Młodzież z Esbjerg z wizytą w naszej szkole

Organizowanie międzynarodowych wymian w naszej szkole stanowi wieloletnią tradycję naszej szkoły. W dniach od 12 do 17 marca młodzież z duńskiego miasta Esbjerg gościła w rodzinach naszych uczniów. Młodzi Duńczycy zwiedzili nie tylko Halinów, ale także Warszawę, Kraków i Oświęcim. Polsko-duńską grupą młodzieży opiekowali się p. dyrektor Lidia Kołakowska, p. Krystyny Tulewicz oraz duńscy nauczyciele p. Krista Eriksen i p. Jesper Hjuler. W Krakowie uczniowie zwiedzili Katedrę i odbyli wędrówkę po Starówce. W Oświęcimiu młodzież była w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym. Zarówno nas, jak i naszych duńskich kolegów bardzo poruszyła tragedia II Wojny Światowej i okupacji. Była to dla nas niezmiernie ważna lekcja historii.

Trzeci dzień goście spędzili w Warszawie: podziwiali zrekonstruowaną po II wojnie światowej zabudowę staromiejską, Katedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta, warszawską syrenkę, zwiedzili Pałac w Wilanowie, byli w Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego.
W kolejnym dniu uczniowie zaprosili swoich duńskich gości do szkoły. W programie wizyty w naszej placówce p. Monika Fidecka , koordynator projektu „Złote Szkoły NBP” przygotowała zajęcia dotyczące ekonomii. Spotkanie poprowadziły Madga Czerkas i Ola Gołębiewska. Młodzież polsko-duńska z zainteresowaniem włączyła się w wykonanie zadań projektowych.
Kolejnym punktem programu była prezentacja „In the light of Polish culture and nature”.. Młodzież naszej szkoły, pod kierunkiem p. D. Bębnowicz i p. K.Tulewicz przybliżyła gościom naszą historię i osiągnięcia kultury, ze szczególnym uwzględnieniem Roku Kopernikowskiego. przypadającego na 2023 rok!
Na zakończenie goście zostali zaproszeni przez swoich polskich kolegów na lekcje do swoich klas. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla duńskich gości jaki młodzieży naszej szkoły.
Po południu młodzież spotkała się z p. burmistrzem Adamem Ciszkowskim, sekretarzem Gminy, p. Robertem Grubkiem i Dyrektorem Centrum Usług Wspólnych, p. Dominiką Martoń-Jaroszewską.
Uczniowie posługiwali się językiem angielskim, szlifując swoje umiejętności językowe. Zarówno uczniowie, jak i ich rodziny przyjęli swoich gości bardzo serdecznie. Młodzież spędziła bardzo miło czas i goście duńscy wrócili do Esbjerg z niezapomnianymi wrażeniami
W ostatnim tygodniu maja odbędzie się rewizyta w Danii, a w programie między innymi Legoland.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (3 votes cast)
Młodzież z Esbjerg z wizytą w naszej szkole, 6.0 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej