Pracowite półrocze w Szkolnym Kole Caritas

Jak każdego roku pierwsze półrocze w Szkolnym Kole Caritas było pracowite. Oto, co udało się nam zrobić:

  • Tradycyjnie Pola Nadziei – czyli sprzedaż cebulek żonkili. Mamy nadzieję że pięknie zakwitną w ogrodach.
  • Przygotowanie kartek dla chorych z hospicjum, które wykonywali uczniowie klas 6-8.
  • Przygotowanie 300 upominków od Świętego Mikołaja rozdawanych przez Mikołaja podczas rozświetlenia choinki przed kościołem w Halinowie.
  • Sprzedaż świec wigilijnych.
  • Udział w akcji Wirtualna Choinka – przygotowanie prezentu mikołajkowego dla dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
  • Zorganizowanie zbiórki środków czystości w szkole oraz udział w zbiórce żywności podczas akcji Tak Pomagam.
  • Odwiedziny podopiecznych Domu Opieki Promyk w Halinowie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
  • Również przychodzimy do naszych młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola aby poczytać im ciekawe historie i bajki. Poniższe zdjęcia dokumentują naszą tegoroczną pracę.

Opiekun Koła – Maria Lipiec

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Podziękowania

Podziękowanie dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie za przygotowanie kartek świątecznych dla pacjentów Ośrodka Hospicjum Domowe w Warszawie.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (4 votes cast)Podziękowania dla ZSP w Halinowie

dyplom tusz do paki

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Dziękujemy Wam za dar Waszych Serc – Dar Waszej Miłości

„Nie wolno przechodzić obojętnie.
Musimy zatrzymać się obok cierpiącego,
bez względu na to, kim jest.
To dar z nas samych” (Jan Paweł II)

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele

W dniach 10-6.11.22r w naszej szkole trwała coroczna akcja „Pola Nadziei”. Wzięły w niej udział wszystkie oddziały naszej szkolnej społeczności. W zakup cegiełek – cebulek żonkili zaangażowali się uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele, aby wspomóc Hospicjum Domowe Księży Marianów przy ul.Tykocińskiej w Warszawie.
To dzięki Wam Kochani Rodzice i Waszym dzieciom udało się sprzedać 700 sztuk cebulek żonkili, z których dochód, w wysokości 2352 złote, które zostały przekazane wspomnianemu Hospicjum.
Szczególne podziękowania składamy katechetkom – p. H. Kuleszy i A. Wesołowskiej za koordynowanie akcją w klasach 0-3
Młodzież Szkolnego Koła Caritas z opiekunem Marią Lipiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)TORBA PEŁNA MIŁOŚCI

Szkolne Koło Caritas w dniach 31.10 – 2.12 2022 podejmuje akcję TORBA PEŁNA MIŁOŚCI, organizowaną przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Akcja polega na zbiórce środków czystości oraz środków higieny osobistej takich jak:
płyn do kąpieli, do mycia rąk, pasty i szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, płyny i proszki do prania, szampony, środki do mycia podłóg kuchni i łazienek. 50% zebranych artykułów zostanie przekazane rodzinom z naszej parafii, a 50% do Caritas Diecezji. Środki można przynosić do katechetów, lub pozostawiać przy portierni w budynku A i C. Z góry dziękujemy za otwartość i wrażliwość serc oraz za każdy przekazany dar.
Maria Lipiec – opiekun SKC

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (5 votes cast)Pola Nadziei w naszej szkole

To już kolejny rok, w którym do tej ogólnopolskiej akcji włącza się nasza szkoła zbierając datki dla warszawskiego Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów przy ul. Tykocińskiej 27/35
Cebulki będą rozprowadzane w klasach 1-8 od 10 do 31 października.
Koszt jednej cegiełki – cebulki od 3zł
Akcja Pola Nadziei (ang. Fields of Hope) zrodziła się w Wielkiej Brytanii w 1988 r. Organizacją inicjującą było Marie Curie Cancer Care (MCCC). Za cel akcji przyjęto zbieranie funduszy na utrzymanie hospicjów. W Polsce akcja pojawiła się dzięki współpracy MCCC z Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. To pierwsze hospicjum w naszym kraju, które rozpoczęło – wieloletnią już tradycję – organizacji Pól Nadziei. Pierwsza akcja odbyła się w Krakowie w 1998 roku.
Jesienią w całej Polsce wolontariusze hospicyjni w zamian za datki wręczają ofiarodawcom cebulki żonkili. Żonkil symbolizuje zwycięstwo miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem. Cebulki można posadzić w przydomowym ogrodzie, w donicy, czy na rabatce przed budynkiem firmowym. Finał Pól Nadziei ma miejsce wiosną, kiedy z cebulek wyrastają kwiaty, a na rzecz hospicjów odbywają się kwesty i różnorodne wydarzenia.
Wolontariat klas 1-3 oraz Szkolne Koło Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.9/10 (7 votes cast)Strona 1 z 71234567