Zima w Gminie

W dniach 13 -17 lutego 2023r. w ZSP w Halinowie odbywała się akcja „Zima w Gminie”. W zajęciach uczestniczyły dzieci ze wszystkich szkół z terenu Gminy Halinów. W programie zajęć były ciekawe zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe oraz kulinarne. Dzieci miały możliwość spotkania ze znanym tancerzem z programu „Taniec z Gwiazdami” Rafałem Maserakiem. Odbyła się również wycieczka na ulubiony film do kina Promenada. Wszystkie dzieci miło spędziły pierwszy tydzień ferii i zadeklarowały uczestnictwo w letniej akcji.
Organizator Iwona Napiórkowska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)Spotkanie z pisarzem, podróżnikiem oraz ekstremalnym biegaczem Tomaszem Sobanią

Uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w dniach 8-9.02.2023 w spotkaniach z 24-letnim pisarzem Tomaszem Sobanią. Jest on autorem książek „Speculo” i „Nowy świt” oraz „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”, a także nowej książki „Biegiem z Polski do Rzymu 1500 kilometrów 36 maratonów”, a ponadto zaangażowanym charytatywnie biegaczem – w 2018 roku przebiegł 300km z hiszpańskiego Aviles do Santiago de Compostella (w 7 dni) dla chorej Laury, w 2019 roku już 750km z Zakopanego do Gdyni (29.07.-15.08.) dla chorej Dominiki, a ostatnio przebiegł 1500 km (w miesiąc) z Częstochowy do Rzymu prosto na audiencję u Papieża Franciszka dla Hani. Podróżnik – odwiedził 25 krajów świata, uczestniczył w dwumiesięcznym Rejsie Niepodległości z Panamy do Gdyni. Podczas spotkań Tomek opowiadał o tych niesamowitych doświadczeniach swoim młodszym kolegom. O tym jak wydał książkę jako nastolatek, jak korespondował z Robertem Lewandowskim, jak spełniał swoje marzenia “mimo wszystko”. Opowiadając kolejne historie, wskazując przeszkody jakie przezwyciężył na drodze do coraz większych celów, które przed sobą stawiał, motywował zebranych do działania. Zachęcał też uczniów do czytania, bo jak sam mówił dzięki książkom rozwijał swój wewnętrzny świat i budował fabuły swoich dwóch powieści. Jego historia okazała się dla tych młodych ludzi bardzo inspirująca i z zaciekawieniem słuchali jego opowieści.
Dziękujemy Radzie Rodziców i Dyrekcji Szkoły za opłacenie spotkań.
Biblioteka klas 4-8
Ewa Ludwiniak

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)Wyniki Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego o Powstaniu Styczniowym Pod Patronatem Burmistrza Halinowa Pana Adama Ciszkowskiego

W dniu 9 lutego Burmistrz Halinowa Pan Adam Ciszkowski wręczył nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego o Powstaniu Styczniowym.
Kategoria I uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych
PROJEKT ZNACZKA POCZTOWEGO OKOLICZNOŚCIOWEGO, PRACAINDYWIDUALNA

1 MIEJSCE – EMILIA RETKOWSKA, ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY W OKUNIEWIE
2 MIEJSCE – FRANCISZEK CEREMUGA, SZKOŁA PODSTAWOWA W CHOBOCIE
3 MIEJSCE – RAFAŁ PŁOSZAJ, SZKOŁA PODSTAWOWA W CHOBOCIE

800px-POL_Halinów_COA.svg

Kategoria II uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych
ESEJ HISTORYCZNY, PRACA INDYWIDUALNA

1 MIEJSCE – ANNA WOJCISZKO, ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W HALINOWIE
2 MIEJSCE – JULIA ROSIŃSKA, SZKOŁA PODSTAWOWA W CHOBOCIE
3 MIEJSCE – TOMASZ BĄK, ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W HALINOWIE

GRATULUJEMY!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Makuszyński byłby dumny… Podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów oraz Muzeum Niepodległości

„Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu. Miej serce i patrzaj w serce…”

Z radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły: Oliwia Kiczuk kl. VII c oraz Marta Ziarko kl. VIII d zajęły II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym organizowanym pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji dwusetnej rocznicy wydania „Ballad i romansów” A. Mickiewicza. Oliwia zaprezentowała wystąpienie pt. „Żądza władzy i nadmierna ambicja bywają źródłem wielu nieszczęść”, w którym odwołała się do „Balladyny J. Słowackiego, zaś Marta przekonywała jurorów i publiczność, że „Ballady i romanse” to skarbnica życiowych mądrości, a przesłanie „Świtezi” oraz „Świtezianki” jest wciąż aktualne, mimo że od ich napisania minęło tak wiele lat.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekunowie: Agnieszka Kupiec, Marlena Pilarska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Spotkanie klasy 2a z Dziadkiem Witka!!!

Tuż po Dniu Dziadka mieliśmy zaszczyt gościć w klasie Pana Karola, który wprowadził nas w tajniki pracy tapicera. W części praktycznej w ruch poszły deseczki, młotki i gwoździe. Każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w praktycznej nauce zawodu, wykonując ozdobne materiałowe guziki. W warsztatach wzięli również udział zaprzyjaźnieni uczniowie z klasy 5a. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i słodkie niespodzianki.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Klasa 8F z wizytą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

30 stycznia 2023 r. uczniowie klasy 8F odwiedzili Sejm RP. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednej z ważniejszych instytucji demokratycznego państwa. Po przejściu przez bramki bezpieczeństwa i kontrolę Straży Marszałkowskiej uczniami zaopiekowała się Pani przewodnik, która pokazała im makietę budynków sejmowych oraz przedstawiła historię tego miejsca. Następnym punktem zwiedzania była sala posiedzeń Sejmu. Uczniowie zasiedli w galerii przeznaczonej dla gości i dziennikarzy, a Pani przewodnik omówiła proces legislacyjny oraz zapoznała ich z pracą Sejmu i rozkładem miejsc w sali obrad. Później uczestnicy wycieczki zobaczyli Hall Główny i gablotę, w której znajdują się zabytkowe laski marszałkowskie. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia na schodach uczniowie zakończyli zwiedzanie Sejmu RP.
Beata Grynfelder

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 212