Mały Samorząd Uczniowski
Rok szkolny 2022/2023


Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego odbyły się
30 września 2022r.
Nowy skład prezydium:
Maja Oliszewska- 3d,
Aleksandra Jura- 3b,
Maja Roguska-3a,
Diana Simonart – 3d.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1 – 3 do współpracy, wspaniałej zabawy i realizacji zadań.
Opiekunowie: p. Iwona Wojtaszak i p. Elżbieta Rokicka .


Wiosna w klasach 1 – 3
W klasach 1- 3 tegoroczne przyjście wiosny obfitowało w kolory i w zabawy. Każda z klas otrzymała do wykonania fragment obrazu, który złożony w całość przedstawia „Portret Wiosny”. Powstały także artystyczne dzieła – wyjątkowe i wielobarwne kosze z wiosennymi darami natury. Wszyscy uczniowie włączyli się aktywnie w świętowanie – pokazując radość ukrytą w fantazyjnych strojach.
Organizatorzy akcji – społeczność Małego Samorządu Uczniowskiego.8 Marca – Dzień Kobiet
My proszę Pani, mamy zmartwienie,
bo dziś nie kwitną złote złocienie,
bo dziś nie kwitną białe narcyzy,
powystrajane w pachnące kryzy.
Nawet wesoły bratek nie kwitnie
ciemnoniebieski i aksamitnie…
A to doprawdy ogromną szkoda,
że ba Dzień Kobiet pusto w ogrodach.
Więc przynosimy Pani kochanej
wszystkie te kwiatki narysowane.
A z tych rysunków będzie bukiecik
od wszystkich dzieci .
J. Gałczyńska
Z bukietem życzeń –
Mały Samorząd Uczniowski


Walentynki w klasach 1- 3
Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie można ani zobaczyć ani dotknąć- trzeba je poczuć sercem. Mały Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariatu klas 1- 3 wspólnie zaaranżowali obchody tego święta. Odbył się kiermasz misyjny „Adopcja serca” na rzecz dzieci mieszkających w Kamerunie, a także poczta walentynkowa dla społeczności szkolnej. Zainteresowanie akcją było duże – podczas kiermaszu zebrano 600 zł, a niespodzianki ze skrzynek pocztowych trafiły do właściwych adresatów. Wiemy, że pośród nas są dzieci i dorośli mający dobre i hojne serca.
MSU- Elżbieta Rokicka I Iwona Wojtaszek
Wolontariat- Hanna Kulesza i Joanna Gójska


Dzień Pluszowego Kapcia
Pluszaki kojarzą się z radością i czymś przyjemnym. Dołączyliśmy z akcją pluszowych kapci w Dzień Pluszowego Misia. Każdy uczestnik zabawy czuł się wyjątkowy i niepowtarzalny. Święto przyjęło się z uznaniem i uśmiechem najmłodszych, więc warto, by stało się tradycją w naszej szkole.


Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
W klasach 1- 3 obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji każda z klas przygotowała kolorowy kwiat, na którym zapisano wiele serdecznych zwrotów. Powstały piękne bukiety życzliwości, które wzbudzają ciepło, serdeczność i uśmiech. Życzymy wszystkim, by każdy dzień był pozytywny i pełen życzliwości.


Mały Samorząd pamięta o Narodowych Bohaterach
Zgodnie z tradycją Małego Samorządu Uczniowskiego klasy 2b i 3c wybrały sìę pod Pomnik Powstańców w Halinowie. Wspólnie wspominaliśmy lokalnych bohaterów, zapalaliśmy znicze- światełka pamięci. Uporządkowaliśmy teren przynależący do pomnika. To była cenna lekcja historii.
Opiekunowie MSU


Mały Samorząd Uczniowski składa życzenia Pracownikom Oświaty Gminnej
W naszej szkole świętowaliśmy obchody DEN w miniony czwartek. Przedstawiciele MSU odświętnie ubrani, z uśmiechem, radością i uznaniem za pracę wręczyli pracownikom i gościom serca pełne słodkich życzeń:
Samych uśmiechów, przyjaciół stu,
tysiąca przygód, bajecznych snów,
worka prezentów, radości bez liku,
słonecznych dni, lodów na patyku
i mnóstwa, mnóstwa słodyczy…
Życzymy, by miłe i dobre chwile zdarzały się każdego dnia.
Opiekunowie MSURok szkolny 2021/2022


Do klas 1 – 3 zawitała wiosna
MSU zorganizował różnorodne zabawy związane z powitaniem wiosny. Każda z klas 1 – 3 wykonała piękny plakat i lapbooka z ciekawostkami przyrodniczymi. Odbywały się także klasowe turnieje gier planszowych i kolorowe pokazy mody. Dziękujemy wychowawczyniom i uczniom za wspaniałą współpracę.


Z bukietem życzeń – Mały Samorząd Uczniowski
Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz w roku się zdarza,
gdy 8 marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów-
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet
M. Pawlikowska- Jasnorzewska


Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie z klas 1 – 3 wiedzą, że w każdym człowieku drzemią pokłady dobra, którym warto dzielić się z innymi. Na co dzień stosują zasadę: „Życzliwość zmienia świat – podaj dalej”. Z tej okazji wykonano plakaty z kolorowymi emotikonami.


Z nutą historii…
Rokrocznie 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji najmłodsi uczniowie cyklicznie odwiedzają lokalne miejsca pamięci narodowej, by oddać hołd tym, którzy dzielnie walczyli za naszą Ojczyznę.


Z okazji DEN przedstawiciele MSU złożyli pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Wśród zapisanych zdań wyróżnionym słowem był „uśmiech”, który jest tak ważny i cenny każdego dnia:
„Jest taka siła, siła uśmiechu,
i dla niej właśnie warto żyć,
chcemy, by WSZYSCY ludzie na Ziemi,
mogli przez życie z uśmiechem iść…”


Na początku października w wyborach do MSU z grona trzecioklasistów wybrano prezydium. To przedstawiciele młodszej społeczności szkolnej:
przewodnicząca- Zuzanna Glen z kl. 3d
zastępcy- Hubert Jarosz z kl. 3b, Maria Opałka z kl.3a, Józef Gajda z kl. 3e.

Życzymy wspaniałych, nowatorskich pomysłów i udanej współpracy.
Opiekunowie: p.Iwona Wojtaszek i Elżbieta RokickaRok szkolny 2020/2021


Mały Samorząd Uczniowski organizuje Walentynki
Skąd się wzięły walentynki? Według średniowiecznej tradycji w dniu tego świętego ptaki łączyły się w pary. W dzisiejszych czasach doceniamy wartość przyjaźni i sympatii wobec innych. Z tej właśnie okazji MSU zorganizował pocztę walentynkową, w której znalazło się wiele laurek i kolorowych serc. Miło było zobaczyć uśmiech i radość, gdy przesyłka dotarła do celu.


Mały Samorząd Uczniowski we współpracy z wolontariatem włączył się w akcję „Pola Nadziei”. Najmłodsi uczniowie okazali troskę o ludzi przebywających w hospicjach i zakupili cebulki żonkili. W ich sercach zakwitło dobro. Dziękujemy.

Mały Samorząd Uczniowski pamięta o pracownikach ZSP
13X 2020r. w naszej szkole odbyły się obchody DEN. Mały Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę – dużą porcję zdrowia i radości zawartą w kolorowych, słodkich jabłkach. Dokładamy słowa, które odzwierciedlają nasze pozytywne spostrzeżenia:
„Nie tylko z książek płynie dobra nauka,
z serca nauczać, to jest wielka sztuka”Wybory Małego Samorządu Uczniowskiego

Wybory Małego Samorządu Uczniowskiego odbyły się 2 października 2020 r. Kandydatami do prezydium byli uczniowie z klas 3 wytypowani do Klasowych Rad Uczniowskich. Chętni prezentowali swoje kandydatury przedstawiając różnorodne pomysły. Warto zacytować słowa: „Jako MSU będziemy pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia, będziemy rozwijać umysły, opiekować się młodszymi i starszymi…”.
Wybrano PREZYDIUM w składzie:
Lena Kiczuk,
Ignacy Antkowiak,
Lena Trzpil
Wiktor Szadkowski.

Opiekunowie: p. I. Wojtaszek, p.E. Rokicka.
Życzymy kreatywnych pomysłów i sukcesów w działaniach.Rok szkolny 2019/2020

Mały Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów z klas I – III do wspólnej zabawy. Dyskoteka okazała się dobrą okazją do pokazów tańca i mody, integracji, a także aktywnego i miłego spędzania czasu. Nasz DJ- Kuba doskonale wiedział, co najmłodszym w duszy gra. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.


Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy 21 listopada. Cała społeczność klas 1 – 3 życzyła sobie: miłego dzionka, uśmiechu i słonka. Wzięliśmy przykład ze słów naszego patrona, którego słowa dobrze znamy:
„Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa”. Z tej okazji wykonaliśmy również drzewa życzliwości z pięknymi emotikonami.

Akcja „SZKOŁA PAMIĘTA”
Mały Samorząd Uczniowski włączył się do akcji „Szkoła Pamięta” poprzez kultywowanie pamięci o lokalnych bohaterach. Przedstawiciele młodszych klas wybrali się pod Pomnik Powstańców w Halinowie by oddać hołd tym, którzy oddali życie w walce o wolność.

Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji DEN przedstawiciele MSU życzyli wszystkim pracownikom i uczniom wspaniałych dni i niepowtarzalnych chwil spędzonych w szkole.
„Aby była szkoła, gdzie się uczyć chce,
Aby tak uczyła, że się dużo wie,
By serdecznie w progach swych witała nas,
Byśmy tu RAZEM
budowali świat,
Dobry i mądry na milion lat „…

Wybory Rady Małego Samorządu Uczniowskiego
W wyborach do MSU wybrano prezydium w składzie:
Laura Chojnacka,
Szymon Bortkiewicz,
Marcel Gago ,
Maciej Woźniak,
Bartosz Szczęsny.

Gratulujemy i życzymy kreatywnych pomysłów i udanej współpracy.
Opiekunowie: p. I. Wojtaszek, p.E. Rokicka.


Rok szkolny 2018/2019

Przewodnicząca: Oliwia Kiczuk.
Zastępcy: Izabela Majczyna, Maja Maleńczuk, Oliwia Bondyra.
Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego:
p. Iwona Wojtaszek i p. Elżbieta Rokicka.

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I – III
Wiosna to czas wyjątkowy dla wszystkich – zauważalny i odczuwalny. Z tej to właśnie okazji opiekunowie MSU zorganizowali konkurs polegający na dobrej zabawie i odkrywaniu uzdolnień dzieci – „MAM TALENT‟. Podziwu i przeżyć było co nie miara…Publiczność i jury nagradzała artystów owacjami. Wszyscy uczniowie z klas I – III świętowali nadejście wiosny prezentując kolorowe stroje i towarzyszące zabawie świetne nastroje.


8 marca – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET
W tym wyjątkowym dniu chłopcy należący do młodszej społeczności uczniowskiej złożyli najszczersze życzenia PANIOM pracującym na terenie naszej szkoły – ujęte w kolorowych laurkach. Były tam słowa dotyczące spełnienia marzeń, zadowolenia z wykonywanej pracy, przeżycia wielu radosnych chwil, szczęścia i uśmiechu na co dzień. Towarzyszące tej niespodziance emocje były bezcenne i niezapomniane.


ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem było uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie pozytywnej energii. Uczniowie z klas
1 – 3 z tej okazji stworzyli kolorowe, pełne dobrych myśli i miłych słów – DRZEWA ŻYCZLIWOŚCI. Przesłanie tej akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W tym roku obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Było to niezwykle wzniosłe wydarzenie dla wszystkich Polaków. …Polska naszą jest ojczyzną- tu żyjemy, tu mieszkamy, tu uczymy się, bawimy, marzymy i kochamy… Przedstawiciele Małego Samorządu i uczniowie klasy II e odwiedzili miejsce pamięci narodowej – POMNIK POWSTAŃCÓW z 1863 r. w Halinowie, by uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie za OJCZYZNĘ.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
12 X 2018 r. w naszej szkole odbyły się obchody DEN. Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla pracowników szkoły laurki – medale z życzeniami.
„…Ile kropli w morzu,
ile śniegu płatków białych,
ile kłosów w zbożu,
ile słońca w świecie całym,
ile sekund w roku,
ile jest drzew w lesie,
ile domów wokół,
ile kwiatów maj nam niesie,
ile w górze ptaków,
ile ptasich piór,
ile ziarenek maku,
ile jest na ziemi gór,
ile nocą gwiazd,
do ostatnich nieba granic,
których nikt nie zliczy –
tyle dzisiaj szczerych życzeń…”

W ten sposób złożyliśmy podziękowania za wspaniałą pracę.


WYBORY
Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego odbyły się w połowie września 2018 r. Spośród uczniów samorządów klasowych na poziomie klas trzecich wybrano przewodniczącą – Oliwię Kiczuk z klasy III b i zastępców – Izabelę Majczyna z klasy III c, Maję Maleńczyk z klasy III c i Oliwię Bondyra z klasy III a.
Życzymy wspaniałych pomysłów i wielu sukcesów w działaniach. Opiekunowie MSU – I. Wojtaszek, E. Rokicka.Rok szkolny 2016/2017


Przewodnicząca: Gabriela Basiak, kl. III b
Zastępca: Lena Chłopik, kl. III d i Kacper Matusik, kl. III a
Opiekunowie Małego Samorządu: p. Iwona Wojtaszek i p. Monika Waszczuk.

Góra Grosza Góra Grosza w naszej szkole
W grudniu 2016 r. kolejny raz braliśmy udział w akcji charytatywnej zwanej „Górą Grosza”. Towarzystwo Nasz Dom, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej organizowało ją już po raz XVII. Tym razem akcja trwała od 28 listopada do 9 grudnia. W tym czasie udało nam się zebrać 546 zł. Ten szczery dar od dobrych ludzi pomoże dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się ze swoimi rodzicami, ani nawet mieszkać w swoich domach. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w tę akcję i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Zobacz więcej —>>>
loteria fantowa Loteria fantowa
Dnia 6 grudnia 2016 r. z okazji mikołajek, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową, w której wzięli udział uczniowie klas I- III. Fanty ofiarowało wiele zaprzyjaźnionych osób prywatnych, a nawet firm, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Za pozyskane ze sprzedaży losów pieniądze, MSU zakupił świąteczne upominki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Miło jest być czasem św. Mikołajem. Mamy nadzieję, że obdarowanym spodobały się prezenty.
dsc_0219 Dzień życzliwości w klasach I – III
21 Listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Młodsi uczniowie naszej szkoły już od 7.45 ustawili się szpalerem przy wejściu szkoły witając wszystkich wchodzących miłymi słowami. Następnie wśród uczniów klas I – III została ogłoszona akcja ”Drzewo Życzliwości”. Każdy mógł zawiesić na drzewie swoje życzenia dla innych osób.
Zobacz więcej —>>>
gglogo Rusza Góra Grosza
Szanowni Rodzice,
rusza VII edycja akcji Towarzystwa Nasz Dom Góra Grosza.
W dniach od 28 listopada do 9 grudnia członkowie Małego Samorządu odwiedzając sale lekcyjne będą zbierali monety do specjalnych puszek.
Głównym celem akcji jest pomoc dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się ze swoimi rodzicami, w swoich domach.
Zobacz więcej —>>>
w71 Listopadowe Święta
W ostatnich dniach października członkowie Małego Samorządu udali się pod Pomnik Powstania Styczniowego w Halinowie w celu uprzątnięcia liści oraz starych zniczy. 2 listopada, w Zaduszki odwiedziliśmy ponownie to miejsce pamięci narodowej, zapaliliśmy znicze i w ten sposób oddaliśmy hołd wszystkim poległym w obronie ojczyzny.
Zobacz więcej —>>>
120x120 logo Wybory
W środę, 14.09.2016 r. odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.
Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie z Samorządów klas trzecich. Nowy skład MSU 2016/ 2017, to: Gabriela Basiak, kl. III b – przewodnicząca; Lena Chłopik, kl. III d i Kacper Matusik, kl. III a
Gratulujemy! I zabieramy się do pracy!
Opiekunowie MSU p. Iwona Wojtaszek i p. Monika Waszczuk

Rok szkolny 2015/2016

Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W przeddzień tego święta zorganizowaliśmy krótką uroczystość o tematyce ekologicznej. Skromnym programem artystycznym staraliśmy się zachęcić wszystkich do dbania o nasze wspólne środowisko. Zaproponowaliśmy też misję sprzątania Świata. Następnego dnia, wszyscy, którzy usłyszeli nasz apel „SOS Ziemia woła ludzi” i nie było im to obojętne, zaopatrzeni w gumowe rękawiczki poszli sprzątać okolice szkoły i swoich domów. ŚMIECI MNIEJ, ZIEMI LŻEJ !
Dziękujemy. MSU


Wielkanocny Konkurs

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi Mały Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs
dla klas I –III, pt.: „ 100 pomysłów, co można zrobić z jajka”.
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Członkowie MSU w drodze głosowania wyłonili następujących zwycięzców:

I miejsce
Patryk Jerzak kl. II c
Jakub Świerżewski kl. II c
II miejsce
Oliwia Kiczuk kl. I
Mateusz Ptaszyński kl. II f
III miejsce
Adam Jerzak kl. I
Nikodem Momot kl. II d
Wyróżnienia:
Małgorzata Sokół kl. II e
Marta Górecka kl. II f
Kornelia Mironiuk kl. II c

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje !


