Z czego składa się skała? – zajęcia projektowe Fundacji Uniwersytet Dzieci „Ciekawscy drugoklasiści. Ile wiedzy zmieści się w głowie?”

28 kwietnia odbyły się ostatnie już zajęcia w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „Ciekawscy drugoklasiści”, w których brała udział część uczniów z klas trzecich oraz z klasy 2e. Tematem była budowa skał i ich szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia, głównie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Wspólnie przedyskutowaliśmy przewagę produktów bazujących na naturalnych minerałach nad tymi, które w swoim składzie mają substancje syntetyczne. Najciekawszym punktem lekcji było wykonanie przez uczniów maseczki lub pillingu błotnego. Podczas tego zadania dzieci ćwiczyły umiejętność pracy zespołowej oraz poznały dobroczynny wpływ tych kosmetyków na skórę. Na koniec „młodzi studenci” otrzymali dyplomy oraz swoje pierwsze indeksy. Dziękuję uczniom za aktywny udział w zajęciach i życzę w przyszłości kolejnych, zaliczonych sesji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (5 votes cast)
Z czego składa się skała? – zajęcia projektowe Fundacji Uniwersytet Dzieci „Ciekawscy drugoklasiści. Ile wiedzy zmieści się w głowie?”, 9.2 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej