Majowe Święta

flaga

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Wyjazd klasy 6b i 6c do muzeum i kręgielni

Dnia 20 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 6b i 6c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Po dotarciu na miejsce szóstoklasiści udali się do Muzeum Nowa Praga, gdzie podziwiali wyjątkową wystawę „Tutanchamon – Grobowiec i Skarby”. Uczniowie, za sprawą unikalnej metody wystawienniczej i audioprzewodnika zostali „wciągnięci” w opowieść archeologa Howarda Cartera, który w szczegółowy, a zarazem zabawny sposób, opisuje wszystkie eksponaty. Wystawa przeniosła zwiedzających tysiące lat w przeszłość, uczniowie mogli lepiej poznać cywilizację starożytnego Egiptu.
Po obejrzeniu wystawy czekały wszystkich rozgrywki w kręgle. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą dyscypliną sportu. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Forum Oświaty Gminy Halinów

Szkoła Dobrej Relacji i Edukacji

_Szkoła dobrej relacji i edukacji_

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Dzień Otwarty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku

Drodzy Rodzice,
Jeśli obserwujecie u swojego dziecka niepokojące zachowanie i zastanawiacie się czy to przygnębienie, obniżony nastrój, a może już depresja, to zapraszamy na spotkanie konsultacyjne z psychologiem w dniu 27.04.2023 r. w godz. 16.00-19.00
Dyrektor Poradni i Pracownicy
Zaproszenie

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Akcja Żonkile w naszej szkole – 80 lat od wybuchu powstania w warszawskim getcie

Istniejące od 1940 roku getto w Warszawie było miejscem, gdzie zgrupowano Żydów z całego miasta i jego okolic. Oddzielenie Żydów od reszty społeczeństwa było pierwszym krokiem w niemieckim planie „oczyszczenia” tych ziem z przedstawicieli narodu żydowskiego. Na początku roku 1943 Niemcy rozpoczęli już otwarcie przygotowania do likwidacji getta w Warszawie. Było jasne, że śmierć zgromadzonych w nim Żydów jest jedynie kwestią miesięcy. Wobec nieuchronności śmierci Żydowska Organizacja Bojowa (ŻOB), zadecydowała o podjęciu walki zbrojnej. Żołnierze powstańczy byli bardzo słabo uzbrojeni – posiadali jedynie broń użyczoną jej przez polski ruch oporu, bądź też kupioną lub ukradzioną Niemcom. Dowódcy powstania nie wierzyli nawet w możliwość jego sukcesu. Jedynym celem walki miała być „śmierć z podniesionym czołem”, nie zaś w komorach gazowych. Walki (rozpoczęte od 19 kwietnia 1943 roku) zbiegły się w czasie z kolejną serią wywózek mieszkańców i początkowo zaskoczyły Niemców. Już wkrótce jednak wprowadzili oni do getta większe siły. Dzielnica żydowska była zrównywana dom po domu, a Niemcy mordowali wszystkich mieszkańców, bez względu na ich stosunek do powstania. Ostatecznie tłumienie zrywu trwało aż do 16 maja 1943 roku. Getto zostało zrównane z ziemią i wyludnione, mieszkańcy trafili do obozów. Mimo że powstanie nie miało żadnych szans, sami powstańcy zginęli tak jak chcieli, walcząc. Pamiętajmy o tym wydarzeniu i nie bądźmy obojętni. Reagujmy na zło i krzywdę wyrządzaną drugiemu człowiekowi. 19 kwietnia w ZSP w Halinowie żeby uczcić 80 rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie, uczniowie wręczali pamiątkowe żonkile. Na rozmieszczonych na korytarzach monitorach szkolnych wyświetlano prezentację przygotowaną przez uczennicę klasy 8. Podczas przerw z radiowęzła wybrzmiewała muzyka upamiętniająca to wydarzenie. Nauczyciele przeprowadzili lekcje w oparciu o materiały udostępnione w ramach akcji Żonkile przez Muzeum POLIN.
Beata Grynfelder

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Znamy raport z badania MŁODE GŁOWY – ogólnopolski i nasz szkolny.

Bardzo dziękujemy Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie związane z realizacją badań naukowych pt. „MŁODE GŁOWY. OTWARCIE O ZDROWIU PSYCHICZNYM”. Mamy raport dotyczący naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego. Był on przedstawiany rodzicom podczas kwietniowego zebrania. Będzie wskazówką
do kierunków szkolnej pracy profilaktyczno-wychowawczej, ale również kierunków gminnej profilaktyki.
Cywilizacja zmienia się i wraz z jej rozwojem zmieniają się nasi uczniowie. Prosimy rodziców o wnikliwe zapoznanie się z raportem szkolnym, w którym brało udział 93 uczniów, ale również z raportem ogólnopolskim, w którym wzięło udział ponad 180 tysięcy uczniów z całego kraju.
Raport Szkoła Podstawowa w Halinowie
Raport ogólnopolski.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 41234