Wycieczka kl. 5 c i 5 e do Zamku w Liwie

Uczniowie klasy 5c i 5e 02.11.2023 r. mieli przyjemność zwiedzać Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie. Poznaliśmy różne rodzaje broni białej i palnej, ubiór ówczesnych wojowników oraz dzieła polskich malarzy min. fragment panoramy ” Berezyna” Wojciecha Kossaka. Dzieci brały również udział w lekcji muzealnej ” Kultura rycerska w średniowieczu”. Dzięki tym zajęciom poznały opancerzenie i stroje rycerskie. Mogli je obejrzeć i przymierzyć. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadał o wychowaniu i edukacji rycerzy. Na koniec odwiedziliśmy wierzę, na której nocami przechadza się Żółta Dama…..
Opiekunowie: Jadwiga Siwek, Agnieszka Wesołowska, Marta Zakrzewska-Kucharska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Wycieczka kl. 5 c i 5 e do Zamku w Liwie, 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej