Uczniowie z ZSP w Halinowie uczestniczą w lekcjach szkoły litewskiej w Kownie

Nemuno Mokykla to litewska szkoÅ‚a podstawowa w Kaunas czyli w Kownie. Nasi uczniowie w ramach współpracy w realizacji projektu mieli okazjÄ™ poznawać kulturÄ™, naukÄ™ i zwyczaje litewskie. SzukaliÅ›my wspólnych wydarzeÅ„ historycznych, porównywaliÅ›my geograficznie oba kraje. PoznaliÅ›my jak smakuje ser żółty i ogórek z miodem. ZasmakowaliÅ›my litewskie cepeliny czyli nasze podlaskie kartacze oraz litewskie bliny czyli nasze placki ziemniaczane. Uczono nas Å›piewać i taÅ„czyć. Już znamy „Labas Rytas”i „Aciu”. SpÄ™dziliÅ›my dużo dobrych chwil z „our new fiends”. A wszystko po to by uczyć siÄ™ porozumiewania w jÄ™zyku angielskim.

Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Uczniowie z ZSP w Halinowie uczestniczą w lekcjach szkoły litewskiej w Kownie, 10.0 out of 10 based on 1 rating