Wycieczka klasy 8F do Muzeum Powstania Warszawskiego

20 marca 2023 r. uczniowie klasy 8F pod opieką wychowawcy i jednego z rodziców wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież pod kierunkiem Pana przewodnika obejrzała zaprojektowaną w niepowtarzalny sposób ekspozycję muzealną, która oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed ponad siedemdziesięciu lat, chodzą po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy.
Duże wrażenie na młodzieży zrobiły gabloty z oryginalnymi biało-czerwonymi opaskami, które nosili powstańcy oraz replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1. Uczniowie przeszli przez kanał, nauczyli się jak strzelano ze Stena i chętnie zasiedli w replice motocykla z tamtych czasów. 63 dni powstania ukazane w pasjonujący sposób były niezapomnianą lekcją historii Polski.
Beata Grynfelder

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Wycieczka klasy 8F do Muzeum Powstania Warszawskiego, 10.0 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej