Ogólnopolski Turniej Unihokeja „Po Zdrowie z Bankówką”

Dnia 28 maja 2022 roku reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju unihokeja, którego organizatorem był klub sportowy UKS Bankówka Zielonka. Nasza szkoła rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych – dziewczęta rocznik 2006 oraz 2009. Mecze rozgrywane były na małym boisku w formie 3+1.
Wyniki były sprawą drugorzędną, natomiast głównym celem możliwość rywalizacji z drużynami z całego kraju i zdobywanie cennego doświadczenia w meczach na wysokim poziomie.
Skład naszej reprezentacji:
2006 i młodsze: Marta Ziarko, Antosia Andrusiuk (7d); Sylwia Jakubowicz (8g); Maria Jadczak, Zosia Goduńska (7f); Karolina Zagórna (6c); Natalia Adamiec (7c)
2009 i młodsze: Zosia Pazio, Julia Ciechomska, Michalina Karasiewicz (6b); Wiktoria Karpińska (7b); Ola Grabowska (5c); Małgosia Pietrak (4e)
Nasze dziewczęta spisały się znakomicie. W każdym meczu grały z wielkim zaangażowaniem, tworzyły wiele ciekawych akcji. Warto wspomnieć, że po raz kolejny byliśmy na turnieju jedyną szkolną, a także najmłodszą drużyną, a mimo to nasze zawodniczki nie odstawały poziomem sportowym od koleżanek trenujących w klubach sportowych (cała nasza starsza drużyna była z rocznika 2008, a młodsza w większości z rocznika 2010).
Gratulujemy kolejnego wspaniałego występu!
Trener Przemysław Jurewicz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)Powiatowy Konkurs Wiedzy Omnibus 2022

Za nami rozgrywki finałowe konkursu z tradycjami- OMNIBUSA 2022 organizowanego przez SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Konkurs ten składał się z dwóch etapów: I szkolnego – polegającego na rozwiązaniu testu (45 minut); II powiatowego – będącego rywalizacją indywidualną przeprowadzoną również w sposób testowy. W tym etapie uczestniczyli zwycięzcy I etapu. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 60 pytań z różnych dziedzin wiedzy, np. przyrody, matematyki, informatyki, sztuki, historii i języka polskiego.
W finale naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego:
– w kategorii klas IV- VI- Maja Witkowska kl. 6c
– w kategorii klas VII- VIII- Michał Litwińczuk kl. 8e
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a jej poziom wysoki. I chociaż nasi reprezentanci nie zajęli miejsca na podium, to zdobyli cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Trzymamy kciuki!
Agnieszka Kupiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Fabian laureatem konkursu plastycznego!

W listopadzie ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 wzięli udział w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijno-Plastycznym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, którego tematem była Ewangelia wg św. Łukasza. Po przedostaniu się do etapu centralnego w finale konkursu spośród 150 prac dzieci z archidiecezji warszawskiej oraz diecezji warszawsko – praskiej, III miejsce zajął uczeń z klasy 1B FABIAN RATAJCZAK. Dnia 14 maja miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników w Auli Jana Pawła II UKSW w Warszawie, gdzie nasz Fabian wraz z mamą odebrał nagrodę za swoją przepięknie wykonaną pracę konkursową. GRATULACJE DLA NASZEGO ZDOLNEGO UCZNIA!
Hanna Kulesza

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (5 votes cast)Strona 1 z 11