„Twarze Niepodległej”

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia „Twarze Niepodległej” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w której wystąpili uczniowie z klasy 7c i 8c. Podczas akademii uczniowie przybliżyli sylwetki Ojców i Matek Niepodległości, zaprezentowali też piosenki legionowe. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat Aleksandry i Józefa Piłsudskich, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa i Ireny Kosmowskiej. Wszyscy wymienieni przedkładali wartość, jaką jest Ojczyzna nad osobiste ambicje. Pomimo odmiennych światopoglądów osoby te potrafiły wznieść się ponad podziały i pracować dla odradzającej się po 123 latach niewoli Ojczyzny.
Monika Fidecka, Małgorzata Podolak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
„Twarze Niepodległej”, 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej