwach tradycyjnie sprzedawane były napoje oraz słodkie i słone przekąski. Nasz trud opłacił się po raz kolejny- zebraliśmy aż 1218 zł 56 gr dla organizacji! Dziękujemy za Waszą ofiarność i chęć niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Światowy Dzień Kota

Nasza szkoła tradycyjnie obchodziła Światowy Dzień Kota. Na corocznie organizowanym Kocim Kiermaszu nie mogło zabraknąć ciekawych kocich zabawek i ozdób wykonanych przez uczniów. Nasi wolontariusze przygotowali też plakaty, dzięki którym mogliśmy poznać wiele ciekawostek o tych zwierzętach. Dochód z kiermaszu przeznaczyliśmy na wsparcie Fundacji Koci Azyl.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Animals Halinów pomaga zwierzętom

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz, na którym można było kupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów. Sprzedawane były również kalendarze z Celestyniakami. Dochód z kiermaszu – 450 zł – przeznaczyliśmy na leczenie Bułki, podopiecznej fundacji Zwierzęca Polana. Zachęcamy do dalszego wsparcia tej suczki – link do zbiórki: pomagam.pl/bulagrudzien. Natomiast 1603,36 zł ze sprzedaży kalendarzy przeznaczyliśmy na pomoc zwierzętom ze schroniska w Celestynowie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Zbiórka dla schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

W dniach 22-24.11. wolontariusze Animals Halinów prowadzili zbiórkę dla schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Tworzyli plakaty ogłaszające akcję, odwiedzali wszyskie klasy z prośbą o finansowe wsparcie oraz sprzedawali na długich przerwach słodkości i napoje. Apelowali również o przynoszenie karmy dla zwierząt oraz innych potrzebnych akcesoriów, jak np. smycze, koce czy zabawki.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że naszej szkolnej społeczności nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Udało się zebrać aż 2004,15 zł oraz duże ilości karmy i potrzebnych rzeczy dla schroniska. Dziękujemy za udział w akcji!
Opiekunowie – Maria Groszek i Marta Zakrzewska-Kucharska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 812345678