Uczniowie z ZSP w Halinowie uczestniczą w lekcjach szkoły litewskiej w Kownie

Nemuno Mokykla to litewska szkoła podstawowa w Kaunas czyli w Kownie. Nasi uczniowie w ramach współpracy w realizacji projektu mieli okazję poznawać kulturę, naukę i zwyczaje litewskie. Szukaliśmy wspólnych wydarzeń historycznych, porównywaliśmy geograficznie oba kraje. Poznaliśmy jak smakuje ser żółty i ogórek z miodem. Zasmakowaliśmy litewskie cepeliny czyli nasze podlaskie kartacze oraz litewskie bliny czyli nasze placki ziemniaczane. Uczono nas śpiewać i tańczyć. Już znamy „Labas Rytas”i „Aciu”. Spędziliśmy dużo dobrych chwil z „our new fiends”. A wszystko po to by uczyć się porozumiewania w języku angielskim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Uczniowie z ZSP w Halinowie uczestniczą w lekcjach szkoły litewskiej w Kownie, 10.0 out of 10 based on 1 ratingPowrót do strony głównej