Szkolny projekt Tydzień Bezpieczeństwa

Rozumiejąc potrzebę zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dzieciom klas 1-3, a także konieczność podejmowania działań w zakresie szeroko pojętej profilaktyki w naszej szkole realizowany był projekt TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA. Celem akcji było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń, w tym związanych z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych i sytuacji nadzwyczajnych oraz kształtowanie u dzieci nawyków bezpiecznego zachowania.
Zrealizowano działania:
1. Inauguracja akcji TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA.
2. Spotkania z panią pielęgniarką.
3. Wykonanie plakatów i przygotowanie części artystycznej.
4. Spotkania z policjantami.
5. Posumowanie działań w ramach projektu TYGODNIA BEZPIECZEŃSTWA. Wręczenie dyplomów i upominków. Występy klas.
6. Codzienne pogadanki wychowawców – „Kwadrans z zasadami bezpieczeństwa”.
Mamy przekonanie, że wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów w czasie realizacji projektu TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA pozytywnie wpłynęły na poziom ich bezpieczeństwa, a każde dziecko będzie wiedziało, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, których może doświadczyć w szkole i w środowisku oraz na drodze.
Życzymy bezpiecznych wakacji!!!

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)„Tańcząca przerwa”

13 czerwca na długiej przerwie po raz kolejny uczennice z zespołu tanecznego naszej szkoły, aby ciekawie spędzić przerwę między lekcjami zorganizowały „tańczącą przerwę”. Jest to wspaniała zabawa, sposób na integrację uczniów, relaks i dobry humor. Zespół taneczny: Jowita Momot, Alicja Piech, Julia Żukowska, Amelia Nalewaj, Gabriela Kowalczyk, Natalia Cyran, Karolina Ludwiniak, Julia Chomicka, Aleksandra Suchocka, Vivienne Stachowicz, Maja Pankowska. Opiekun zespołu – nauczycielka Magdalena Lesiak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Akcja „Podaruj mi książkę „

Przez dwa tygodnie na terenie naszej szkoły trwała zbiórka książek nowych i używanych, które powędrowały do chorych dzieci ze szpitala onkologicznego w Warszawie. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Udało się przekazać 1480 książek. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom.
Koordynator Agnieszka Bondyra

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Łódź „odczarowana”- wycieczka dn. 10.06.2022 r.

„Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę…”- tym cytatem z „Ziemi obiecanej” W. S. Reymonta przywitała i pożegnała nas w swoim ukochanym mieście pani przewodnik, przypominając, że często wielki sukces możemy osiągnąć dzięki pomysłom i planom, a nie tylko ogromnym oszczędnościom. Spacerowaliśmy kilka godzin, słuchając historii o ciekawym mieście, o którym z reguły mniej wiemy niż o Gdańsku czy Krakowie… Wędrowaliśmy szlakiem „Holly-Łodzi”, „Łodzi włókienniczej” czy „Łodzi- miasta murali”, a także „Łodzi bajkowej”. Przemierzaliśmy ulicę Piotrkowską, podziwiając „Wielkich Łodzian”, czyli rzeźby przypominające sylwetki zasłużonych postaci. Zatrzymaliśmy się zatem przy „Ławeczce Tuwima”, „Fortepianie Rubinsteina”, „Pomniku Lampiarza”, „Twórcach Łodzi Przemysłowej”. Uśmiech na naszych twarzach wywołały pomniki kota Filemona czy misia Uszatka, potem zachwycaliśmy się magicznymi lusterkami w Pasażu Róży, by wreszcie odpocząć w słynnej Manufakturze, a następnie wyruszyć do domu. Jesteśmy pewni, że warto kiedyś tu jeszcze wrócić…
Wychowawcy klas VII e, VI b, VII d: Magdalena Lesiak, Anna Ludwiniak, Marlena Pilarska

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Celestynowie

Wolontariusze Animals Halinów czynnie włączyli się w akcję pomocy zwierzętom ze schroniska w Celestynowie. Przez trzy dni na długich przerwach sprzedawane były napoje i przekąski, wolontariusze odwiedzali też wszystkie klasy z prośbą o finansowe wsparcie dla zwierząt. Łącznie uzbieraliśmy aż 2223 zł, które przekazane zostały na konto schroniska. Uczniowie chętnie przynosili również karmę oraz inne potrzebne rzeczy. Zebrane dary przekazaliśmy w czasie wycieczki do schroniska w Celestynowie, gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się dużo o historii i funkcjonowaniu schroniska, a także poznać przebywające tam psy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Spektakl „The Lion King”- REMEMBER WHO YOU ARE

„Król Lew” to ulubiony film animowany wielu z nas, więc z wielką chęcią skorzystaliśmy z zaproszenia i 10 czerwca 2022 r. pojechaliśmy obejrzeć adaptację tej słynnej historii przygotowaną przez „Moracz English Theatre”, czyli młodych artystów, którzy uczęszczają do Szkoły Podstawowej i Liceum im. Moraczewskich w Sulejówku. Zachwycaliśmy się grą sceniczną, choreografią, scenografią, wzruszały nas piosenki, a przede wszystkim podziwialiśmy umiejętności naszych rówieśników wspaniale posługujących się językiem angielskim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 212