„Lekcja to byÅ‚a piÄ™kna… Lekcja to byÅ‚a o prawdzie…”- obchody XXII Dnia Papieskiego

W piÄ…tkowy poranek i wieczór – 28 października 2022 r. odbyÅ‚a siÄ™ prezentacja projektu edukacyjnego „Veritatis splendor” przygotowana z okazji obchodów XXII Dnia Papieskiego. MÅ‚odzi artyÅ›ci starali siÄ™ przypomnieć, jak ważna jest encyklika Jana PawÅ‚a II o blasku prawdy, blasku, którym Chrystus może oÅ›wiecić umysÅ‚ czÅ‚owieka tak, by ten potrafiÅ‚ odkryć sens swojego powoÅ‚ania i odróżnić dobro od zÅ‚a. Zaproszeni goÅ›cie mogli również obejrzeć fotografie Åšladami Jana PawÅ‚a II- papieża-pielgrzyma, wystawÄ™ prac plastycznych mieszkanek naszej gminy- pani Barbary CzabaÅ„skiej, pani Moniki KroÅ›nickiej- Roszkowskiej oraz Zuzanny Roszkowskiej, uczennicy klasy VIII d, zaÅ› w Cafe Papieskiej czÄ™stowali siÄ™ napojami i próbowali pysznych kremówek oraz innych ciast.
Choć mÅ‚odzież pokazywaÅ‚a problemy współczesnego Å›wiata: zÅ‚o, wojny, choroby, konflikty, to jednak caÅ‚y program artystyczny miaÅ‚ przesÅ‚anie bardzo optymistyczne, a tÄ™ nadziejÄ™ i ogromnÄ… siÅ‚Ä™ do walki można wÅ‚aÅ›nie odnaleźć w poezji Karola WojtyÅ‚y, „poezji znaczeÅ„ ukrytych…”. Wierzmy zatem, że:
Jeszcze bÄ™dzie piÄ™knie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejÅ›cia caÅ‚e życie… I niech siÄ™ TobÄ… opiekujÄ… dobre anioÅ‚y…
Maria Lipiec, Marlena Pilarska
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez panią Joannę Włodarczyk!

Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
„Lekcja to była piękna... Lekcja to była o prawdzie..."- obchody XXII Dnia Papieskiego, 9.7 out of 10 based on 3 ratings