Wycieczka do Łazienek Królewskich i siedziby Telewizji Polskiej w Warszawie.

W poprzednim miesiącu mieliśmy okazję wybrać się na ciekawą wycieczkę. Razem z grupą dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej odwiedziliśmy kompleks pałacowy-ogrodowy będący letnią rezydencją ostatniego króla Rzeczypospolitej Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na szczęście dopisała nam pogoda i bez żadnych problemów odbyliśmy piękny spacer po tym jakże pięknym, ale i ważnym dla historii Polski miejscu. Następnie udaliśmy się do siedziby TVP przy ulicy Woronicza. Tam na naszą grupę czekało dwóch przemiłych przewodników, którzy w bardzo interesujący sposób zaprezentowali telewizyjne tajemnice. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. studio programu „Świat się kręci” i „Pytanie na śniadanie”. Szczęście nas nie opuszczało i udało nam się również uczestniczyć w nagraniu kolejnego odcinka programu dla dzieci „Domisie”. Po ostatnim ujęciu aktorzy udali się na przerwę, ale wcześniej chętnie pozowali do zdjęć i rozmawiali z dziećmi. Na koniec przewodnicy pokazali nam również muzeum TVP, w którym mogliśmy zobaczyć dawniej używane kamery, telewizory, ale także kukiełki m.in. Kulfona i Moniki. Z wycieczki, mimo lekkiego zmęczenia, wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Wycieczka do Łazienek Królewskich i siedziby Telewizji Polskiej w Warszawie., 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej