„Każdy inny – wszyscy równi” – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca poza świętowaniem Dnia Wiosny, w naszej szkole w szczególny sposób zwróciliśmy uwagę na potrzeby osób z Zespołem Downa. Tego właśnie dnia przypada ich święto. Data nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób chorych dodatkowego chromosomu w 21 parze. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs dla klas 1-3 „ Dwie skarpetki nie do pary”. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac, która jest naprawdę obszerna i kolorowa. Powstała też gazetka przedstawiająca podstawowe zagadnienia dotyczące osób z Zespołem Downa. W wielu klasach w tym dniu odbyły się lekcje informujące czym jest ta choroba, bo bardzo często to, czego nie znamy budzi w nas niepewność i lęk. Dodatkowo nasi nauczyciele i uczniowie, na znak tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla osób chorych ubrali „dwie, kolorowe skarpetki nie do pary”. Symbol ten ma pokazać, że bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
„Każdy inny – wszyscy równi” – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej