Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Nikt nie myślał o lekcjach, podręcznikach i sprawdzianach. Ten dzień upłynął naszym uczniom na świętowaniu pierwszego dnia wiosny. Przedstawiciele klas ósmych rozegrali mecz w piłkę ręczną z drużyną nauczycieli. Kolejno odbył się pokaz mody wiosennej. Jury wybrało Miss i Mister Wiosny. Główną atrakcją dnia były rozgrywki między klasami, klasy 4-6 zmierzyły się w grze dwa ognie a klasy 7-8 w siatkówkę. Był to dzień pełen emocji i zabawy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Etap szkolny Powiatowego Konkursu „Master of English Grammar 2023”

W dniu 22 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbył się etap szkolny do Powiatowego Konkursu „Master of English Grammar 2023” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Adresowany był do uczniów z klas siódmych i ósmych. Do rywalizacji przystąpiło 13 śmiałków. Etap szkolny konkursu został przeprowadzony w formie testu gramatycznego, który obejmował zagadnienia, wykraczające poza podstawę programową z języka angielskiego. Głównymi celami było doskonalenie umiejętności językowych uczniów oraz budowanie motywacji do nauki języków obcych.
Do II etapu Powiatowego Konkursu „Master of English Grammar 2023” zakwalifikowały się: Magdalena Czerkas z kl. 8b oraz Aleksandra Gołębiewska z kl. 8c. Serdecznie gratulujemy!
Wszystkich uczestnikom serdecznie gratulujemy szerokiej wiedzy gramatycznej i dziękujemy za zaangażowanie!
Opiekunowie: M. Rudnik, I. Szyperska-Urban

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Gminna profilaktyka dla uczniów naszej szkoły

Dzięki inicjatywie Pani Dominiki Martoń-Jaroszewskiej, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych uczniowie klas 4 – 8 mogli uczestniczyć w szkoleniach profilaktycznych. Dwugodzinne spotkania uczniów ze szkoleniowcem na temat współczesnych zagrożeń, zwłaszcza cybernetycznych, a także kształcenie umiejętności emocjonalno-społecznych wpisały się w działania wychowawczo-profilaktyczne szkoły.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)Wycieczka klasy 8F do Muzeum Powstania Warszawskiego

20 marca 2023 r. uczniowie klasy 8F pod opieką wychowawcy i jednego z rodziców wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież pod kierunkiem Pana przewodnika obejrzała zaprojektowaną w niepowtarzalny sposób ekspozycję muzealną, która oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed ponad siedemdziesięciu lat, chodzą po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy.
Duże wrażenie na młodzieży zrobiły gabloty z oryginalnymi biało-czerwonymi opaskami, które nosili powstańcy oraz replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1. Uczniowie przeszli przez kanał, nauczyli się jak strzelano ze Stena i chętnie zasiedli w replice motocykla z tamtych czasów. 63 dni powstania ukazane w pasjonujący sposób były niezapomnianą lekcją historii Polski.
Beata Grynfelder

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Warsztaty „Jestem SOS”

W Naszej szkole od stycznia cyklicznie odbywają się warsztaty „Jestem SOS”. Podczas zajęć prowadzonych przez edukatora poruszane są aktualne i ważne kwestie dla młodzieży. Uczniowie w przyjaznej atmosferze mają szansę wypowiedzieć się na istotne dla nich tematy. Dla każdej klasy zaplanowane są 4 warsztaty. Tematyka zajęć:
1. Tolerancja i empatia.
2. Samoakceptacja.
3. Komunikacja w różnorodności.
4. Przeciwdziałanie cyberprzemocy

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.8/10 (4 votes cast)„Każdy inny – wszyscy równi” – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca poza świętowaniem Dnia Wiosny, w naszej szkole w szczególny sposób zwróciliśmy uwagę na potrzeby osób z Zespołem Downa. Tego właśnie dnia przypada ich święto. Data nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób chorych dodatkowego chromosomu w 21 parze. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs dla klas 1-3 „ Dwie skarpetki nie do pary”. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac, która jest naprawdę obszerna i kolorowa. Powstała też gazetka przedstawiająca podstawowe zagadnienia dotyczące osób z Zespołem Downa. W wielu klasach w tym dniu odbyły się lekcje informujące czym jest ta choroba, bo bardzo często to, czego nie znamy budzi w nas niepewność i lęk. Dodatkowo nasi nauczyciele i uczniowie, na znak tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla osób chorych ubrali „dwie, kolorowe skarpetki nie do pary”. Symbol ten ma pokazać, że bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 41234