Klasy 4 – 8 świętują 3 Maja

Uczniowie klas 4d, 7c i 6c przygotowali wspaniałe przedstawienie z okazji Narodowego Święta Konstytucji. Wiersze, piosenki oraz narracje przypomniały wszystkim uczniom klas 4 – 8 historie Polski. Młodzi artyści przygotowali do występu nauczyciele: Elżbieta Jerzak, Monika Fidecka i Małgorzata Podolak.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)Klasy 1 -3 świętują 3 Maja

W dniu 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 232 rocznicę uchwalenia tak ważnej dla Polaków, pierwszej w Europie a drugiej na świecie Konstytucji. Uczniowie klas: 3c i 3e poprzez wiersze i piosenki przybliżyli nam ważne wydarzenia w dziejach naszego kraju, przypomnieli znaczenie słów: Wolność, Naród, Ojczyzna. Tego dnia wybrzmiał i został odtańczony nasz narodowy taniec – polonez, który uświetnił tę uroczystość. Akademia była ważną lekcją historii i pokazała, że jako naród mamy wiele powodów do dumy. Nad uczniami czuwały nauczycielki: Barbara Kosowska, Edyta Beczek i Iwona Wojtaszek, które potrafiły pokazać aktorskie zdolności swoich uczniów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Niezwykłe lekcje chemii w klasie 1a

W ramach realizowanej w naszej klasie innowacji pt. „Mądra głowa, sprawne ręce” zaprosiliśmy Panią Dorotę, mamę jednego z naszych uczniów, która przeprowadziła dla nas niezwykłe lekcje chemii. Na samym początku Pani Dorota zapoznała nas wszystkich z zasadami bezpieczeństwa, do których musieliśmy się dostosować w trakcie pracy. Podczas realizacji pierwszego tematu: „Czy nie ma dymu bez ognia” poznaliśmy właściwości i zastosowanie suchego lodu. Pani Dorota w prostych działaniach laboratoryjnych zademonstrowała nam suchy lód i jego działanie. Drugi temat dotyczył świata smaków. Eksperymentowaliśmy z użyciem papierków lakmusowych, badaliśmy pH różnych jadanych substancji. Podczas trzecich zajęć, dotyczących kuchni molekularnej dowiedzieliśmy się, co to jest proces sferyfikacji. Pani Dorota pokazała nam jak otrzymać galalit, czyli plastik z mleka. Najważniejsze, że wiele z tych badań każdy z nas mógł przeprowadzić samodzielnie. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie za poświęcony czas, przekazanie nam ogromu wiedzy i podzielenie się swoją pasją. Na pewno te ciekawe lekcje pozostaną w naszej pamięci na długo.
Wychowawczyni kl. 1a Monika Koprowicz-Waszczuk

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Klasa 1a zwiedza Zajezdnię Autobusową „Ostrobramska”

W dniu 17 kwietnia uczniowie klasy 1a udali się na wycieczkę do Zajezdni Autobusowej „Ostrobramska” w Warszawie. Na miejscu rozsiedliśmy się wygodnie w przeznaczonym tylko dla nas miejskim autobusie. Tam poznaliśmy różne ciekawostki na temat pracy kierowcy autobusowego i samych autobusów. Tata jednego z naszych uczniów, który pracuje w tej zajezdni zapoznał nas również z zasadami bezpiecznego podróżowania miejskimi środkami transportu, nawet w bardzo nietypowych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się jak bardzo odpowiedzialna jest praca kierowcy. Następnie czekała nas przejażdżka autobusem po terenie zajezdni, krótki trening kasowania biletów, niezwykle emocjonująca wizyta w myjni autobusowej oraz hali stacji kontroli pojazdów, gdzie mechanicy dokonują przeglądu technicznego autobusów i aut. Na sam koniec, każdy chętny, mógł zasiąść na miejscu kierowcy, pokręcić kierownicą, otworzyć i zamknąć autobusowe drzwi oraz zrobić sobie na tym miejscu pamiątkowe zdjęcie. Od dyrekcji zajezdni dostaliśmy upominki, które były dla nas ogromną niespodzianką i sprawiły dzieciom bardzo dużo radości. Była to niezwykle wartościowa wycieczka edukacyjna. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi, tacie Bartka za jej umożliwienie.
Monika Koprowicz-Waszczuk

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)Pierwsze klasy w teatrze

Dnia 05.04.2023 uczniowie klasy 1a ora 1e wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Teatru Guliwer w Warszawie na przedstawienie pt. „Calineczka”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą, uwrażliwianie na piękno oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa. Dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie podróżować autokarem i jak kulturalnie zachowywać się w teatrze. Kontakt z żywym aktorem oraz niezwykła sceneria wywarła na ich ogromne wrażenie. Z wypiekami na twarzy oglądały przedstawienie i przeżywały kolejne losy Calineczki. Po powrocie do szkoły dzieci z entuzjazmem opowiadały o obejrzanym przedstawieniu.
A. Krupa-Sczepańska, M. Koprowicz-Waszczuk

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Wycieczka na wykład „Promieniowanie elektromagnetyczne”

W sobotę 22 kwietnia 2023 r. Aleksandra Celińska, Amelia Zielińska, Paulina Oswald z klasy 8b i Iga Siemieniu z klasy 8c pod opieką P. Moniki Rzążewskiej wybrały się do Warszawy na wydział fizyki Uniwersytetu Warszawskiego aby uczestniczyć w wykładach pod tytułem „Promieniowanie elektromagnetyczne”. Wykład prowadził Krzysztof Korona – polski fizyk, profesor doktor habilitowany nauk ścisłych i przyrodniczych, specjalista w zakresie fizyki ciała stałego, wykładowca UW na wydziale fizyki. Wykład był bardzo ciekawy, wzbogacony o liczne doświadczenia. Mogliśmy zobaczyć wiele eksperymentów, których nie można wykonać w sali lekcyjnej, co z pewnością poszerzyło naszą wiedzę na temat fal elektromagnetycznych oraz ich zastosowań. Po zajęciach zadowoleni wróciłyśmy do Halinowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)Strona 1 z 212