Klasy 7B, 7C i 8E wyjechały na wycieczkę do Karpacza

W dniach 06 – 09 czerwca klasy 7B, 7C i 8E wyjechały na wycieczkę do Karpacza pod opieką Pań: Joanny Szczepanik i Moniki Rzążewskiej oraz Panów: Krzysztofa Sowińskiego i Przemysława Jurewicza. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w pięknym Wrocławiu. Pod opieką Pani przewodnik obejrzeliśmy stare miasto, poznaliśmy część historii miasta a niektórzy „polowali” na wrocławskie krasnale. Z Wrocławia udaliśmy się do Karpacza gdzie spędziliśmy niezapomniany czas. Drugiego dnia naszej wycieczki aura nam nie sprzyjała lecz mimo deszczu zdobyliśmy Śnieżkę, szczyt wchodzący w skład Korony Gór Polskich. Dzień trzeci rozpoczęliśmy od wizyty w kopalni Podgórze, gdzie niegdyś wydobywano uran. Spędziliśmy pod ziemią godzinę momentami w całkowitej ciemności. Następnie udaliśmy się w Góry Sokole i tam dzięki naszej Pani Przewodniczce mogliśmy poznać szlaki wspinaczkowe, na które ciężko trafić. Mogliśmy obserwować lekcje wspinaczki, poznaliśmy podstawowy sprzęt oraz sposoby porozumiewania się osób uprawiających ten sport. Mogliśmy również podziwiać piękną panoramę gór z punktu widokowego. Po bardzo intensywnym dniu w plenerze udaliśmy się do Aquaparku Gołębiewski na zasłużony relaks. W czwartek 09 czerwca zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)Klasa 3B na ZIELONEJ SZKOLE

W dniach 20-22 czerwca 2022r. uczniowie klasy 3B mieli okazję uczyć się i aktywnie wypoczywać podczas pobytu na ZIELONEJ SZKOLE w otoczeniu mazurskich jezior i lasów. Gościliśmy w Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w okolicach Giżycka, gdzie dzieci mogły przeżyć niezapomnianą przygodę na nauce przez zabawę, integracji i zacieśnianiu przyjacielskich więzi. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zdrowi i bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że ten wspaniale spędzony czas pozostanie na długo w pamięci uczniów.
Katarzyna Świerczyńska i Agnieszka Bondyra

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Zarządzanie finansami – warsztat edukacyjny

22 czerwca 2022r. uczniowie klas V-VIII zostali zaproszeni do szkolnej auli przez uczniów zaangażowanych w realizację projektu Erasmus+ o przedsiębiorczości. Spotkanie poprowadziła Lena Chłopik. Krzysztof Barszczak przedstawił prezentację multimedialną o zarządzaniu finansami, którą przygotował we współpracy z Krzysztofem Całkowskim i Adrianem Miroszem.
Zobacz prezentację —>>>

Na spotkanie zaprosiliśmy eksperta, panią Annę Bąk, wiceprezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Halinowie.
Celem prezentacji było poszerzenie wiedzy na temat zagadnień ekonomicznych wśród uczniów, przekazanie ważnych wiadomości na temat umiejętności finansowych, które są niezwykle ważne dla funkcjonowania we współczesnym świecie.
Krzysztof Barszczak, lider grupy omówił środki płatnicze i sposób ich wykorzystania, planowanie i kontrolę wydatków, zarządzanie własnymi pieniędzmi, odkładanie pieniędzy, sposoby ich pomnażania. Odniósł się również do inwestowania, lokat i inflacji. W drugiej części spotkania młodzież obecna w auli zadawała pytania, na które pani Anna Bąk, odpowiadała w sposób profesjonalny i wyczerpujący. W ocenie pani ekspert zagadnienia zaprezentowane przez młodzież były bardzo dobrze przygotowane. Uczestnicy spotkania z pewnością wynieśli podstawową wiedzę o zarządzaniu finansami. Wiedza i umiejętności finansowe są niezwykle ważne dla funkcjonowania we współczesnym świecie. Usługi i produkty finansowe są coraz bardziej obecne w naszym życiu. Aby rozumieć możliwości i ryzyka, które się z nimi wiążą i bardziej świadomie podejmować decyzje związane z pieniędzmi, potrzeba znacznie większej wiedzy o działaniu instytucji finansowych i produktach finansowych niż jeszcze kilka lat temu. Wiedza i umiejętności finansowe są potrzebne na różnych etapach życia, ale szczególnie ważne są umiejętności dzieci i młodzieży.
Krystyna Tulewicz, koordynator projektu o przedsiębiorczości i .Dorota Bębnowicz, nauczyciel informatyki.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)Strona 1 z 11