Światowy Dzień Kota

Z okazji Światowego Dnia Kota kolejny raz zorganizowaliśmy Koci Kiermasz, na którym sprzedawaliśmy zabawki i ozdoby o tematyce kociej i nie tylko. Wolontariusze odwiedzali też klasy i prosili o finansowe wsparcie Fundacji Koci Zakątek. Łącznie udało się nam zebrać 571 zł, które przekazaliśmy na rzecz Fundacji.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)Zbiórka dla schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

W dniach 19-22 grudnia zorganizowaliśmy akcję pomocy zwierzętom ze schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Uczniowie chętnie przynosili karmę i akcesoria dla zwierząt. Wolontariusze przygotowali plakaty informujące o akcji, zbierali pieniądze do puszek, na przerwach sprzedawali napoje i słodkości a także wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne. Udało się nam zebrać 1255,76 zł, które wpłaciliśmy na konto schroniska, zaś zebraną karmę wysłaliśmy do Fundacji. Dziękuję za pomoc bezdomnym zwierzętom!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)25 listopada – Dzień bez Futra

Z okazji Dnia bez Futra przypadającego na 25 listopada wolontariusze Animals Halinów przygotowali wystawę, z której mogliśmy się dowiedzieć jak wiele jest w naszym kraju ferm futrzarskich oraz jak bardzo cierpią zwierzęta hodowane na futro. Są to przede wszystkim lisy, norki i jenoty, a także króliki, szynszyle i nutrie. Zwierzęta trzymane są w złych warunkach, w niewielkich, metalowych klatkach, gdzie nie mogą wyrażać naturalnych dla siebie zachowań. Co roku ginie 6-10 mln zwierząt. Na wystawie pojawiły się liczne hasła zniechęcające do zakupu futra, a także informacje, jak odróżnić sztuczne futro od prawdziwego. Wolontariusze prowadzili również zbiórkę pieniężną na rzecz organizacji walczącej o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra. Udało nam się zebrać 716 zł 88 gr, które przekazaliśmy na konto Fundacji MRNRZ Viva! Antyfutro.
Opiekun Maria Groszek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Światowy Dzień Zwierząt

W dniu 4 października świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Wolontariusze przygotowali prace o swoich zwierzakach, plakaty zachęcające do wsparcia organizacji działających na rzecz zwierząt, a także quizy i rebusy o tematyce związanej z właściwym traktowaniem zwierząt. Mogliśmy też wiele dowiedzieć się na temat dobierania właściwych akcesoriów i karmy dla zwierząt. W tym dniu każdy uczeń mógł przebrać się za ulubionego zwierzaka. Po korytarzach szkolnych spacerowały pieski, kotki, tygrysy, króliki i inne zwierzątka, a nawet wielki dinozaur.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)Szkolny Klub Wolontariatu Animals Halinów

Szkolny Klub Wolontariatu Animals Halinów zaprasza uczniów do wspólnej działalności w roku szkolnym 2022/2023. Opiekunem klubu jest nauczycielka biologii Maria Groszek i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Monika Koprowicz-Waszczuk.
Plan pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Animals Halinów” 2022/2023
Program Szkolnego Klubu Wolontariatu „Animals Halinow”
Zgoda na uczestnictwo w Szkolnym Klubie Wolontariatu.
Sprawozdanie z działań w roku szkolnym 2021/2022.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Celestynowie

Wolontariusze Animals Halinów czynnie włączyli się w akcję pomocy zwierzętom ze schroniska w Celestynowie. Przez trzy dni na długich przerwach sprzedawane były napoje i przekąski, wolontariusze odwiedzali też wszystkie klasy z prośbą o finansowe wsparcie dla zwierząt. Łącznie uzbieraliśmy aż 2223 zł, które przekazane zostały na konto schroniska. Uczniowie chętnie przynosili również karmę oraz inne potrzebne rzeczy. Zebrane dary przekazaliśmy w czasie wycieczki do schroniska w Celestynowie, gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się dużo o historii i funkcjonowaniu schroniska, a także poznać przebywające tam psy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 6123456