Występy cheerleaderek

W dniach 13 – 14 listopada 2023r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie odbył się Turnieje Koszykówki Dziewcząt i Chłopców z klas IV-VI o Puchar Burmistrza Halinowa. Rozgrywki uświetniały występy zespołu tanecznego dziewcząt z klas IV i V. Dziewczęta podtrzymywały energię kibiców podczas przerw, tak aby w czasie kolejnych meczów tak samo mocno zagrzewali drużyny do walki.
Zespół taneczny – klasa IV: Aleksandra Chabiera, Natalia Kurchan, Zuzanna Kwiatkowska, Nikola Lewandowska, Barbara Niezgoda, Weronika Nożewska, Maja Roguska, Małgorzata Sadowska, Anna Stefaniak, Iga Szałas, Amelia Szpetnar, Anastazja Szylar.
Zespól taneczny – klasa V: Zofia Błaszczyk, Laura Budny, Stefaniia Dubrova, Valeriia Dychko, Maria Kierat, Aleksandra Krawczyńska, Natalia Kuć, Gabriela Łabędź, Maria Opałka, Aleksandra Rogala, Wiktoria Rogowska, Julia Samojło, Nikola Siwczuk, Aurelia Stelmach, Barbara Toborek, Joanna Wielądek, Oliwia Poniecka, Pollina Borowska
Zajęcia językowo – taneczne dla klas IV i V odbywają się w ramach projektu „Kompetentne i kreatywne dzieciaki w Gminie Halinów. Wsparcie uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Halinowie i Okuniewie”.
Magdalena Lesiak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)Klasa w Terenie – uczniowie 2c odkrywają tajemnice drzew

W słoneczne październikowe przedpołudnie uczniowie klasy 2c – w ramach realizacji innowacji KLASA W TERENIE – postanowili przyjrzeć się z bliska drzewom rosnącym na terenie placu szkoły. Sporządzone podczas zajęć notatki dotyczyły nie tylko wyglądu i nazwy poszczególnych drzew, ale również grubości pnia i cech charakterystycznych każdej rośliny. Czas spędzony na świeżym powietrzu był zarówno lekcją przyrody, plastyki, matematyki i – co najważniejsze – ukochanego wf-u.
Wychowawca klasy 2c Katarzyna Świerczyńska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Zdrowe odżywianie w 1c

W ostatnim czasie klasa 1 c bardzo dużo mówiła o zasadach zdrowego odżywiania. Uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe śniadanie, podczas którego mogli spróbować nowych smaków. Dbajmy o zdrowie, bo przecież „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Szkolny konkurs „Jesień w obiektywie”

Zapraszamy uczniów klas 4 – 8 do szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego. Składanie prac konkursowych do 08.12.2023 r., rozstrzygnięcie nastąpi 17.12.2023 r.
Organizatorzy: Maria Groszek, Marta Zakrzewska-Kucharska
Regulamin —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Wycieczka kl. 5 c i 5 e do Zamku w Liwie

Uczniowie klasy 5c i 5e 02.11.2023 r. mieli przyjemność zwiedzać Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie. Poznaliśmy różne rodzaje broni białej i palnej, ubiór ówczesnych wojowników oraz dzieła polskich malarzy min. fragment panoramy ” Berezyna” Wojciecha Kossaka. Dzieci brały również udział w lekcji muzealnej ” Kultura rycerska w średniowieczu”. Dzięki tym zajęciom poznały opancerzenie i stroje rycerskie. Mogli je obejrzeć i przymierzyć. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadał o wychowaniu i edukacji rycerzy. Na koniec odwiedziliśmy wierzę, na której nocami przechadza się Żółta Dama…..
Opiekunowie: Jadwiga Siwek, Agnieszka Wesołowska, Marta Zakrzewska-Kucharska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)„Twarze Niepodległej”

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia „Twarze Niepodległej” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w której wystąpili uczniowie z klasy 7c i 8c. Podczas akademii uczniowie przybliżyli sylwetki Ojców i Matek Niepodległości, zaprezentowali też piosenki legionowe. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat Aleksandry i Józefa Piłsudskich, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa i Ireny Kosmowskiej. Wszyscy wymienieni przedkładali wartość, jaką jest Ojczyzna nad osobiste ambicje. Pomimo odmiennych światopoglądów osoby te potrafiły wznieść się ponad podziały i pracować dla odradzającej się po 123 latach niewoli Ojczyzny.
Monika Fidecka, Małgorzata Podolak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 212