Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki

Szkolne Koło Caritas wraz z Małym Samorządem Uczniowskim zgłosiło nasz Zespół do Akcji Charytatywnej „Eko Zwierzaki – Tusz do paki”. Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno-charytatywna, której celem jest edukacja ekologiczna oraz pomoc zwierzętom przebywającym w schroniskach. Kampania polega na zbiórce zużytych tonerów z drukarek atramentowych oraz przekazaniu ich do recyklingu. Z uzyskanych w ten sposób funduszy, zakupiona będzie karma dla zwierząt ze schronisk.
W naszej szkole od 28.04.21 w każdej klasie 1-3 oraz przy wejściu do szkoły i przy sekretariacie w budynku A będą ustawione pojemniki do zbiórki tonerów.
Im więcej zbierzemy tonerów, tym więcej karmy trafi do zwierzaków.
Organizatorzy Akcji zwracają się z prośbą, aby zużyte tonery były oryginalne to znaczy wcześniej nie uzupełniane.
Zachęcamy również do obejrzenia filmu promującego kampanię.
Film

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (4 votes cast)Szkolne Koło Caritas i Wirtualna Choinka

Witaj Święty Mikołaju!
Już pewnie zdążyłeś się przyzwyczaić, że Wirtualna Choinka działa od listopada do stycznia. W tym roku jest inaczej. Chcemy opowiedzieć Ci dlaczego. Gdy rozwoziliśmy czarne złoto (węgiel) do rodzin potrzebujących ciepła w jednym z domów poproszono nas o dodatkowy opał. Oczywiście musieliśmy wiedzieć dla kogo i dlaczego. Skierowano nas do wyziębionego, zaniedbanego domu, w którym schroniła się mama z czwórką dzieci. W domu doświadczała przemocy i kiedy podjęła decyzję, że ma dosyć, że idzie zgłosić wszystko na policję jej mąż podpalił ich dom. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję, że opał nie wystarczy. Lodówka, kuchenka, stół – to już stoi w ich nowym domu. Wymieniliśmy też kaloryfery bo te stare się rozpadały. Zostały jeszcze do wymiany wszystkie okna bo przez te stare bardzo ciągnie zimno mimo uszczelniania ich i zasłaniania.
Mikołaju, jeśli tylko możesz to bardzo prosimy Cię o najdrobniejszą wpłatę na ten cel.
Wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie link do strony Wirtualna Choinka.

Renifery z Wirtualnej Choinki

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Potrzebujemy Waszej Pomocy, aby spełnić marzenia wszystkich

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo,
W czasie pandemii Wirtualna Choinka ruszyła po raz dziesiąty. Na prezenty czeka 1393 osoby.
Aby każda osoba zgłoszona do Wirtualnej Choinki została obdarowana wymarzonym prezentem, potrzebujemy Państwa pomocy i wsparcia. Zachęcamy Państwa do aktywnego zaangażowania w szukanie osób, które mogą przygotować jeden z 1393 prezentów, umieszczonych na stronie www.wirtualnachoinka.pl
Dziękujemy za Wasze otwarte SERCA na drugiego człowieka.
Maria Lipiec – opiekun SKC
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Pola Nadziei

Szanowni Państwo,
„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja mająca na celu pozyskiwanie środków materialnych na pomoc hospicjom, które opiekują się ludźmi nieuleczalnie chorymi na choroby nowotworowe, nieustannie niosą nadzieję cierpiącym oraz towarzyszą osobom w żałobie. Nasza szkoła od wielu lat wspiera Hospicjum Domowe prowadzone przez Zgromadzenie Księży Marianów w Warszawie, a za swoje zaangażowanie otrzymała tytuł „Przyjaciel Pól Nadziei”. Cebulki żonkili są symbolem akcji, a zarazem „cegiełkami”, dzięki którym zbierane są datki na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi. Każde dziecko może włączyć się do akcji przez zakupienie chociaż 1 cebulki żonkilowej (cena 1 cebulki to minimum 2 zł). Cebulki będą rozprowadzane w szkole od 19.10. Bardzo prosimy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tej akcji.
Osoby koordynujące akcją: M. Janusz, E. Rokicka, J. Gójska, M. Lipiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.4/10 (5 votes cast)Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas na Dniu Chleba

20.09. już tradycyjnie nasi wolontariusze zaangażowali się w organizację przez PZCaritas Dnia Chleba wzywając do dzielenia się tym co mamy oraz zapraszając parafian Halinowa do niesienia w symbolicznej kromce chleba pomocy potrzebującym bliźnim.

Z podziękowaniem
Opiekun Koła M. Lipiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Szkolne Koło Caritas dla Zuzi

12.09 w Długiej Kościelnej odbył się festyn rodzinny, zorganizowany z myślą o 16-to letniej Zuzi, która ostatniego lata uległa fatalnemu wypadkowi na halinowskim placu zabaw. Społeczność Halinowa od razu zaangażowała się w organizowanie pomocy dla Zuzi. Nie mogło też zabraknąć wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas ZSP w Halinowie. Młodzież bez zastanowienia zgłosiła się do pomocy podczas festynu.

Kochani moi wolontariusze przyczyniliście się do zebrania ponad 30 tysięcy zł na rehabilitację i leczenie Zuzi.
Dziękuję Wam
Maria Lipiec – opiekun Koła

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Strona 1 z 512345