Klasa 1a zwiedza Zajezdnię Autobusową „Ostrobramska”

W dniu 17 kwietnia uczniowie klasy 1a udali się na wycieczkę do Zajezdni Autobusowej „Ostrobramska” w Warszawie. Na miejscu rozsiedliśmy się wygodnie w przeznaczonym tylko dla nas miejskim autobusie. Tam poznaliśmy różne ciekawostki na temat pracy kierowcy autobusowego i samych autobusów. Tata jednego z naszych uczniów, który pracuje w tej zajezdni zapoznał nas również z zasadami bezpiecznego podróżowania miejskimi środkami transportu, nawet w bardzo nietypowych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się jak bardzo odpowiedzialna jest praca kierowcy. Następnie czekała nas przejażdżka autobusem po terenie zajezdni, krótki trening kasowania biletów, niezwykle emocjonująca wizyta w myjni autobusowej oraz hali stacji kontroli pojazdów, gdzie mechanicy dokonują przeglądu technicznego autobusów i aut. Na sam koniec, każdy chętny, mógł zasiąść na miejscu kierowcy, pokręcić kierownicą, otworzyć i zamknąć autobusowe drzwi oraz zrobić sobie na tym miejscu pamiątkowe zdjęcie. Od dyrekcji zajezdni dostaliśmy upominki, które były dla nas ogromną niespodzianką i sprawiły dzieciom bardzo dużo radości. Była to niezwykle wartościowa wycieczka edukacyjna. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi, tacie Bartka za jej umożliwienie.
Monika Koprowicz-Waszczuk


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
Klasa 1a zwiedza Zajezdnię Autobusową „Ostrobramska”, 7.0 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej