Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

Z okazji Święta patrona Irlandii w dniach 15-17.03.2022 r. na zajęciach języka angielskiego uczniowie poznali postać Świętego Patryka oraz irlandzkie tradycje związane z tym świętem. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali quizy i zagadki, wysłuchali ciekawostek o Irlandii, rysowali i kolorowali trójlistne koniczynki oraz flagę Irlandii – symbole tego kraju. Dzieci miały również możliwość stworzenia postaci Leprechauna – leśnego skrzata. Młodsi uczniowie z zainteresowaniem oglądali film o pochodzeniu i tradycjach związanych z tym świętem, natomiast starsi uczniowie zmierzyli się z zadaniami egzaminacyjnymi dotyczącymi Święta Św. Patryka. Cieszy nas fakt, że cała społeczność szkolna z klas 4-8 tak z wielkim oddaniem celebrowała ten dzień, zakładając w dniu 17 marca coś zielonego na siebie.
Nauczyciele języka angielskiego


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Dzień Świętego Patryka w naszej szkole, 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej