Świętujemy Niepodległość

Uczniowie klasy 3e i 3d pod kierownictwem wychowawczyń: Joanny Szczepańskiej, Anny Przybysz i Izabeli Kwaśniewskiej-Gosik przygotowali przepiękną i wzruszającą akademię z okazji Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie przygotowali się do najważniejszego święta dla Polaków – galowe stroje i kotyliony to już tradycja w naszej szkole.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)„My Słowianie – Początki Państwa Polskiego”

Organizujemy wystawę prac plastycznych. Zapraszamy do udziału uczniów klas 1-3. Powołane jury dokona oceny prac biorąc pod uwagę zgodność z tematem, kreatywność, estetykę wykonania i samodzielność!!! Wyróżniające się prace zostaną nagrodzone upominkami, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Prace należy przekazać do wychowawcy klasy. Rozstrzygnięcie nastąpi 20 listopada 2023r.
Na prace plastyczne czekamy do 15 listopada!!!
Szczegóły konkursu —>>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Tydzień Dobrych Relacji

Za nami Tydzień Dobrych Relacji organizowany w ramach kampanii „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”. Zarówno dla uczniów jak i pracowników szkoły był to czas wyjątkowy, pełen pozytywnych wrażeń oraz wspólnej zabawy. Zaczęliśmy od zadania przygotowanego przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły, którego celem było wypisanie na kartkach wyrazów, określeń i skojarzeń opisujących dobre relacje. Nie zabrakło także teorii czyli lekcji wychowawczych dotyczących relacji rówieśniczych. Później było już tylko ciekawiej. Pojawiły się „Roztańczone przerwy” gdzie uczennice prezentowały przygotowane układy taneczne, „Zabawy integracyjne w klasach”, które sprzyjały budowaniu życzliwej atmosfery czy „Szalone przerwy” podczas których uczniowie bawili się wspólnie z nauczycielami w tradycyjne zabawy integracyjne. Dużo pozytywnej energii i uśmiech przyniósł także „Słodki piątek” podczas którego na naszych uczniów czekały od samego rana cukierki z „dobrym słowem”. Największym wyzwaniem była jednak „Przerwa ciszy” podczas której nikt nic nie mówił natomiast wszyscy obdarzali się życzliwymi gestami i uśmiechami. Mamy nadzieję, że troska o właściwe, zdrowe i piękne relacje pozostanie z nami na stałe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Zajęcia teatralno-językowe

Miłośnicy teatru i języka angielskiego spotykają się w każdy czwartek, by przygotować program artystyczny poświęcony K. I. Gałczyńskiemu. Doskonalą swe role, poznając twórczość „Srebrnego Konstantego” oraz słówka i tekst kolędy w języku Shakespeare’a.
Nasz spektakl już w grudniu.
Marlena Pilarska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Podziękowania za Pola Nadzei

„Nie wolno przechodzić obojętnie. Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to, kim jest. To dar z nas samych”
(Św. Jan Paweł II)

Drodzy Rodzice, uczniowie i pracownicy naszej szkoły
W Październiku b.r. wolontariusze klas 1-3 oraz Szkolnego Koła Caritas prowadzili w naszej szkole kolejną edycję Pól Nadziei, rozprowadzając na terenie Szkoły w dniach 9.10-20.10, cebulki żonkili. Sprowadziliśmy 500 sztuk cebulek i ustaliliśmy koszt jednej cebulki na minimum 3 zł. W szkole rozprowadziliśmy ok 400 cebulek i uzyskaliśmy 1155,56 zł.
Pozostałe ok 100 cebulek przekazaliśmy wspólnocie Bielanek, z prośbą o przeprowadzenie Akcji Pól Nadziei w Kościele p.w. NMP Matki Łaski Bożej. Akcja została przeprowadzona w Niedzielę 29.11 i uzyskano kwotę 847 zł.
Cała kwota – 2002,56 zł przekazano Ośrodkowi Hospicjum Domowe Księży Marianów przy ulicy Tykocińska w Warszawie.

Podziękowania

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Kreatywna matematyka

Dziś dla odmiany trochę plastyczno- matematycznie ( kartki i domki 3d) oraz gry rozwijające logiczne myślenie. Jak widać matematyką też można się bawić.
Agata Sokołowska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 212