Uwaga – nowy numer konta opłat za przedszkole

Od 1 stycznia 2023 roku opłaty za wychowanie przedszkolne dokonujemy na nowy numer konta
Bank Spółdzielczy w Halinowie
19 8019 0000 2008 0201 0014 0010

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Kolędujemy w klasach 4 – 8

Naszą tradycją stał się szkolny konkurs kolęd. W tym roku do konkursu przygotowało się 17 klas, a wyboru najlepszych dokonało jury składające się z nauczycieli religii. Wygrała klas 8e z brawurowym wykonaniem pastorałki „od ucha do serca”. Drugie miejsce uzyskała klasa 8d, trzecie klasa 6d, a wyróżnienie klasa 5b. Wszyscy wykonawcy prezentowali się znakomicie. Podczas występów kibicowali im wychowawcy, którzy w przygotowanie uczniów dali całe swoje serce. Gratulacje dla zwycięskich klas i ich opiekunów wraz ze słodkimi nagrodami przekazała dyrektor Lidia Kołakowska. Uroczystość jasełkową wzbogaciła swoim występem Świąteczna Drużyna z Halinowa. Międzypokoleniowy zespół zajął III miejsce w XI Korowodzie Kolęd organizowanym przez LGD Ziemi Mińskiej. Występ podgrzał świąteczne emocje wśród publiczności. Członkowie zespołu otrzymali nagrody zakupione za zwycięskie bony o wartości 1000zł, a także podziękowania za reprezentowanie Halinowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (4 votes cast)Jasełka 2022 w klasach 1 -3

„W odległym Betlejem, przed wieloma laty,
W ubogiej stajence, bo nie miał swej chaty,
Narodził się Jezus…”

Tymi słowami rozpoczęły się tegoroczne Jasełka. Klimat i nastrój bożonarodzeniowy uświetniło wspólne kolędowanie. Atmosfera spotkania była magiczna. Uczniowie klasy 2b wykazali się niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi. Brawo- 2b!!! Uczniów przygotowały nauczycielki: Hanna Kulesza, Elżbieta Rokicka, Anna Maciak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (7 votes cast)„List do Świętego Mikołaja” projekt anglistów

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych postanowili wysłać listy do św. Mikołaja. Wiedząc, że Mikołaj mieszka w Kanadzie i posługuje się językiem angielskim, dzieci zdecydowały, że spróbują swoich sił i również napiszą listy w tym języku. Listy zostały przygotowane przez uczniów z pomocą nauczycieli, którzy udzielali im wskazówek i pomagali w tłumaczeniu na język angielski. Dzieci były bardzo zaangażowane w proces pisania swoich wiadomości. Listy zostały wysłane do Kanady za pośrednictwem poczty, a uczniowie byli bardzo podekscytowani na myśl o tym, że ich listy mogą trafić do rąk samego św. Mikołaja. W swoich listach dzieci prosiły Mikołaja o różne prezenty, takie jak nowe zabawki, gry komputerowe czy książki. Pisząc listy do św. Mikołaja, nasi uczniowie mieli okazję nie tylko ćwiczyć swoje umiejętności językowe, ale także wyrażać swoje marzenia i pragnienia. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu projektowi dzieci mogły lepiej zrozumieć tradycję Bożego Narodzenia i przeżyć ją w pełni. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj przeczytał wszystkie wiadomości i w Wigilijny wieczór będzie pamiętał o naszych uczniach. Nauczyciele języka angielskiego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (4 votes cast)Pieczemy świąteczne pierniczki w kasach 1a i 1e

14 grudnia 2022 r. uczniowie klas I a i I e udali się na wycieczkę do cukierni „Babeczki” w Sulejówku, gdzie wzięli udział w warsztatach pieczenia i dekorowania świątecznych pierników. Następnie w Kinie Kurtyna obejrzeli film ”Wielki zielony krokodyl domowy”. Szczęśliwi i zadowoleni wrócili do szkoły. Teraz z radością oczekują na Święta Bożego Narodzenia. Wychowawczynie: M. Koprowicz-Waszczuk i Anna Krupa-Szczepańska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Wizyta w Zamku Królewskim klas Ia i Ie

20 grudnia 2022 r. uczniowie klasy Ia i Ie wybrali się na lekcje muzealne do Zamku Królewskiego w Warszawie. Tematy zrealizowanych lekcji to: „Jaki znak Twój? symbole narodowe” oraz „Król i jego dwór”. Podczas zajęć dzieci uczyły się rozpoznawać różne typy przedstawień herbu Polski, wyjaśniać pojęcia: godło, tarcza herbowa, herb. Pani przewodnik pięknie wyjaśniła pierwszoklasistom symbolikę znaków narodowych oraz zapoznała dzieci z Legendą o Orle Białym. Uczniowie poznali również postać ostatniego króla Polski i symbolikę insygniów królewskich. Do szkoły wrócili z głowami pełnymi ciekawych wiadomości historycznych.
Wychowawczynie: Anna Krupa-Szczepańska, Monika Koprowicz-Waszczuk

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Strona 1 z 6123456