Wyniki konkursu poetyckiego na napisanie kolejnej zwrotki kolędy Dzisiaj w Betlejem

Fundacja Orszak Trzech Króli zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie poetyckim na napisanie kolejnej zwrotki kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. W kategorii A – dzieci z klas I – IV szkół podstawowych Jury postanowiło przyznać dwa równorzędne wyróżnienia dla Zofii z Grajewa oraz Bartosza Strzeleckiego z Halinowa z klasy IVa.
„I my też pójdźmy
I my też pójdźmy
Razem do stajenki
Gdzie w sianku leży
Gdzie w sianku leży
Pan Jezus maleńki”

Gratulujemy Ci Bartoszu, to WIELKI SUKCES!
Koordynator konkursu, Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (31 votes cast)Na misyjnym szlaku

W III niedzielę Adwentu słyszeliśmy: „Radujcie się!”. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu „PRZYJACIELE MISJI” nie tylko sprzedawali bombki, aby pomóc ubogim i chorym dzieciom z naszej gminy. Spotkali się również w szkole, aby adresować misyjne bożonarodzeniowe kartki świąteczne. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję – „Karta świąteczna dla misjonarzy”. Kochani, zrobiliście ponad 80 przepięknych kart, które zostały wysłane do wielu placówek misyjnych w Polsce i na całym świecie (Rosja, Filipiny, Białoruś, Afryka, Argentyna, Brazylia, Boliwia, Tanzania, Ukraina, Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK w Warszawie, Redakcja “Rycerzyka Niepokalanej”- Niepokalanów, Ośrodek Hospicjum domowe na Tykocińskiej w Warszawie itp.) „Mamy nadzieję, że nasza akcja pomaga również kultywować piękną tradycję wysyłania kartek z życzeniami świątecznymi, które są świadectwem naszej wiary w narodzenie Zbawiciela Świata”. Niech te kartki służą również dzieleniu się Dobrą Nowiną z bliskimi. Dziękuję Hani Tomaszewskiej za napisanie kolejnego wiersza. Tym razem jest to wzruszający wiersz pt. „PRAGNIENIA AFRYKI”. Na uwagę zasługuje ciekawy list do misjonarzy napisany przez Zosię Tomaszewską oraz p. Henryka (dziadka Bartosza Kister z kl. 4d). Gratuluję! Oceńcie sami.
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji” – Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (26 votes cast)Mini konkurs – Jaka to kolęda?

Nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia są opłatek, prezent i kolędy. Niestety, często kończy się tak, że większość z nas może pochwalić się znajomością jedynie pierwszych dwóch zwrotek. Może warto poznać je trochę bliżej i zaskoczyć bliskich podczas wspólnego świętowania? W kulturze polskiej zachowało się ponad 500 kolęd i pastorałek. Zbiorowe śpiewanie jest czymś, co zbliża ludzi do siebie, śpiewanie kolęd pielęgnuje te odczucia. W naszej szkole uczniowie uczestniczyli w II Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Dnia 20.12.2019r. wystąpiły najlepsze zespoły – wytypowane przez Jury – spośród laureatów i zaprezentowały swój repertuar dla całej społeczności szkolnej. Czy pierwsze dźwięki mogą wprowadzić nas już w atmosferę świąt? Podczas Bożonarodzeniowej uroczystości 18 uczniów z klas 4-8 przystąpiło do mini konkursu – Jaka to kolęda? Przedstawiciele klas rozpoznawali w kilku dźwiękach tytuł kolędy. Liczyła się znajomość kolęd, dobry słuch i szybki refleks.
Wyniki konkursu: I miejsce – ROKSANA SZULICH – klasa 8c ; II miejsce – KACPER KASZA – klasa 4a; KACPER MIAŚKIEWICZ – klasa 6g; WERONIKA BECZEK – klasa 7b; III miejsce – ZUZANNA FATYGA (8/11) – klasa 7c.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (32 votes cast)„Dzieci – Dzieciom z ubogich rodzin”. VIII Edycja Charytatywnej Akcji „Bombka”. „Oddaj Siebie Drugim, Oto Miłość…”

