Powitanie wiosny

W tym roku powitanie wiosny w naszej szkole nastąpiło już na początku marca, kiedy to zostały ogłoszone szkolne konkursy:
1) Konkurs indywidualny na pracę przestrzenną pod hasłem: „Znaki wiosny”;
2) Konkurs międzyklasowy na plakat-kolaż pt. „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Również sekcja „gazetkowa” Samorządu Uczniowskiego przygotowała gazetkę tematyczną na szkolnym korytarzu, informując społeczność szkolną, że wielkimi krokami zbliża się wiosna.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny trwały dwa dni – 20 i 21 marca. W czwartek, 20 marca, rozpoczęliśmy powitanie wiosny od konkurencji sportowej nazywanej „Wyścigami rzędów”. Reprezentanci uczniów z poszczególnych klas (5 dziewcząt i 5 chłopców) musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale też umiejętnościami współdziałania w grupie i współzawodnictwem w duchu fair play. Uczniowie rywalizowali ze sobą w siedmiu konkurencjach – były wyścigi na kocykach, z gazetami, w workach, z piłeczką pingpongową, z materacami oraz z zasłoniętymi oczami. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwały nauczycielki wychowania fizycznego, pani Kamila Sielecka oraz pani Elżbieta Cybulska, które były też pomysłodawczyniami ww dyscyplin. Pozostali uczniowie gorąco i ochoczo zagrzewali swoich rówieśników, obserwując całe wydarzenie z trybun.

Wyniki konkurencji sportowych:

I miejsce – klasa IVd klasa Vb klasa VIa
II miejsce – klasa IVb klasa Vc klasa VIc
III miejsce – klasa IVc klasa Va klasa VIb
IV miejsce – klasa IVa klasa Vd klasa VId

[Gallery not found]


[Gallery not found]

Następnego dnia, 21 marca, uczniowie z poszczególnych klas ubrali się zgodnie z wybranym uprzednio motywem przewodnim. Dominował kolor zielony i niebieski, ale pojawiły się również dodatkowe akcesoria, np. uczniowie z klasy 4b przynieśli do szkoły bazie, z klasy 5b założyli bandanki, z klasy 6c zawiązali sobie zielone wstążki na rękach, a uczniowie z klasy 6d założyli krawaty oraz okulary przeciwsłoneczne. Zrobiło się barwnie i naprawdę wiosennie.

[Gallery not found]

Również tego dnia nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnych „wiosennych” konkursów.

Indywidualny konkurs plastyczny pt. „Znaki wiosny”:

I miejsce – Julia Piwowarczyk, kl. IVb
II miejsce – Klaudia Kruk, kl. IVb
III miejsce – Karolina Wójtowicz, kl. Vd
Wyróżnienie: Kamila Gałązka, kl. VIc i Aleksandra Linkiewicz, kl. VIc

Wszystkie prace można podziwiać na wystawie zatytułowanej „Znaki wiosny” zorganizowanej na parterze. Ich autorzy wykazali się pomysłowością, wyobraźnią i wyjątkowymi zdolnościami plastycznymi. Komisja miała naprawdę „twardy orzech do zgryzienia”.

[Gallery not found]

Międzyklasowy konkurs plastyczny pt. „W zdrowym ciele – zdrowy duch”:

I miejsce – klasa IVd
II miejsce – klasa Vc
III miejsce – klasa IVc

Plakaty wykonane przez poszczególne klasy, promujące zdrowy tryb życia i zdrowy sposób odżywiania, można podziwiać na wystawie na korytarzu-łączniku. Na zwycięzców czekała zdrowa i smaczna niespodzianka. W nagrodę uczniowie otrzymali owoce: jabłka, mandarynki, truskawki, ale też i słodkie co nieco. Młodzież wykonywała plakaty na godzinach wychowawczych z pomocą swoich wychowawców.

[Gallery not found]

W piątek na apelu zostały rozdane też nagrody i dyplomy za konkurencje sportowe. Uczniom wręczono słodkie niespodzianki. Dodatkową nagrodę opiekunowie samorządu przyznali klasie VIa za głośny, ale kulturalny doping podczas rywalizacji sportowych.

[Gallery not found]

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny zakończyły się krótkim quizem na temat sportu. Ochotnicy z poszczególnych klas musieli odpowiedzieć na jedno pytanie związane ze sportem. Pytania dotyczyły różnych dyscyplin sportowych, np. piłki nożnej, tenisa, biathlonu, skoków narciarskich, judo, ale też niedawno zakończonych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Ochotnicy wykazali się znakomitą wiedzą na temat sportu. Oczywiście, na wszystkich czekał słodki upominek.

[Gallery not found]

W tym roku wiosnę przywitaliśmy na sportowo, pamiętając o duchu „zdrowej rywalizacji” i dobrej zabawie.

Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców SP. Dziękujemy!

p. M. Rudnik, p. M. Chróścik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
Powitanie wiosny, 7.0 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej