Gminna profilaktyka dla uczniów naszej szkoły

Dzięki inicjatywie Pani Dominiki Martoń-Jaroszewskiej, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych uczniowie klas 4 – 8 mogli uczestniczyć w szkoleniach profilaktycznych. Dwugodzinne spotkania uczniów ze szkoleniowcem na temat współczesnych zagrożeń, zwłaszcza cybernetycznych, a także kształcenie umiejętności emocjonalno-społecznych wpisały się w działania wychowawczo-profilaktyczne szkoły.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)Wycieczka klasy 8F do Muzeum Powstania Warszawskiego

20 marca 2023 r. uczniowie klasy 8F pod opieką wychowawcy i jednego z rodziców wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież pod kierunkiem Pana przewodnika obejrzała zaprojektowaną w niepowtarzalny sposób ekspozycję muzealną, która oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed ponad siedemdziesięciu lat, chodzą po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy.
Duże wrażenie na młodzieży zrobiły gabloty z oryginalnymi biało-czerwonymi opaskami, które nosili powstańcy oraz replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1. Uczniowie przeszli przez kanał, nauczyli się jak strzelano ze Stena i chętnie zasiedli w replice motocykla z tamtych czasów. 63 dni powstania ukazane w pasjonujący sposób były niezapomnianą lekcją historii Polski.
Beata Grynfelder

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)„Każdy inny – wszyscy równi” – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca poza świętowaniem Dnia Wiosny, w naszej szkole w szczególny sposób zwróciliśmy uwagę na potrzeby osób z Zespołem Downa. Tego właśnie dnia przypada ich święto. Data nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób chorych dodatkowego chromosomu w 21 parze. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs dla klas 1-3 „ Dwie skarpetki nie do pary”. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac, która jest naprawdę obszerna i kolorowa. Powstała też gazetka przedstawiająca podstawowe zagadnienia dotyczące osób z Zespołem Downa. W wielu klasach w tym dniu odbyły się lekcje informujące czym jest ta choroba, bo bardzo często to, czego nie znamy budzi w nas niepewność i lęk. Dodatkowo nasi nauczyciele i uczniowie, na znak tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla osób chorych ubrali „dwie, kolorowe skarpetki nie do pary”. Symbol ten ma pokazać, że bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

Z okazji Święta patrona Irlandii w dniach 15-17.03.2022 r. na zajęciach języka angielskiego uczniowie poznali postać Świętego Patryka oraz irlandzkie tradycje związane z tym świętem. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali quizy i zagadki, wysłuchali ciekawostek o Irlandii, rysowali i kolorowali trójlistne koniczynki oraz flagę Irlandii – symbole tego kraju. Dzieci miały również możliwość stworzenia postaci Leprechauna – leśnego skrzata. Młodsi uczniowie z zainteresowaniem oglądali film o pochodzeniu i tradycjach związanych z tym świętem, natomiast starsi uczniowie zmierzyli się z zadaniami egzaminacyjnymi dotyczącymi Święta Św. Patryka. Cieszy nas fakt, że cała społeczność szkolna z klas 4-8 tak z wielkim oddaniem celebrowała ten dzień, zakładając w dniu 17 marca coś zielonego na siebie.
Nauczyciele języka angielskiego

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 11