Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych

W dniu 27 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Halinowie odbył się XIII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych dla klas IV-VI oraz VII – VIII. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas VII – VIII oraz 34 uczniów klas IV-VI. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z pytań (m.in. test wyboru, uzupełnianie zdań) sprawdzających ich znajomość i wiedzę z zakresu kultury, geografii, historii i tradycji krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.
Wyniki konkursu w kategorii klas VII-VIII
I miejsce – Filip Wownysz- kl. 8d
II miejsce- Bartosz Kister- kl. 7d i Rafał Ruciński- kl. 8d
III miejsce – Szczepan Porosiło – kl. 8b
Wyróżnienie – Anna Roguszewska – kl. 7c

Wyniki konkursu w kategorii klas IV-VI
I miejsce – Antonina Czech- kl. 5b
II miejsce- Michał Dąbrowski- kl. 6c
III miejsce – Aleksander Pieńkowski – kl. 6b
Wyróżnienie – Mateusz Grochowski – kl. 4d i Kacper Kwiatkowski – kl. 4d

Serdecznie gratulujemy! Organizatorzy: zespół nauczycieli języków obcych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Egzamin ósmoklasisty 23, 24, 25 maja 2023 roku

Arkusz z języka polskiego —>>>


Arkusz z matematyki —>>>


O godzinie 8.30 zespoły nadzorujące egzamin wpuszczają uczniów do sal egzaminacyjnych. Miejsca są losowane. Konieczne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość ucznia np. legitymacja szkolna, dowód osobisty lub inny dokument. Uczeń powinien również posiadać długopis z czarnym wkładem.
O godzinie 8.45 przedstawiciel zespołu nadzorującego wraz z uczniem odbiera arkusze egzaminacyjne od dyrektora szkoły.
O godzinie 9.00 arkusze zostają rozdane i rozpoczyna się egzamin. Po rozdaniu arkuszy uczniowie spóźnieni nie będą wpuszczani do sali egzaminacyjnej.

W dniu 23 maja 2023 roku uczniowie klas ósmych piszą egzamin z języka polskiego. Rozpoczęcie egzaminu o godzinie 9.00. Egzamin trwa 120 minut. Dla uczniów z dostosowaniem w postaci wydłużenia czasu, egzamin trwa 180 minut.

W dniu 24 maja 2023 roku uczniowie klas ósmych piszą egzamin z matematyki. Rozpoczęcie egzaminu o godzinie 9.00. Egzamin trwa 100 minut. Dla uczniów z dostosowaniem w postaci wydłużenia czasu, egzamin trwa 150 minut.

W dniu 25 maja 2023 roku uczniowie klas ósmych piszą egzamin z języka angielskiego. Rozpoczęcie egzaminu o godzinie 9.00. Egzamin trwa 90 minut. Dla uczniów z dostosowaniem w postaci wydłużenia czasu, egzamin trwa 135 minut.

Wszyscy uczniowie zostali szczegółowo poinformowani o przebiegu egzaminu ale na wszelki wypadek podajemy skrót niezbędnych wiadomości o egzaminie 2023r.

Zasady obowiązujące podczas egzaminu —>>>
Instrukcja zaznaczania odpowiedzi —>>>

Trzymamy kciuki. Będzie dobrze bo Jesteście przygotowani.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (5 votes cast)Bo wszystkie dzieci są SMART!

W piękny wiosenny dzień uczniowie klasy 2a i 3d wyjechali do Centrum Mądrej Zabawy SMART KIDS PLANET w Warszawie. Urozmaicone zajęcia i warsztaty rozwijały umiejętność współpracy oraz wspomagały integrację grup. Każdy z uczniów mógł uczestniczyć w różnych strefach niecodziennej zabawy – segregować odpady, nadawać paczki czy zrobić zakupy w supermarkecie, gdzie w rolę kasjera mógł wcielić się każdy.
Wszyscy uczniowie wrócili zachwyceni i bogatsi o nowe doświadczenia, a dla nas dorosłych było to potwierdzenie, że dzieci najwięcej i najchętniej uczą się właśnie przez zabawę.
Justyna Mirosz, Monika Janusz, Ewa Mielcarz z uczniami

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (5 votes cast)Lekcja w Castoramie klasy 3d

Dnia 11 maja uczniowie klasy 3d udali się do Castoramy, gdzie odbyły się przygotowane specjalnie dla nich warsztaty ogrodnicze. Każdy ozdobił otrzymaną doniczkę i posadził w niej kwiaty. Pod okiem Pań z Castoramy uczniowie udali się również na spacer po tym ogromnym sklepie. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, drobną niespodziankę i mógł zabrać do domu swoją roślinę w własnoręcznie udekorowanej ekologicznej doniczce. Niespodzianką okazała się również wizyta w pobliskim McDonald’s z której wszyscy bardzo się ucieszyli. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.
Justyna Mirosz i Ewa Mielcarz z uczniami

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Ciekawa lekcja historii

Nasza przygoda rozpoczęła się od bardzo ciekawych zajęć, które w nietypowy sposób przeprowadzili dla nas pracownicy muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie klasy 2a mieli okazję stworzyć własny komiks o Józefie Piłsudskim w ramach realizacji tematu „Kiedy Józef był Ziukiem”. Dowiedzieli się jak młody Józef spędzał wolny czas i czy lubił chodzić do szkoły. Trzecioklasiści natomiast uczestniczyli w warsztatach specjalnych „Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych”. W czasie tego spotkania łączącego elementy spektaklu i pedagogiki zabawy dzieci miały możliwość zrozumieć czym tak naprawdę jest niepodległość. Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w przebieg spektaklu co pozwoliło im nie tylko poznać nowe pojęcia, lecz także emocjonalnie i fizycznie ich doświadczyć.
Lekcje uważamy za bardzo udane i przyjemne za co serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum.
Justyna Mirosz, Monika Janusz i Edyta Beczek z uczniami

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 15 maja 2023 r. do 19 czerwca 2023, godzina 15.00 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 15 maja 2023 r. do 29 maja 2023 r.


Jeśli wybrałeś szkołę w Warszawie rekrutację prowadzisz elektronicznie przez system
Kliknij TUTAJ —>>>


Jeśli wybrałeś szkołę w Mińsku Mazowieckim rekrutację prowadzisz elektronicznie przez system
Kliknij TUTAJ —>>>

Uwaga. Zapamiętaj login nadany przez system rekrutacji. Będziesz go używał wielokrotnie. Szkoła nie zna Twojego loginu.

Szczegóły znajdziesz w zakładce w prawym menu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Strona 1 z 3123