Bo wszystkie dzieci są SMART!

W piękny wiosenny dzień uczniowie klasy 2a i 3d wyjechali do Centrum Mądrej Zabawy SMART KIDS PLANET w Warszawie. Urozmaicone zajęcia i warsztaty rozwijały umiejętność współpracy oraz wspomagały integrację grup. Każdy z uczniów mógł uczestniczyć w różnych strefach niecodziennej zabawy – segregować odpady, nadawać paczki czy zrobić zakupy w supermarkecie, gdzie w rolę kasjera mógł wcielić się każdy.
Wszyscy uczniowie wrócili zachwyceni i bogatsi o nowe doświadczenia, a dla nas dorosłych było to potwierdzenie, że dzieci najwięcej i najchętniej uczą się właśnie przez zabawę.
Justyna Mirosz, Monika Janusz, Ewa Mielcarz z uczniami

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (5 votes cast)Lekcja w Castoramie klasy 3d

Dnia 11 maja uczniowie klasy 3d udali się do Castoramy, gdzie odbyły się przygotowane specjalnie dla nich warsztaty ogrodnicze. Każdy ozdobił otrzymaną doniczkę i posadził w niej kwiaty. Pod okiem Pań z Castoramy uczniowie udali się również na spacer po tym ogromnym sklepie. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, drobną niespodziankę i mógł zabrać do domu swoją roślinę w własnoręcznie udekorowanej ekologicznej doniczce. Niespodzianką okazała się również wizyta w pobliskim McDonald’s z której wszyscy bardzo się ucieszyli. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.
Justyna Mirosz i Ewa Mielcarz z uczniami

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Ciekawa lekcja historii

Nasza przygoda rozpoczęła się od bardzo ciekawych zajęć, które w nietypowy sposób przeprowadzili dla nas pracownicy muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie klasy 2a mieli okazję stworzyć własny komiks o Józefie Piłsudskim w ramach realizacji tematu „Kiedy Józef był Ziukiem”. Dowiedzieli się jak młody Józef spędzał wolny czas i czy lubił chodzić do szkoły. Trzecioklasiści natomiast uczestniczyli w warsztatach specjalnych „Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych”. W czasie tego spotkania łączącego elementy spektaklu i pedagogiki zabawy dzieci miały możliwość zrozumieć czym tak naprawdę jest niepodległość. Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w przebieg spektaklu co pozwoliło im nie tylko poznać nowe pojęcia, lecz także emocjonalnie i fizycznie ich doświadczyć.
Lekcje uważamy za bardzo udane i przyjemne za co serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum.
Justyna Mirosz, Monika Janusz i Edyta Beczek z uczniami

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 11