Łódź „odczarowana”- wycieczka dn. 10.06.2022 r.

„Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę…”- tym cytatem z „Ziemi obiecanej” W. S. Reymonta przywitała i pożegnała nas w swoim ukochanym mieście pani przewodnik, przypominając, że często wielki sukces możemy osiągnąć dzięki pomysłom i planom, a nie tylko ogromnym oszczędnościom. Spacerowaliśmy kilka godzin, słuchając historii o ciekawym mieście, o którym z reguły mniej wiemy niż o Gdańsku czy Krakowie… Wędrowaliśmy szlakiem „Holly-Łodzi”, „Łodzi włókienniczej” czy „Łodzi- miasta murali”, a także „Łodzi bajkowej”. Przemierzaliśmy ulicę Piotrkowską, podziwiając „Wielkich Łodzian”, czyli rzeźby przypominające sylwetki zasłużonych postaci. Zatrzymaliśmy się zatem przy „Ławeczce Tuwima”, „Fortepianie Rubinsteina”, „Pomniku Lampiarza”, „Twórcach Łodzi Przemysłowej”. Uśmiech na naszych twarzach wywołały pomniki kota Filemona czy misia Uszatka, potem zachwycaliśmy się magicznymi lusterkami w Pasażu Róży, by wreszcie odpocząć w słynnej Manufakturze, a następnie wyruszyć do domu. Jesteśmy pewni, że warto kiedyś tu jeszcze wrócić…
Wychowawcy klas VII e, VI b, VII d: Magdalena Lesiak, Anna Ludwiniak, Marlena Pilarska


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Łódź "odczarowana"- wycieczka dn. 10.06.2022 r., 10.0 out of 10 based on 2 ratings



Powrót do strony głównej