Uczniowie z ZSP w Halinowie uczestniczą w lekcjach szkoły litewskiej w Kownie

Nemuno Mokykla to litewska szkoła podstawowa w Kaunas czyli w Kownie. Nasi uczniowie w ramach współpracy w realizacji projektu mieli okazję poznawać kulturę, naukę i zwyczaje litewskie. Szukaliśmy wspólnych wydarzeń historycznych, porównywaliśmy geograficznie oba kraje. Poznaliśmy jak smakuje ser żółty i ogórek z miodem. Zasmakowaliśmy litewskie cepeliny czyli nasze podlaskie kartacze oraz litewskie bliny czyli nasze placki ziemniaczane. Uczono nas śpiewać i tańczyć. Już znamy „Labas Rytas”i „Aciu”. Spędziliśmy dużo dobrych chwil z „our new fiends”. A wszystko po to by uczyć się porozumiewania w języku angielskim.

Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Siódmoklasiści z wizytą na Stadionie Narodowym w Warszawie

W dniu 27 maja 2024 r. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, uczniowie z klasy 7b i 7c udali się na Stadion Narodowy im. K. Górskiego w Warszawie. Wraz z przewodnikiem przemierzyli trasę pt. „Poczuj się jak VIP”, w trakcie której zobaczyli najbardziej prestiżowe miejsca stadionu i znaleźli się w najbardziej ekskluzywnych przestrzeniach areny, przeznaczonych dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców. Zwiedzili dwie najbardziej prestiżowe loże VIP: „Kryształową” i „Platynową”, Biznes Klub, Press Room, strefę biznesu, strefę zawodniczą, szatnię Reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, trybunę dolną oraz kaplicę wielowyznaniową. Na zakończenie zwiedzania, siódmoklasiści udali się na Punkt Widokowy Stadionu, z którego jeszcze raz wnikliwie obejrzeli płytę boiska i wszystkie trybuny.
W tym dniu wszyscy uczniowie poczuli się jak VIP-y!
Opiekunowie: M. Chróścik, M. Podolak, M. Rudnik, P. Harasimowicz

Rating: 10.0/10 (1 vote cast)