Zwycięstwo naszej reprezentacji w pierwszej rundzie Mistrzostw Powiatu w Siatkówce Dziewcząt!

W tym roku w powiatowych rozgrywkach w siatkówce nasza szkoła wystąpi we wszystkich kategoriach wiekowych zarówno dziewcząt jak i chłopców. Jako pierwsze swoje zawody rozegrała drużyna dziewcząt z klas 7-8. Zawody odbyły się w naszej hali w czwartek (9.03). Dziewczyny pewnie wygrały swoje mecze, co dało nam awans do kolejnej rundy z pierwszego miejsca. W przerwach między meczami występowała grupa taneczna prowadzona przez Panią Magdę Lesiak.
Wyniki:
SP Halinów – SP Ruda 2:0 (25:9; 25:9)
SP Halinów – SP Dobre 2:0 (25:14; 25:21)
SP Dobre – SP Ruda 2:0 (25:22; 25:18)
Naszą szkołę reprezentowały: Zuzia Zdun, Amelia Dziołak, Maja Maleńczyk, Karolina Zagórna, Jowita Momot, Amelia Borucka, Marta Ziarko, Antosia Andrusiuk. Opiekun: Przemysław Jurewicz

Rating: 5.5/10 (4 votes cast)

Konkurs dla klas I – III

Zapoznaj się z regulaminem konkursu Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna.

Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

Lekcje muzealne klasy 2b i klasy 3e

Tuż przed feriami klasy 2b i 3e odwiedziły stolicę, by uczestniczyć w lekcjach muzealnych zorganizowanych w Zamku Królewskim. Tematami, które zostały przedstawione przez wspaniałych edukatorów były: „Portret Króla Jegomości” i „Malarstwo Jana Matejki”. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska wybrane zabytki i spacerować po królewskich komnatach. Ta wyprawa była niezapomnianym wydarzeniem, które warto w przyszłości powtórzyć.
Wychowawczynie wraz z uczniami klas 2b i 3e

Rating: 7.0/10 (3 votes cast)

8 Marca – Dzień Kobiet

My proszę Pani, mamy zmartwienie,
bo dziś nie kwitną złote złocienie,
bo dziś nie kwitną białe narcyzy,
powystrajane w pachnące kryzy.
Nawet wesoły bratek nie kwitnie
ciemnoniebieski i aksamitnie…
A to doprawdy ogromną szkoda,
że ba Dzień Kobiet pusto w ogrodach.
Więc przynosimy Pani kochanej
wszystkie te kwiatki narysowane.
A z tych rysunków będzie bukiecik
od wszystkich dzieci .
J. Gałczyńska
Z bukietem życzeń –
Mały Samorząd Uczniowski

Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Walentynki w klasach 1- 3

Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie można ani zobaczyć ani dotknąć- trzeba je poczuć sercem. Mały Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariatu klas 1- 3 wspólnie zaaranżowali obchody tego święta. Odbył się kiermasz misyjny „Adopcja serca” na rzecz dzieci mieszkających w Kamerunie, a także poczta walentynkowa dla społeczności szkolnej. Zainteresowanie akcją było duże – podczas kiermaszu zebrano 600 zł, a niespodzianki ze skrzynek pocztowych trafiły do właściwych adresatów. Wiemy, że pośród nas są dzieci i dorośli mający dobre i hojne serca.
MSU- Elżbieta Rokicka I Iwona Wojtaszek
Wolontariat- Hanna Kulesza i Joanna Gójska

Rating: 8.0/10 (4 votes cast)