Narodowe Czytanie Legend i Baśni Polskich

W dniu Międzynarodowego Dnia Książek i Praw Autorskich, 22.04. o godzinie 12:00 część uczniów z klas 1-3 wzięła udział w Narodowym Czytaniu Legend i Baśni Polskich, które rozpoczęło się wysłuchaniem hejnału z Kościoła Mariackiego i odczytaniem przez panią Barbarę Kosowską legendy pt. ”Hejnał mariacki” . Wydarzenie to zainicjowało tydzień czytania baśni i legend polskich. Dodatkowo uczniowie klasy 2e wykonali prace plastyczne dowolną techniką przedstawiające ich ulubioną legendę.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (8 votes cast)Z czego składa się skała? – zajęcia projektowe Fundacji Uniwersytet Dzieci „Ciekawscy drugoklasiści. Ile wiedzy zmieści się w głowie?”

28 kwietnia odbyły się ostatnie już zajęcia w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „Ciekawscy drugoklasiści”, w których brała udział część uczniów z klas trzecich oraz z klasy 2e. Tematem była budowa skał i ich szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia, głównie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Wspólnie przedyskutowaliśmy przewagę produktów bazujących na naturalnych minerałach nad tymi, które w swoim składzie mają substancje syntetyczne. Najciekawszym punktem lekcji było wykonanie przez uczniów maseczki lub pillingu błotnego. Podczas tego zadania dzieci ćwiczyły umiejętność pracy zespołowej oraz poznały dobroczynny wpływ tych kosmetyków na skórę. Na koniec „młodzi studenci” otrzymali dyplomy oraz swoje pierwsze indeksy. Dziękuję uczniom za aktywny udział w zajęciach i życzę w przyszłości kolejnych, zaliczonych sesji.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (5 votes cast)„Piękna Nasza Polska Cała” w 1a

Dawno, dawno temu… czyli przed pandemią 2 maja obchodziliśmy Święto Miasta i Gminy Halinów.
W tym roku snujemy plany, jak nasze miasteczko będzie wyglądało za 100 lat. Klasa 1a zrealizowała kolejne z zadań projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt o Puchar Burmistrza Halinowa

Dnia 29 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt o Puchar Burmistrza Halinowa. W zawodach udział wzięło 6 drużyn – 3 z Halinowa oraz z Cisia, Okuniewa i Brzezin. Nasze zespoły zaprezentowały się doskonale – zdobyły 3 pierwsze miejsca! Serdeczne podziękowania składamy Panu Burmistrzowi Halinowa
Adamowi Ciszkowskiemu za ufundowanie nagród.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Strona 1 z 11