„Lekcja to była piękna… Lekcja to była o prawdzie…”- obchody XXII Dnia Papieskiego

W piątkowy poranek i wieczór – 28 października 2022 r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „Veritatis splendor” przygotowana z okazji obchodów XXII Dnia Papieskiego. Młodzi artyści starali się przypomnieć, jak ważna jest encyklika Jana Pawła II o blasku prawdy, blasku, którym Chrystus może oświecić umysł człowieka tak, by ten potrafił odkryć sens swojego powołania i odróżnić dobro od zła. Zaproszeni goście mogli również obejrzeć fotografie Śladami Jana Pawła II- papieża-pielgrzyma, wystawę prac plastycznych mieszkanek naszej gminy- pani Barbary Czabańskiej, pani Moniki Krośnickiej- Roszkowskiej oraz Zuzanny Roszkowskiej, uczennicy klasy VIII d, zaś w Cafe Papieskiej częstowali się napojami i próbowali pysznych kremówek oraz innych ciast.
Choć młodzież pokazywała problemy współczesnego świata: zło, wojny, choroby, konflikty, to jednak cały program artystyczny miał przesłanie bardzo optymistyczne, a tę nadzieję i ogromną siłę do walki można właśnie odnaleźć w poezji Karola Wojtyły, „poezji znaczeń ukrytych…”. Wierzmy zatem, że:
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie… I niech się Tobą opiekują dobre anioły…
Maria Lipiec, Marlena Pilarska
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez panią Joannę Włodarczyk!

Wiecej »

Rating: 9.7/10 (3 votes cast)