…Czas to miłość…
Wielki Prymas Tysiąclecia – Stefan Wyszyński

W tym roku przystąpiliśmy do VIII edycji akcji „Oddaj siebie drugim, oto Miłość…” w której tak naprawdę liczy się Dobre Serce. Na aukcję zostało zrobionych ponad 150 pięknych bombek, które w dniach 15 – 22.12. 2019r. będą sprzedawane w kościele w Długiej Kościelnej. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc ubogim/chorym dzieciom z naszej gminy. Wszystkie prace wzięły udział w Szkolnym Konkursie – „ NAJŁADNIEJSZA BOMBKA”.


Wyniki konkursu: Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (27 votes cast)II Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek – Kolęda z Klasą

W dniach 12 – 13 grudnia 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W festiwalu udział wzięło 16 klas (4a, 4b, 4c, 4d, 5d, 5e, 5f, 6a, 6b, 6d, 6f, 6e, 7b, 7c, 7d, 8c). Uczniowie przygotowali wspaniałe kolędy i pastorałki, które reprezentowali acapella, do przygotowanego podkładu muzycznego lub własnego akompaniamentu. Emocje były duże. Różnorodność występów również. Począwszy od góralskich rytmów z dziarskim „przytupem”, po refleksyjne musicale. Jedne utwory porywały do tańca, a inne wzruszały do łez. Zmagania młodych artystów oceniało Jury w składzie: Marianna Strupiechowska, Hanna Konowrocka, Agata Kruk, Małgorzata Cudny. Założeniem organizatora było przydzielenie pierwszego miejsca w każdej grupie wiekowej. Na pierwszych miejscach uplasowali się uczniowie z klasy: 4a, 5d, 6d, 7b i 8c. Całemu wydarzeniu towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Dziękuję wszystkim członkom Jury za świetną współpracę oraz wsparcie i motywację do dalszej pracy. Dziękuję wszystkim uczestnikom, a jeszcze bardziej ich opiekunom, którzy zgłosili swoich uczniów do konkursu. Bez Waszych chęci i pracy konkurs po prostu by się nie odbył. Brawa dla nauczycieli, którzy występowali ze swoimi uczniami na scenie! Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok! Osobne podziękowania należą się również Jakubowi Rek i Marcinowi Foryś za trud włożony w nagłośnienie imprezy. Dnia 20 grudnia 2019r. podczas Szkolnej Uroczystości Wigilijnej nastąpi uroczyste rozdanie nagród dla najlepszych zespołów. Na laureatów I miejsca czekają nagrody Dyrektora p. Lidii Kołakowskiej. Ponadto wystąpią 3 najlepsze zespoły – wytypowane przez Jury – spośród laureatów i zaprezentują swój repertuar dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia odbędzie się również mini – konkurs „Jaka to kolęda?”. Przedstawiciele klas będą rozpoznawać w kilku dźwiękach tytuł kolędy. Liczyć się będzie znajomość kolęd, dobry słuch i szybki refleks.
Organizator konkursu – Małgorzata Cudny

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (44 votes cast)Konkurs poetycki – napisz kolejną zwrotkę kolędy „Dzisiaj w Betlejem”

Fundacja Orszak Trzech Króli zaprosiła uczniów z klas 1 – 4 do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie poetyckim na napisanie kolejnej zwrotki kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Bardzo dziękuję i gratuluję Oliwii Kiczuk z klasy IV c oraz Sebastianowi Lis z klasy IV b za udział w konkursie. Prace zostały wysłane do głównego organizatora konkursu. Wyniki poetyckich zmagań zostaną ogłoszone dnia 3 stycznia 2020 r. na stronie www.orszak.org. Nagrodzone zwrotki wraz z imieniem i nazwiskiem autora zostaną opublikowane na stronie www.orszak.org.
Koordynator konkursu, Małgorzata Cudny Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (33 votes cast)Strona 1 z 6123456