Ciekawa lekcja historii

Nasza przygoda rozpoczęła się od bardzo ciekawych zajęć, które w nietypowy sposób przeprowadzili dla nas pracownicy muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie klasy 2a mieli okazję stworzyć własny komiks o Józefie Piłsudskim w ramach realizacji tematu „Kiedy Józef był Ziukiem”. Dowiedzieli się jak młody Józef spędzał wolny czas i czy lubił chodzić do szkoły. Trzecioklasiści natomiast uczestniczyli w warsztatach specjalnych „Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych”. W czasie tego spotkania łączącego elementy spektaklu i pedagogiki zabawy dzieci miały możliwość zrozumieć czym tak naprawdę jest niepodległość. Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w przebieg spektaklu co pozwoliło im nie tylko poznać nowe pojęcia, lecz także emocjonalnie i fizycznie ich doświadczyć.
Lekcje uważamy za bardzo udane i przyjemne za co serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum.
Justyna Mirosz, Monika Janusz i Edyta Beczek z uczniami

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Ciekawa lekcja historii, 10.0 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej