Projekt Edukacyjny „Europa i Ja”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas: 1a, 2a oraz 2b przystąpili do projektu edukacyjnego autorstwa pani Ilony Broniszewskiej, pt.: „Europa i Ja”. Celem projektu było przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów leżących w Europie. Każda grupa przystępując do projektu wybierała sobie jedno państwo europejskie (oprócz Polski) i wykonywała wszystkie zadania w odniesieniu do tego państwa. W tym roku poszerzaliśmy wiedzę na temat Francji, Hiszpanii i Danii. Sposób realizacji zadań zależał od inwencji nauczyciela prowadzącego. W trakcie realizacji uczniowie poprzez różne działania, z wykorzystaniem metod aktywizujących i TIK, zdobywali wiedzę na tematy dotyczące wybranego kraju, w zakresie jego lokalizacji na mapie, poznania symboli narodowych, zabytków i ważnych miejsc, charakterystycznych potraw, elementów języka, roślin, zwierząt i elementów kultury. Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobyli nowe doświadczenia i rozwinęli zainteresowania dotyczące Europy. Dzięki działaniom grupowym zintegrowali swoje zespoły klasowe oraz rozwijali umiejętności pracy w grupie. Podczas zdobywania wiedzy na wybrane tematy, nabyli i doskonalili umiejętność wyszukiwania informacji w różnych źródłach. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w projekcie, bawiąc się i ucząc jednocześnie!
Nauczyciele realizujący projekt:
Monika Koprowicz-Waszczuk
Monika Janusz
Elżbieta Rokicka
Anna Maciak

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Wywóz nakrętek

„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.
Pomagając innym pomagasz i sobie.”

Robert Baden–Powell

Na początku czerwca 2023r. odbył się wywóz zebranych w ciągu roku nakrętek. W tym roku szkolnym uzbieraliśmy 915 kg plastikowych korków. Dało nam to 1280 zł. Pieniądze zostaną przekazane naszym podopiecznym podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego – Zuzannie Machaj i Piotrowi Starczykowi.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, ich rodzicom i rodzinom za zaangażowanie w akcję, ogromne serce i wsparcie. Jednocześnie zachęcam do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.
Serdeczne podziękowania kieruję do uczniów, którzy pomogli w przygotowaniu nakrętek do transportu i załadunku – Annie Roguszewskiej, Gabrieli Janusz, Oliwii Bondyrze, Joannie Dul, Alanowi Dzięsławowi, Maciejowi Januszowi oraz rodzicom – Jarosławowi Dzięsławowi i Tomaszowi Roguszewskiemu.
Organizator Akcji Nakrętka: Justyna Mirosz

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)2a wybrała się w podróż do Hiszpanii

W tym roku szkolnym klasa 2a wybrała się w podróż do Hiszpanii. Szkoda, że tylko palcem po mapie, ale zbliżają się wakacje więc kto wie, komu ta zdobyta wiedza może się przydać. Wraz z realizacją kolejnych zadań projektu edukacyjnego „Europa i JA” odkrywaliśmy ten piękny kraj. Dzięki uprzejmości Rodziców Marcela poznaliśmy jeden z najciekawszych regionów – urokliwą Katalonię. Tata bardzo ciekawie opowiadał o jej historii, zabytkach i obecnej sytuacji, nauczyliśmy się podstawowych kroków Sardany- tradycyjnego tańca, przyrządziliśmy pan tomatę i spróbowaliśmy regionalnych przysmaków, które specjalnie dla nas przywieźli z Hiszpanii Rodzice Marcela.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 11