Młodzież z Esbjerg z wizytą w naszej szkole

Organizowanie międzynarodowych wymian w naszej szkole stanowi wieloletnią tradycję naszej szkoły. W dniach od 12 do 17 marca młodzież z duńskiego miasta Esbjerg gościła w rodzinach naszych uczniów. Młodzi Duńczycy zwiedzili nie tylko Halinów, ale także Warszawę, Kraków i Oświęcim. Polsko-duńską grupą młodzieży opiekowali się p. dyrektor Lidia Kołakowska, p. Krystyny Tulewicz oraz duńscy nauczyciele p. Krista Eriksen i p. Jesper Hjuler. W Krakowie uczniowie zwiedzili Katedrę i odbyli wędrówkę po Starówce. W Oświęcimiu młodzież była w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym. Zarówno nas, jak i naszych duńskich kolegów bardzo poruszyła tragedia II Wojny Światowej i okupacji. Była to dla nas niezmiernie ważna lekcja historii.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (3 votes cast)2a w Castoramie

Okazuje się, że naszym dzieciom do szczęścia nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczą deski, młotki, gwoździe i trochę farby…No i możliwość zrobienia dużego bałaganu. To wszystko w ramach warsztatów w Majsterkowie gwarantuje zaprzyjaźniona Castorama. Pojawiały się głosy, że była to najlepsza z dotychczasowych wycieczek.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)Ogólnopolski konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”

Miło nam przekazać wiadomość o konkursie recytatorskim „ Warszawska Syrenka”, którego etap szkolny miał miejsce 10.03.2023r. w naszej placówce. Zgłosiło się do niego liczne grono uczniów i uczennic. Jury miało nie lada wyzwanie w wybraniu najlepszych prezentacji. Po dłuższej naradzie wyłoniono laureatów:
I miejsce zajęli : Góźdź Maksymilian kl. 3e, Momot Weronika kl. 2a, Pilarska Nina kl. 2d
II miejsce: Pustoła Amelia kl. 2a, Wąsowicz Konstancja kl. 3b, Szulim Wojciech kl. 3b, Kołodziejska Amelia kl. 1a
III miejsce: Stasiak Aleksandra kl. 2a, Wiliński Wojciech kl. 2a, Prokop Iga kl. 2d, Matuszewski Filip kl. 2c,
Wyróżnienie: Potęgowska Zuzanna kl. 2d, Brzezicka Amelia kl. 2e, Kwiatkowska Zofia kl. 2e, Kaim Mikołaj kl. 1a
Serdecznie gratulujemy!
Informujemy także, że jeden z naszych laureatów – Maksymilian Góźdź podczas przesłuchań w etapie gminnym, który miał miejsce 21.03.2023r – został zwycięzcą i będzie reprezentował naszą szkołę w Mińsku Mazowieckim.
Koordynatorzy: A. Przybysz i J. Gójska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)Światowy Dzień Kota

Z okazji Światowego Dnia Kota kolejny raz zorganizowaliśmy Koci Kiermasz, na którym sprzedawaliśmy zabawki i ozdoby o tematyce kociej i nie tylko. Wolontariusze odwiedzali też klasy i prosili o finansowe wsparcie Fundacji Koci Zakątek. Łącznie udało się nam zebrać 571 zł, które przekazaliśmy na rzecz Fundacji.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)Strona 1 z 11