Grosz do grosza – zbiórka w klasach I – III

W grudniu 2015 roku odbyła się XVI edycja charytatywnej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w niej już po raz kolejny.
Celem akcji niezmiennie od lat jest pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. W tym roku udało nam się zebrać 425,61 zł, czyli więcej niż w roku ubiegłym. Jeden grosz to niewiele, lecz potężna GÓRA GROSZA może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu akcji i zebraniu pieniążków dla naszych kolegów będących w potrzebie.
MSU – I. Wojtaszek, M. Waszczuk


120x120 logo

Mały Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i sprzedaż kartek świątecznych oraz wszystkim Rodzicom i Nauczycielom, którzy zechcieli je kupić. Zarobione pieniążki zostały przeznaczone na zakup nagród dla laureatów konkursu organizowanego przez MSU „Na Najładniejszą, Świąteczną Dekorację Sali Lekcyjnej.”
Dziękujemy i życzymy miłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!


Dzień życzliwości w klasach I –III

W klasach I – III Dzień Życzliwości obchodzony był w poniedziałek, 23 listopada. Tego dnia przedstawiciele Małego Samorządu podczas przerw rozdawali symboliczne znaczki życzliwości, życząc każdemu miłego tygodnia.
Dzień życzliwości został wymyślony w Ameryce przez dwóch braci, którzy w ten sposób chcieli przeciwstawić się toczącej się wojnie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w 180 krajach. Jego przesłaniem jest hasło: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką!

gg

23 listopada rozpoczynamy akcję Góry Grosza, która będzie trwała do 4 grudnia. Członkowie Małego Samorządu odwiedzając sale lekcyjne będą zbierali monety do specjalnych puszek. Celem na który zbierane są monety jest pomoc dzieciom wychowujących się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.


Mały Samorząd Uczniowski z pomocą swoich koleżanek i kolegów z klas I – III również włączył się do organizacji obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Mały Samorząd Uczniowski z pomocą swoich koleżanek i kolegów z klas I – III również włączył się do organizacji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przez kilka dni spotykali się po lekcjach w celu przygotowania drobnej niespodzianki. Były to uśmiechnięte medale, którymi obdarowali wszystkich swoich nauczycieli.

Dziękujemy za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w nasze wychowanie.
Jeszcze raz wszystkim Nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, zdrowia i uśmiechu na co dzień


Bookcrossing dla najmłodszych

W listopadzie wznawiamy w naszej szkole bookcrossingową akcję dla najmłodszych. Książki będą wystawione w tym samym miejscu, co w roku ubiegłym – na II piętrze klas I – III. Mamy nadzieję, że każdy chętny czytelnik do nas dotrze. Udało nam się zgromadzić wiele interesujących książek, niestety kilka z nich nie wróciło do nas po wakacjach. Pamiętajmy, że zgodnie z bookcrossingową ideą „ …książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane”. Dlatego jeśli możecie, zasilcie bookcrossingową biblioteczkę, tak jak w zeszłym roku. Za wszystkie przyniesione i „uwolnione” książki, bardzo serdecznie dziękujemy!
Przeczytaj więcej informacji.


Działania Małego Samorządu Uczniowskiego

Dokarmiamy ptaki.
Choć w tym roku zima nie była zbyt sroga, ptaki potrzebowały naszej pomocy. Przez cały okres zimowy członkowie MSU, nauczyciele i uczniowie systematycznie troszczyli się o ptasią stołówkę. Korzystaliśmy z karmnika podarowanego w zeszłym roku przez obecnych czwartoklasistów, który został usytuowany na trawniku po lewej stonie przy wejściu do szkoły.

 

Światowy Dzień Ziemi
Z okazji Światowego Dnia Ziemi Mały Samorząd Uczniowski zaproponował wszystkim chętnym wzięcie uziału w akcji sprzątania świata, czyli okolic szkoły. 23 kwietnia 2015r. uczniowie zaopatrzeni w worki na śmieci oraz gumowe rękawiczki wyruszyli oczyszczać planetę.

Bookcrossingowa akcja dla najmłodszych.
Udało nam się zgromadzić wiele interesujących książek. Bardzo serdecznie dziękujemy za nie wszystkim ofiarodawcom! Jednocześnie zachęcamy do „uwalniania” kolejnych.

Poczta walentynkowa
Pierwszą akcją MSU było zorganizowanie Poczty Walentynkowej. 12 lutego została wystawiona specjalna skrzynka, do której można było wrzucać listy do wybranych osób. Już następnego dnia była wypełniona po brzegi!