Listy klas pierwszych

W dniu 29 lipca 2023 roku komisja złożona z wychowawczyń oddziałów zerowych wraz z wicedyrektor Ewą Kupiec utworzyła skład osobowy przyszłorocznych klas pierwszych. Spełnione zostały prośby rodziców i mamy nadzieję, że utworzone klasy pierwsze będą sprzyjały rozwojowi naszych dzieci. Musimy uwzględnić różnorodność uczniów, ich temperamenty i możliwości, specyficzne potrzeby edukacyjne, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, ale również zasoby lokalowe szkoły. Utworzono sześć klas pierwszych o podobnym składzie osobowym pod względem płci, możliwości i potrzeb uczniów, sprzyjających równomiernemu rozwojowi dzieci. Listy klas pierwszych dostępne od 30 lipca 2023 r. od godziny 12.00, w wejściu głównym do szkoły od ulicy Okuniewskiej.
Przydział wychowawców nastąpi po 15 sierpnia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (9 votes cast)Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniowie mogą odczytać już w dniu 3 lipca 2023 roku wykorzystując
otrzymane w dniu zakończenia szkoły loginy i hasła.
W dniu 5 lipca Dyrektor ZSP w Halinowie odbiera zaświadczenia o wynikach w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.
W dniu 6 lipca uczniowie odbierają zaświadczenia o wynikach i ich kopie z sekretariatu szkoły. Zapraszamy w godzinach 7.00 – 15.00.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Zapraszamy na zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Wszystkie uroczystości odbywają się na hali sportowej.
Godzina 9.00 – uroczystość zakończenia roku dla klas 1 – 3.
Godzina 10.00 – uroczystość zakończenia roku dla klas 4 – 7.
Godzina 12.00 – uroczystość zakończenia roku dla klas 8.

Ksiądz Proboszcz zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na mszę do kościoła w Halinowie o godzinie 8.00.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Projekt Edukacyjny „Europa i Ja”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas: 1a, 2a oraz 2b przystąpili do projektu edukacyjnego autorstwa pani Ilony Broniszewskiej, pt.: „Europa i Ja”. Celem projektu było przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów leżących w Europie. Każda grupa przystępując do projektu wybierała sobie jedno państwo europejskie (oprócz Polski) i wykonywała wszystkie zadania w odniesieniu do tego państwa. W tym roku poszerzaliśmy wiedzę na temat Francji, Hiszpanii i Danii. Sposób realizacji zadań zależał od inwencji nauczyciela prowadzącego. W trakcie realizacji uczniowie poprzez różne działania, z wykorzystaniem metod aktywizujących i TIK, zdobywali wiedzę na tematy dotyczące wybranego kraju, w zakresie jego lokalizacji na mapie, poznania symboli narodowych, zabytków i ważnych miejsc, charakterystycznych potraw, elementów języka, roślin, zwierząt i elementów kultury. Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobyli nowe doświadczenia i rozwinęli zainteresowania dotyczące Europy. Dzięki działaniom grupowym zintegrowali swoje zespoły klasowe oraz rozwijali umiejętności pracy w grupie. Podczas zdobywania wiedzy na wybrane tematy, nabyli i doskonalili umiejętność wyszukiwania informacji w różnych źródłach. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w projekcie, bawiąc się i ucząc jednocześnie!
Nauczyciele realizujący projekt:
Monika Koprowicz-Waszczuk
Monika Janusz
Elżbieta Rokicka
Anna Maciak

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Wywóz nakrętek

„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.
Pomagając innym pomagasz i sobie.”

Robert Baden–Powell

Na początku czerwca 2023r. odbył się wywóz zebranych w ciągu roku nakrętek. W tym roku szkolnym uzbieraliśmy 915 kg plastikowych korków. Dało nam to 1280 zł. Pieniądze zostaną przekazane naszym podopiecznym podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego – Zuzannie Machaj i Piotrowi Starczykowi.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, ich rodzicom i rodzinom za zaangażowanie w akcję, ogromne serce i wsparcie. Jednocześnie zachęcam do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.
Serdeczne podziękowania kieruję do uczniów, którzy pomogli w przygotowaniu nakrętek do transportu i załadunku – Annie Roguszewskiej, Gabrieli Janusz, Oliwii Bondyrze, Joannie Dul, Alanowi Dzięsławowi, Maciejowi Januszowi oraz rodzicom – Jarosławowi Dzięsławowi i Tomaszowi Roguszewskiemu.
Organizator Akcji Nakrętka: Justyna Mirosz

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)2a wybrała się w podróż do Hiszpanii

W tym roku szkolnym klasa 2a wybrała się w podróż do Hiszpanii. Szkoda, że tylko palcem po mapie, ale zbliżają się wakacje więc kto wie, komu ta zdobyta wiedza może się przydać. Wraz z realizacją kolejnych zadań projektu edukacyjnego „Europa i JA” odkrywaliśmy ten piękny kraj. Dzięki uprzejmości Rodziców Marcela poznaliśmy jeden z najciekawszych regionów – urokliwą Katalonię. Tata bardzo ciekawie opowiadał o jej historii, zabytkach i obecnej sytuacji, nauczyliśmy się podstawowych kroków Sardany- tradycyjnego tańca, przyrządziliśmy pan tomatę i spróbowaliśmy regionalnych przysmaków, które specjalnie dla nas przywieźli z Hiszpanii Rodzice Marcela.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 512345