Szkolny projekt Tydzień Bezpieczeństwa

Rozumiejąc potrzebę zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dzieciom klas 1-3, a także konieczność podejmowania działań w zakresie szeroko pojętej profilaktyki w naszej szkole realizowany był projekt TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA. Celem akcji było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń, w tym związanych z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych i sytuacji nadzwyczajnych oraz kształtowanie u dzieci nawyków bezpiecznego zachowania.
Zrealizowano działania:
1. Inauguracja akcji TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA.
2. Spotkania z panią pielęgniarką.
3. Wykonanie plakatów i przygotowanie części artystycznej.
4. Spotkania z policjantami.
5. Posumowanie działań w ramach projektu TYGODNIA BEZPIECZEŃSTWA. Wręczenie dyplomów i upominków. Występy klas.
6. Codzienne pogadanki wychowawców – „Kwadrans z zasadami bezpieczeństwa”.
Mamy przekonanie, że wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów w czasie realizacji projektu TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA pozytywnie wpłynęły na poziom ich bezpieczeństwa, a każde dziecko będzie wiedziało, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, których może doświadczyć w szkole i w środowisku oraz na drodze.
Życzymy bezpiecznych wakacji!!!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)
Szkolny projekt Tydzień Bezpieczeństwa, 7.7 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej